Založio imovinu KAP-a kod Edinovog žiranta * Nikada nećemo sa DPS-om * Osman Nurković ni cent za BS * Država sirotinju hrani obećanjima * Pozlata na peharu * Dogovor oko novog protesta * Svaki peti građanin duguje banci 10 hiljada

Johanes Han, evropski komesar za proširenje:
- Protesti su osnovno pravo građana.

– Je li, sine, a gdje se gleda kilaža na ovoj tvojoj vagi? - pita baba unuka.
- Silazi, baba, odmah, to nije vaga, to je moj tablet - odgovara unuk.

Na takmičenju u bacanju čekića u dalj veliko iznenađenje - Crnogorac bacio najdalje!
- Kako ste uspjeli da postignete ovaj rekord?
- Alat, što dalje od mene!

- Zašto je Čak Noris najjači?
- Zato što vježba dva dana dnevno.

Sport ODIGRANO POSLEDNJE KOLO DRUGE CRNOGORSKE LIGE Berane i Igalo u nižem rangu
Igalo – Jezero 0:1 (0:0)
Stadion: „Solila” u Igalu. Gledalaca: 400. Sudije: Mileta Šćepanović (Podgorica) – 2, Jovica Tatar (Podgorica) – 2, Srđan Jovanović (Bar) – 2. Strijelac: Ajković u 65. minutu. Žuti kartoni: Jeknić, Vlahović, Đurković (Igalo), Jovićević, Radončić, Asanović (Jezero).
IGALO: Bjelica 0,5, Bugarin 1, Vlahović 1 (od 68. Simović –), Koprivica 1,5, Tačibana 1, Jeknić 1, Kopitović 0, Petrović 2 (od 64. Kijomoto 0), Vilotijević 0 (od 60. Pavićević 0), Đurković 7, Stanisavić 0.
JEZERO: Asanović –, Drešković 2, Jovićević 1,5, Redžepagić 1,5 (od 89. Mušović –), Ajković 2, Osmajić 1 (od 82. Krcić –), Kontić 1,5, Mirković 2, Tomašević 1 (od 62. Vujisić 1), Stijepović 1,5, Radončić 2.
Igrač utakmice: Dražen Ajković (Jezero) – 2.
U direktnom duelu za opstanak Jezero je pobijedilo Igalo, pa će klub iz Herceg Novog jubilej, 90 godina postojanja proslaviti u takmičenju Udruženja klubova jug. Domaći su tražili jedanaesterac nakon pada Koprivice u kaznenom prostoru u finišu meča, a diskutabilan je bio i pad Stanisavića u 47. minutu. Među 400 gledalaca je bilo i njih stotinjak iz Plava, koji su vrijeđali mladog igrača domaćih Petrovića. Kada se sve sabere, Igaljani su platili ceh lošem proljeću, ali i nesnalaženju van terena u ligi sa puno čudnih rezultata, tako da im predstoji reorganizacija. Z.Š.

Berane – Dečić 1:3 (1:3)
Gradski stadion u Beranama. Gledalaca: oko 300. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) – 2, Vladislav Radenović (Herceg Novi) – 2. Strijelci: Isljami u 18. za Berane, a Vujačić u 6, 8. i Damjanović u 31. za Dečić.
BERANE: Bećić 0,5, Đurišić 0,5, Dr. Vukićević 0,5, Vulević 0,5, Nem. Tmušić 0,5, Korać 0,5 (46. Balević 0,5), Da. Vukićević 0,5, Tomović 0,5 (74. Adžić –), Nik. Tmušić 0,5, Stojanović 0,5 (46. Pešić 0,5), Isljami 1.
DEČIĆ: Velimirović 1, Krkanović 1, Mihailović 1, Drešaj 1, Vujačić 2 (60. Camaj –), Pepić 1 (62. Orahovac –), Božović 1 (46. Padović 1), Ujkaj 1, Damjanović 1,5, Đukić 1, Prenkočević 1.
Igrač utakmice: Vule Vujačić (Dečić) – 2.
Nezainteresovanošću za igru i porazom od Dečića, fudbaleri Berana oprostili su se od Druge lige, dok su u istom takmičenju opstanak zahvaljujući ovoj pobjedi izborili Tuzani. Domaći su dozvolili gostima da već u prvih osam minuta postignu dva gola, kod kojih je odbrana reagovala toliko konfuzno da je Vujačiću bilo teže da promaši, nego da zatrese mrežu. Isljami je u 18. minutu iskoristio dobar centaršut Vulevića i sa ivice peterca glavom poslao loptu iza leđa Velimirovića, što je bio jedini bljesak Beranaca, jer je Damjanović u 31. minutu postavio konačnih 1:3.
S.R.

Bokelj – Kom 2:0 (1:0)
Stadion pod Vrmcem. Gledalaca: 300. Sudije: Marko Ćupić (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Ivan Klačar (Bar) – 2, Goran Savićević (Podgorica) – 2. Strijelci: Pepić u 9. iz jedanaesterca i Panič u 55. minutu. Žuti kartoni: Batuta, Banićević (Bokelj), Račić (Kom).
BOKELj: Perović 2, Šćekić 2, Batuta 2, Pepić 2,5 (od 53. Banićević 2), Maraš 1,5 (od 56. Marković 1), V. Čavor 2, M. Čavor 2, Todorović 2, Ivanović 1,5, Panič 2, (od 74. Radenović –), Mugoša 1,5.
KOM: Vukčević 0,5, Gazivoda 1 (od 58. Lačević 1), Hot 1,5, Milović 2, Đukić 1,5, J. Popović 0,5, Sentoku 1, Ž. Popović 1,5 (od 68. Bulatović –), Otašević 1 (od 58. Račić 1), Savković 0, Nuculović 1.
Igrač utakmice: Mirko Todorović (Bokelj) – 2.
U derbiju poslednjeg kola Druge lige koji nije značio ništa osim prestiža, Bokelj se bolje snašao. Domaći su poveli ranim pogotkom Dejana Pepića iz jedanaesterca, dok je tačku stavio Ukrajinac Andri Panič.
Z.Š.

Jedinstvo – Otrant Olimpik 2:0 (1:0)
Gradski stadion u Bijelom Polju. Gledalaca: oko 150. Sudija: Mladen Knežević (Berane) – 1,5. Pomoćnici: Nikoleta Obradović (Berane) – 1,5, Vasko Dragojević (Podgorica) – 1,5. Strijelci: Cvijović u 31. i Banda u 67. iz jedanaesterca za Jedinstvo. Žuti kartoni: Ficilj, An. Rudović (Otrant).
JEDINSTVO: Joksimović 1, Poček 1, Poljak 1 (od 75. Bošnjak 0,5), Šoja 1, Merdović 0,5 (od 78. Perošević 0,5), Cvijović 1 (od 67. Šutović 0,5), Hajrović 1, Banda 1, Kesjuke 0,5, Ramović 1, Idrizović 1.
OTRANT OLIMPIK: Mećikukić 0,5, Kurti 0,5, Matunović – (od 16. Divanović 1), Sota 1 (od 70. An. Rudović 0,5), Dacić 0,5, Tatar 0,5, Nikolić 0,5 (od 46. Mulabećirović 0,5), V. Rudović 1, Ad. Rudović 0,5, Rili 1, Ficilj 0,5.
Igrač utakmice: Dženan Ramović (Jedinstvo) – 1.
Fudbaleri Jedinstva su se od svojih navijača oprostili pobjedom, koja im je bila potrebna za osiguravanje drugloligaškog statusa. Poveli su domaći preko mlađanog Andreja Cvijovića u 31. minutu, a pečat na pobjedu stavio je Haris Banda u 67. minutu, tako što je bio siguran realizator penala.
M.N.

Mladost – Arsenal 1:2 (1:0)
Stadion: „DG arena”. Gledalaca: oko 100. Sudija: Goran Ivanović (Budva). Pomoćnici: Ivan Lješnjak, Balša Femić (oba Bijelo Polje). Strijelci: Bulatović u 3. za Mladost, a Ličina u 81. i Vukčević u 84. minutu za Arsenal. Žuti kartoni: Niković, Đorđević, Vukadinović (Arsenal).
MLADOST: Raičević, Radunović, Tiodorović, Božanović, Dulović, Čađenović (od 46. Seratlić), Radinović, Bulatović, Tući, Suzuki (od 75. Vučićević), Sekulović (od 46. Jovanović).
ARSENAL: Radović, Manojlović, Bećirović (od 49. Vukičević), Stojkovski (od 64. Vukadinović), Rašo, Niković, Delić, B. Đorđević, Mršulja, R. Đorđević, Krgović (od 60. Ličina).
Novi prvoligaš, Mladost Lješkopolje je poveo protiv Arsenala već u 3. minutu preko Ivana Bulatovića, ali su u finišu rezervisti Tivćana Samir Ličina i Igor Vukčević režirali preokret.

Rezultati: Mladost – Arsenal 1:2, Jedinstvo – Otrant Olimpik 2:0, Bokelj – Kom 2:0, Berane – Dečić 1:3, Igalo – Jezero 0:1.
10. Berane (-3) 36 6 3 27 26:78 18
Mladost je izborila plasman u Prvu ligu, dok će u baraž Kom i Bokelj. Iz lige su ispali Berane i Igalo.