Sin Medenice za godinu prodao naftu vrijednu 1,8 miliona * Blažo samo u nekretninama ima 2,5 miliona * Po cijenu života branićemo Sinjajevinu * Posada iz Crne Gore prevozila dvije tone kokaina * Biraju srednju školu po mjeri * DPS naredio direktorima da plate članarinu * „Crnogorska plovidba” očekuje odštetu od 445 hiljada dolara

Šta je vrhunac krize?
Kada uđeš u kinesku trgovinu i kažeš: „Ništa, samo gledam”.

Sport ZETA LAKO SAVLADALA MORNAR,
Krstović na meču sa Mornarom Moglo i ubjedljivije
Zeta je očekivano osvojila u duelu sa Mornarom i napravila još jedan korak ka osvajanju trećeg mjesta. Bilo je na kraju 3:0, ali je taj ishod mogao biti mnogo ubjedljiviji da je Nikola Krstović bio prisebniji pred golom Barana. Dao je jedan gol, upisao asistenciju, ali nije iskoristio nekoliko stopostotnih prilika.

Teška utakmica za nas, jer smo bili favoriti protiv ekipe koja nije imala što da izgubi. Ipak, bili smo bolji tokom svih 90 minuta, a mogli smo ranije da riješimo pitanje pobjednika da smo iskoristili neku od šansi u prvom poluvremenu. Još nijesmo matematički ovjerili treće mjesto i sigurno ćemo spremno dočekati posljednje kolo i meč sa Lovćenom – istakao je Dejan Roganović, starteg tima iz Golubovaca.

Prvi napad na utakmici Zeta je pretvorila u gol. Armin Bošnjak je izveo prekid, a Nikola Krstović loptu glavom smjestio u mrežu. Nastavili su gosti i nakon vođstva sa atacima, pa smo vidjeli još nekoliko dobrih prilika. Najprije je sa petnaestak metara šutirao Nemanja Sekulić, a golman Marko Novović je izbacio loptu u korner. U devetom minutu Nikola Krstović nije iskoristio veliku priliku. Vojvodić je pogriješio, a najbolji strijelac lige krenuo je sam ka golu. Uslijedio je šut sa šest-sedam metara, ali i dobra intervencija Novovića. U sledećem napadu, nakon kornera Sekulića, Milojko je pogodio stativu, a u 19. minutu Krstović ponovo nije iskoristio situaciju jedan na jedan sa Novovićem, koji je još jednom dobro intervenisao. Dva promašaja Krstovića ispravio je Sekulić u 22. minutu. Lijevi bek Zete je sa petnaestak metara iskosa sa lijeve strane pogodio mrežu Barana za 0:2. Oslobodili su se nakon toga pritiska domaći, pokušavali su da stvore šansu, ali je odbrana Zete do rješavala kako treba. Do odlaska na odmor zabilježili smo još dvije dobre prilike gostiju, jednu ponovo nije iskoristio Krstović, a nakon njega i Balša Goranović.

U nastavku je Zeta prva zaprijetila, u 57. minutu. Tuzović je sa desne strane centrirao, Milojko je uhvatio volej, ali je lopta završila pored stative. Samo minut kasnije Nikola Krstović je imao još jednu stopostotnu priliku. Našao se sam ponovo, zaobišao je golmana Novovića, ali je oklijevao i dozvolio Vojvodiću da interveniše i spasi gol. U 74. minutu Nikola Krstović ponovo bio u prilici. Ivan Vukčević mu je dao odličan pas, ali je napadač Zete iz prve šutirao pored gola. Nije ga htio gol, ali je Krstović tri minuta kasnije dao sjajnu asistenciju za Ivana Vukčevića, koji je iskoristio slabu procjenu Novovića i pogodio mrežu. Za kraj Nikola Krstović nije iskoristio još jednu priliku - u 86. minutu je pogodio stativu. Mogao je mornar u nadoknadi do gola, ali je lopta nakon šuta Nemanje Leverde završila pored stative.

Čestitam Zeti, bila je bolji rival. Neki momci su danas prvi put bili u startnih 11, i u posljednjem kolu ćemo pružiti šansu igračima koji su imali manju minutažu, sve u sklopu priprema za Drugu ligu – kazao je Igor Raičević, kormilar Mornara.

Mornar - Zeta 0:3 (0:2)
Teren trening kampa FSCG. Gledalaca: 150. Sudija: Jovan Kaluđerović (Cetinje) – 2. Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) – 2 i Nikola Vujović (Bar) – 2. Strijelci: N. Krstović u 4, Sekulić u 22. i I. Vukčević u 77. minutu. Žuti kartoni: L. Merdović, Mehović, Marković (Mornar), Goranović (Zeta).

MORNAR: Novović 1,5, B. Merdović 1, L. Merdović 1, Mehović 0,5, Marković 1, Vojvodić 0,5, Bušković 0,5 (od 77. Leverda–), Barjaktarović 1, Klikovac 1 (od 52. Škrelja 1,5), Puljiz 0,5, Vukmarković 1 (od 66. Kalačević–).

ZETA: Namaško –, Tuzović 1,5, Vujačić 2, Đ. Vukčević 2, Sekulić 2, S. Krstović 2, Milojko 2 (od 59. L. Lambulić-), Kontić 1,5, Goranović 1,5 (od 65. I. Vukčević 2), Bošnjak 1,5 (od 65. M. Lambulić), N. Krstović 1,5.

Igrač utakmice: Nemanja Sekulić (Zeta) – 2.