Založio imovinu KAP-a kod Edinovog žiranta * Nikada nećemo sa DPS-om * Osman Nurković ni cent za BS * Država sirotinju hrani obećanjima * Pozlata na peharu * Dogovor oko novog protesta * Svaki peti građanin duguje banci 10 hiljada

Johanes Han, evropski komesar za proširenje:
- Protesti su osnovno pravo građana.

– Je li, sine, a gdje se gleda kilaža na ovoj tvojoj vagi? - pita baba unuka.
- Silazi, baba, odmah, to nije vaga, to je moj tablet - odgovara unuk.

Na takmičenju u bacanju čekića u dalj veliko iznenađenje - Crnogorac bacio najdalje!
- Kako ste uspjeli da postignete ovaj rekord?
- Alat, što dalje od mene!

- Zašto je Čak Noris najjači?
- Zato što vježba dva dana dnevno.

Sport SUTJESKA U DERBIJU POD GORICOM SAVLADALA BUDUĆNOST
Nikšićanima derbi Pozlata na peharu
Novi-stari šampion Prve Telekom crnogorske fudbalske lige, Sutjeska je pobjedom u derbiju nad Budućnošću na stadionu pod Goricom stavila pozlatu na pehar.

Iako su oba tima nastupila u kombinovanim sastavima, vjerovali smo da možemo pobjedom u derbiju krunisati uspješnu sezonu i drago mi je što smo u tome uspjeli. Bili smo mirni, staloženi, kontrolisali smo dešavanja na terenu. Osvojena titula je zasluga igrača. Bili su predani i discplinovani tokom cijele sezone – rekao je na kraju šef stručnog štaba Nikšićana, Nikola Rakojević.

Prvu pravu šansu imali su domaći u 22. minutu. Dušan Bakić se stuštio po desnoj strani do korner linije, odigrao povrtni pas na peterac, odakle je Milivoje Raičević prebacio Vladana Giljena, ali i gol. Podgoričani su najviše glavobolje imali zbog Marka Vučića. Ofanzivac Sutjeske je u 12. minutu prodor po lijevoj strani završio udarcem koji je odbranio Miloš Dragojević. Desetak minuta kasnije je uposlio Aleksu Marušića, čiji je šut izblokiran. Pomenuti akteri su zamijenili uloge u 38. minutu. Vučić se odlično ubacio nakon dodavanja Marušića, šutirao, Dragojević zakačio loptu, ali je ona pala tačno na glavu Milutinu Osmajiću koji se poklonio i doveo goste u vođstvo. Isti igrač je 60 sekundi kasnije iz izgledne prilike šutirao pored stative. U smiraj prvog poluvremena golman kluba iz glavnog grada je loše intervenisao nakon udarca Marušića, a Tučević spriječio da pobjednik bude riješen i prije odlaska na odmor. Budućnost je mogla do izjednačenja u 75. minutu. Dejan Zarubica je ostavio loptu kao na tacni Mihailu Peroviću, a rezervista se obrukao. Sa desnog ćoška peterca šutirao je pored suprotne stative. Pet minuta kasnije Tučević je zavrnuo iz kornera, Dušan Bakić poluvolejom poslao loptu u rašlje, ali je Vladan Giljen paradom skrenuo preko prečke. U 85. minutu je Draško Božović iz prekida sa oko 18 metara šutirao tik preko prečke. Samo 60 sekundi kasnije, Tučević je centrirao sa lijeve strane pred gol liniju, ali su Perović i Bakić ostali „kratki”. Iako bi se mogao steći takav utisak, nisu se Nikšićani branili, čak naprotiv. Rakojević je umjesto povrijeđenog štopera Stefana Cicmila u 58. minutu ubacio napadača Luku Merdovića. Pomenuti igrač je u 87. minutu izašao sam pred Dragojevića, koji je uspio da zakači loptu nakon njegovog šuta i skrene je tik pored stative. Marko Ćetković zatim umalo nije iz kornera matirao čuvara mreže Budućnosti, a u nastavku akcije je šutirao u prvu stativu, ali je golman domaćih intervenisao. Dragojević međutim nije bio na visini zadatka u poslednjim sekundama meča, kada mu se nakon mlakog centaršuta Bojana Božovića po zemlji lopta izmigoljila, pa je Merdoviću preostalo samo da je pošalje u praznu mrežu i postavi konačnih 0:2.

Čestitam Sutjesci na današanjoj pobjedi i osvojenoj tituli. Kao da su pojedini moji igrači pomislili da upravo zbog toga Nikšićani neće imati motiva, ali ovo je derbi. Najlakše je reći da nismo imali sedam fudbalera iz startne postave i to je to. Međutim, nikad nisam tražio alibi. Budućnost ima ekipu gdje svako svakoga može da zamijeni, ali danas pojedinci, ne mogu reći da su šetali, ali svako nisu pružili ni 60 posto svojih mogućnosti. Evidentno je da kada nema Vujačića da imamo problem sa realizacijom. Možda je i moja greška što nismo doveli još jednog igrača njegovih karakteristaka, koji odgovara našem stilu igre. Ipak i pored toga smo u prvom poluvremenu stvorili dvije stopostotne šanse. U Kupu ćemo morati mnogo bolje, jer Lovćen da je imao svoj stadion sigurno bi se borio za Evropu a ne za opstanak – rekao je šef stručnog štaba Budućnosti Branko Brnović.

Mitar Radunović

Rezultati: Budućnost – Sutjeska 0:2, Zeta – Lovćen 3:2, OFK Titograd – Petrovac 1:1, Iskra – Rudar 5:1, Grbalj – Mornar 4:0.

10. Mornar 36 1 9 26 17:72 12

Prvak je Sutjeska i igraće u kvalifikacijama za Ligu šampiona. U kvalifikacije za Ligu Evrope će Budućnost i Zeta, a treći predstavik znaće se nakon finala Kupa. Iz lige je ispao Mornar, dok će kroz baraž status prvoligaša probati da sačuvaju Lovćen i Rudar.

Budućnost – Sutjeska 0:2 (0:1)
Stadion pod Goricom. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje) – 2, Dragan Vujović (Cetinje) – 2. Strijelci: Osmajić u 38. i Merdović u 90+2. minutu. Žuti kartoni: Bakić (Budućnost), Cicmil (Sutjeska).

BUDUĆNOST: Dragojević 0,5, Pešukić 0,5, Milić – (od 20. Filipović 0,5), Damjanović 1, Tučević 1,5, Božović 1, Vukčević 0,5, Krkotić 0,5 (od 66. Delić –), Bakić 2, Raičević 0,5 (od 46. Perović 0,5), Zarubica 1.

SUTJESKA: Giljen 1,5, Ciger 1,5, Cicmil 1,5 (od 58. Merdović 2), Nedić 2, Bulatović 1, Janković 2, Bubanja 1, Marušić 1,5 (od 66. Ćetković –), Osmajić 2,5 (od 83. Alharaiš –), Ma. Vučić 2, Božović 1.

IGRAČ UTAKMICE: Milutin Osmajić (Sutjeska) – 2,5.