Vlada sakrila koliko ima para i gdje ih drži * Ako Amfilohije blagosilja, Milo pada za 24 sata * Kinezi napravili treću nelegalnu deponiju * Uvrede, ženetine i crni barjaci * Obračunaćemo se sa svima, pa makar nosili i mantije * Lestvica opet ide visoko * Akvarelom „upijaju” primorske utiske

Đukanović pokušava da pričom o obnovi autokefalne crkve skrene pažnju sa „Koverte”.

Putnički brod prolazi pored malog, pustog ostrva usred okeana, a svi putnici s broda vide na ostrvu čovjeka dugačke brade kako skače, urla i maše iz sve snage.
– Ko je ono na ostrvu? - upita jedan od putnika kapetana.
– Ne znam - kaže kapetan - ali svake godine kad prolazimo, on totalno podivlja...

Sport EURO U 21 – ITALIJA I SAN MARINO
Loš start za Srbiju Težak poraz Orlića
<strong>Evropsko prvenstvo za mlade nije počelo dobro za selekciju Srbije. U prvom kolu grupe B izabranici Gorana Đorovića poraženi su (0:2) od selekcije Austrije u Trstu i tako znatno umanjili šanse da se nađu u samoj završnici ovog takmičenja.

Orlići su u ovom susretu pokazali verlo blijedo izdanje, posebno u prvom poluvremenu kada gotovo da nisu stvorili nijednu izglednu priliku pred golom Austrijanaca koji su se prvi puit plasirali na finalni turnir Evropskog prvenmstva za mlade..

Debitantska selekcija došla je do vođstva u 38. minutu i to poslije pregledanja VAR – a. – Horvat se našao oči u oči sa golmanom Srbije Borisom Radunovićem, pogodio je stativu a na loptu je natrčao Volf koji je bio u potpuno regularnoj poziciji. Luka Jović je tokom prvog dijela uputio samo jedan udarac ka golu rivala.

U nastavku takođe blijedo izdanje Srbije – samo je na početku Jović, nakon nabacivanja Radonjića, pogodio prečku u 50. minutu. Sve ostalo bilo je vrlo loše osim golmana Radunovića koji je spasio Orliće težeg poraza. Samo minut kasnije Ksavijer Šlager je imao priliku za Austriju, četiri minuta kasnije i Matijas Honsak je bio u šansi, ali Radunović je odbranio baš kao i u 62. i 64. minutu. U 71. minutu Nemanja Radonjić promašio gotovo nemoguće, sa svega četiri metra nije uspio da ubaci loptu u mrežu!

I onda, potpuni krah, u 74. minutu poslije duela sa Hanesom Volfom, isključen je Vukašin Jovanović. Napadač Austrije se tom prilikom teško povrijedio, a kada je meč nastavljen, Saša Horvat je izveo prekid i pogodio lijevi donji ugao.

Tu je bio kraj svih nada, do kraja, Austrijanci su mogli da postignu i treći gol.

U narednom kolu selekcija Srbije igra sa Njemačkom u četvrtak 20. juna dok je rival Austriji selekcija Danske.

NEKADAŠNjI FUDBALER PONOVO U LONDONU

Ljungberg pomoćnik kod Emerija

Dok je nosio dres Tobdžija, bio je pravi ratnik na terenu – sada je dobio priliku da motiviše fudbalere kluba iz sjevernog Londona i to kao prvi asistent u stručnom štabu. Iz Arsenala je potvrđeno da će od 1. jula Fredrik Ljungberg biti jedan od pomoćnika Unai Emerija u prvom timu. Njegovo mjesto u mladom timu preuzeće Stiv Bold.

- Veoma sam uzbuđen zbog prilike koja mi je ukazana i zbog šanse da nastavim da radim na razvoju mladih igrača koji pristižu u prvi tim. Cilj je da se oni, ali i ja, na pravi način uklopimo u prvi tim i da radom pomognemo Arsenalu na putu ka osvajanju trofeja, rekao je Ljungberg za zvanični sajt kluba.

Iz Arsenala kažu da su ove promjene osmišljene kako bi igrači imali lakšu tranziciju u prvi tim i kako bi bezbolno prebrodili period prilagođavanja.

Nekadašnji vezista reprezentacije Švedske bio je dio Arsenalove generacije koja je bez poraza osvojila titulu u Premijer ligi a od početka trenerske karijere radi sa mlađim kategorijama u Arsenalu.

- Radujem se radu u ovom novim uslovima i činjenici da ću moći da prenesem igračima deo mog iskustva kako bi lakše shvatili šta je potrebno da bi se igralo i uspelo na ovom nivou, dodao je Ljungberg.

Treća sreća za Austriju
Mlade reprezentacije Srbije i Austrije bili su rivali i u kvalifikacijama za EURO U 21. U prvoj utakmici kao gost je pobijedila selekcija Srbije rezultatom 3:1 a u drugom nije bilo golova.