Šarić isplatio Acu milion eura u kešu * Medin i milioner i na birou rada * ASK ne smeta što su odbornici u sukobu interesa * Vlada se do kraja godine zadužuje još 900 miliona * Hoćemo promjene, a ne kombinatorike * Putin i Zelenski razgovarali o ukrajinskom sukobu * Prihvatiti predlog Srbije o razgraničenju sa BiH

– Da je više žena u politici, uvjerena sam da bi uspješnije i mudrije vodile politiku, sa mnogo više mjere i osjećaja pravde.

Umro carinik i došao Bogu na istinu, pa mu Bog reče:
- Nisi bio toliko loš za branšu u kojoj si bio, pa evo ti nudim da izabereš gdje bi rađe radio, u paklu ili u raju.
- Ja bi najrađe na granicu!

Plavuša se tušira s drugaricom i nakon minut je zamoli: - Daj mi dodaj onaj šampon kraj tebe, pliz...
Druga se zbuni: - Pa šta će ti, imaš šampon u ruci?!
Plavuša slegne ramenima: - Pa na njemu piše da je za suvu kosu... a moja je mokra!

Sport GOLUBOVČANI BRZO KAPITULIRALI U PRVOM MEČU KVALIFIKACIJA ZA LIGU EVROPE SA FEHERVAROM Zećani „petardirani“
Zelena je Zeta za Evropu. Golubovčani su u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope poraženi od Fehervara i u Mađarsku će putovati kao turisti. Vidjelo se da je prije svega odbrana Golubovčana daleko ispod evropskog nivoa. Praktično da su prilikom svakog prelaska centra igrališta Mađari dolazili u priliku da zatresu mrežu. Ceh lošem postavljanju u defanzivi i mlakom pritisku na protivničke igrače plaćen je brzom kapitulacijom.

– Govorili smo i prije utakmice da nas čeka duel sa iskusnim protivnikom. Ne želim da kukam, ali je činjenica da smo oslabljeni što zbog odlazaka što zbog činjenice da nismo mogli da registrujemo igrače koje smo doveli. Vidjeli smo hrabru Zetu, ali su ta dva brzo primljena gola odredila tok utakmice. Goranović nas je vratio u igru, ali su sliku pokvarila dva gola gostiju iz prekida, koja su nam pokazala da Evropa ne prašta greške, ne prašta pad koncentracije i trenutke kada se ne ponašate kao takmičari. Očekujem da u renvašu budemo ozbiljniji i smanjimo greške i pokušamo da se što časnije oprostimo od Evrope – rekao je šef stručnog štaba Zete Dejan Roganović.

Pobjednik je bio poznat već do 24. minuta. Gosti su zatresli mrežu iz prvog ozbiljnog napada. Georgi Milanov je zavrnuo sa lijeve, na suprotnu stranu šesnaesterca, a Loik Nego iz prve poslao loptu u bliži ugao. Isti akteri su devet minuta kasnije udvostručili prednost ekipe Marka Nikolića. Nakon centaršuta Milanova lopta je zakačila nekoga od defazivaca domaćih, propadala ka drugoj stativi, gdje je Francuz zakucao u mrežu. Publiku je na trenutak razgalio Balša Goranović. Ofanzivni vezni prvog crnogorskog šampiona je u 17. minutu na dodavanje Armina Bošnjaka iz prve sa 16 metara pogodio malu mrežu i smanjio na 1:2. Radost je međutim bila kratkog daha. Samo sedam minuta kasnije Nego je stigao do het-trika. Prvo je Anel Hodžić dao pas u prostor, Marko Šćepović pokazao koliko je nadmoćan u odnosu na defanzivce Golubovčana, ali je Zoran Aković bio odličan. Ipak, saigrači su ga opet „izdali“ i dozvolili Negu da se namjesti i uveća prednost ekipe nostalgičnim ljubiteljima fudbala poznatoj po starom imenu Videoton. Do odmora su Mađari imali dvije prilike da uvećaju prednost. Udarac glavom Juhasa je završio pored stative, dok je Aković skinuo zicer Milanovu.

Zećani su u drugom poluvremenu „prodisali“. Ivan Vukčević je odličnim udarcem u 54. minutu primorao Adama Kovačika na prvu intervenciju. Topovski je šutirao kasnije i rezervista Lazar Lambulić, ali pravo u golmana gostiju. U finišu su Mađari zapalili i „petardu“. Veteran Sabolc Husti je u 87. minutu ubacio iz kornera, a kapiten Juhas glavom pogodio za 1:4. Kakav je majstor Husti je pokazao u poslednjem minutu sudijske nadoknade, kada je iz slobodnog udarca od prečke poslao loptu i postavio konačan rezultat.

Rano smo dali tri gola, poslije oborili ritam utakmice, čuvali loptu. U finiššu sm postigli i dva gola iz prekida, pa je rezultat ispao i previsok, jer je Zeta zaista talentovana ekipa. Ipak, iskusna smo, čak i preiskusna ekipa za njih – rekao je trener Fehervara Marko Nikolić.

N.J.

Zeta – Fehervar 1:4 (1:3)

Stadion pod Goricom. Gledalaca: oko 600. Sudija: George Vadačkorija (Gruzija) – 2. Strijelci: Goranović u 17. za Zetu, a Nego u 3, 12, 24, Juhas u 87. i Husti u 90+3. minutu za Fehervar. Žuti kartoni: Patkai, Nikolov (Fehervar).

ZETA: Aković 1,5, Tuzović 0,5, Đ. Vukčević 0, Ceklić 0, Sekulić 0,5, Krstović 0,5 (od 76. L. Lambulić –), Milojko 1, Goranović 2, S. Vukčević 0,5 (od 59. Jamoa 0,5), Bošnjak 1, I. Vukčević 0,5 (od 90+3..

FEHERVAR: Kovačik 1,5, Fiola 2, Juhas 2,5, Elek 2, Stopira 2, Nikolov 2, Hadžić 2, Patkai 2 (od 61. Petriak –), Nego 3, Milanov 2,5 (od 64. Husti 1,5), Šćepović 2 (od 80. Futaš –).

Igral utakmice: Loik Nego (Fehervar) – 3.