Nezavisni samo od pravne države * Za 13 godina javni dug uvećan 2,6 milijardi * Poslanici DPS-a posjeduju 21 stan i 14 kuća * Zbog ubistva Mijovića, traže hrvatskog boksera * Vlada na tankom ledu, sukob Kurca i Kikla * Huavej sprema odgovor na Guglovu zabranu * Zovu opozicionare da dođu kod građana

– Sinjajevina je srce Crne Gore, a rijeke su njene vene.

- U ovoj vazi je pepeo moga muža!
- Oh, nisam znala da je umro!
- Ma nije umro, samo je lijen da uzme pepeljaru!

Muž kupuje ženi tortu za rođendan. Žena u poslastičarnici ga pita koliko svjećica da stavi na tortu a on joj odgovara:
– Dvadeset i pet, kao i obično.

Sport - datum: 2019-05-20 „ROMANTIČARI” RUTINSKI SAVLADALI LOVĆEN
Pavićević načeo Cetinjane Titograd sačuvao nadu za Evropu
Fudbaleri Titograda savladali su kao gosti ekipu Lovćena u Danilovgradu sa 3:1. Tim sa Starog aerodroma sačuvao je nadu da u posljednjem kolu, uz kiks Zete upravo protiv Lovćena, može da izbori Evropu i naredne sezone.

Nije bila jednostavna utakmica protiv ekipe koja traži igru. Nakon vođstva uspjeli smo da iskontrolišemo igru i da postignemo drugi pogodak. Imali smo dosta šansi i zasluženo smo slavili – zadovoljan je nakon meča bito strateg OFK Titograda Peter Pakult.

Prvih petnaestak minuta protekli su u mirnoj igri, a osim pokušaja Dritona Camaja sa jedne i Ivana Novovića i Jovana Nikolića sa druge strane nije bilo većih uzbuđenja. Do prve prave prilike čekalo se do 20. minuta kada je Zaim Divanović sa više od 20 metara šutirao, a Mićo Perović dobro reagovao. Tri minuta kasnije Luka Petričević je iz slobodnog udarca sa tridesetak metara pokušao da iskoristi klizav teren i iznenadi Damira Ljulanovića, koji je nekako uspio da sačuva svoj gol. U tim trenucima, igralo se mnogo otvorenije sa obje strane, a gosti su u 27. minutu bili blizu vođstva. Mendi je šutirao sa ivice šesnaesterca, a Perović još jednom dobro reagovao. Ono što nije uspio senegalski internacionalac, jeste Marko Pavićević u 31. mintu. Nakon polukontre i sjajog centaršuta, najbolji strijlac podgoričkog sastava bio je brži od Rajovića pa je sa pet metara savladao Perovića. U posljednjem minutu prvog poluvremena ponovo je Petričević oprobao svoj šut iz „slobodnjaka”, Ljuljanović je odbrano, a na odbijenu lopru loše je reagovao Matija Pejović.

Drugi dio igre otvoren je novim pokušajem Petričevića koji je sa dvadeset metara, iz slobodnog udarca, bio neprecizan. U trenucima kada je Lovćen bio nešto ofanzivniji OFK Titograd je došao do drugog gola. Igrao se 55. minut kada je Ivan Novović dobro uposlio Balšu Sekulića kojo je između dva štopera domaćih zatresao mrežu - 0:2. Lovćen je iz većeg posjeda lopte pokušavao da dođe do konkretnije šanse i u tome je uspio u 70. minutu. Marko Đurović je izašao sam ispred Ljuljanovića i rutinski ga savladao vrativši nadu svom timu da može do preokreta. U nadoknadi vremena „romantičari” su došli i do trećeg gola. Nakon sjajnog pasa Miličkovića, Brnović je postavio konačan rezultat.

Kad je Đurović dao gol ponadali smo se da možemo da preokrenemo. Ipak, u tome nijesmo uspjeli. Sačuvali smo neke igrače s obzirom na ono što nas čeka. Spremamo se za finale Kupa, igramo baraž i sve je tome podređeno tako da je ova utakmica dobro došla kako bi ekipa napredovala pred mečeve odluke – rekao je Mladen Lambulić, pomoćni trener Lovćena.

L.M.

Lovćen – OFK Titograd 1:3 (0:1)
Stadion: „Braće Velašević”. Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica) – 2 i Nenad Živković (Podgorice) – 2. Strijelci: Đurović u 70. za Lovćen, a Pavićević u 31, Sekulić u 53. i Brnović u 90+2 minutu za Titograd. Žuti kartoni: Rajović, Kaluđerović, Camaj (Lovćen), Pavićević (Titograd).

LOVĆEN: Perović 1, Rajović 0,5, Marković 1, Pejaković 0,5 (od 56. Mudreša 0,5), Pejović 0,5, F. Vujović 0,5, G. Vujović 1 (od 46. Đurović 1,5), Petričević 1 (od 59. J. Vujović 0,5), Kaluđerović 1,5, Igumanović 1, Camaj 1.

OFK TITOGRAD: Ljuljanović 1,5, Roganović 1,5, Nikolić 1,5, Banović 1,5, Pavićević 2, Mendi 1,5 (od 89. Gašević–), Novović 2,5, Divanović 1 (od 83. Brnović -), Radulović 1, Pavlović 1, Sekulić 2 (od 70. Miličković -).

Igrač utakmice: Ivan Novović (Titograd) – 2,5.