Uoči prvih mečeva drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i Ligu Evrope uz Nionu će danas biti obavljen žreb za treću rundu. UEFA je odredila podgrupe, tako da su crnogorski predstavnici
Sutjeska i
Budućnost saznali imena potencijalnih protivnika.
Ukoliko bi uspjela da napravi novo čudo i eliminisala kiparski
APOEL u drugom kolu kvalifikacija za najjače takmičenje Sutjeska bi mogla da na grčki
PAOK, te na pobjednike
Karabag (Azerbejdžan) –
Dandalk (Republika Irska),
Maribor (Slovenija) –
AIK (Švedska),
Crvena zvezda (Srbija) –
Helsinki (Finska),
Makabi Tel Aviv (Izrael) – Kluž (Rumunija) i
Valeta (Malta) –
Ferencvaroš (Mađarska). Ako ne prođu Kiprane Nikšićani će se evropsku priču nastaviti u kvalifikacijama za LE, a a mogući rivali u trećem kolu su pobjednici dvomeča
HB Toršavn (Farska Ostrva) –
Linfild (Sjeverna Irska),
Ararat (Jermenija) –
Linkoln (Gibraltar),
Tre Pene (San Marino) –
Suduva (Litvanija),
Pjast (Poljska) –
Riga (Letonija) i
Ludogorec (Bugarska) –
Valur (Island).
Buudućnost bi u slučaju da eliminiše
Zarju, u trećoj rundi bila nosilac, a potencijalni rivali su joj turski
Trabzon i izraelska
Bnej Jehuda, te pobjednici dvomeča
Utreht (Holandija) –
Zrinjski (BiH),
CSKA Sofija (Bugarska) –
Osijek (Hrvatska),
Lucern (Švajcarska) –
Klaksvik (Farska Ostrva),
Honved (Mađarska) –
Univerzitatea Krajova (Rumunija).
Imena potencijalnih rivala, sa kojima će igrati ukoliko „preskoče” rivale u drugom kolu kvalifikacija za Liga šampiona i Ligu Evrope, saznali su i srpski klubovi.
Crvena zvezda bi ukoliko opravda ulogu favorita i eliminiše
Helsinki, za rivale u trećem kolu kvalifikacija za LŠ mogla da dobije
Ajaks (Holandija), te pobjednike mečeva
Seltik (Škotska) -
Nome Kalju (Estonija),
Kopehagen (Danska) –
TNS (Vels),
Dinamo (Hrvatska) –
Saburtalo (Gruzija),
BATE Borisov (Bjelorusija) –
Rozenborg (Norveška), Sutjeska (Crna Gora) – APOEL, (Kipar) – Sutjeska (Crna Gora).
Ako izbaci
Konah Ki, predstavnika Velsa
Partizan bi u trećem kolu kvalifikacija za LE bio nosilac, a potencijalni rivali su mu pobjednici mečeva
Fehervar (Mađarska) -
Vaduc (Lihtenštajn),
Haugesund (Norveška) –
Šturm (Austrija),
Malatijaspor (Turska) -
Olimpija (Slovenija)
Čikura (Gruzija) –
Aberdin (Škotska) i
Ventspils (Litvanija)
- Gzira (Malta). Čukarički, ukoliko eliminiše
Molde bi takođe bio nosilac, a mogući protivnici su mu bolji iz duela:
Lehija Poljska) –
Brondbi, (Danska),
Mlada Boleslav (Češka) -
Ordabasi (Kazahstan),
Aris (Grčka) –
AEL (Kipar),
Lokomotiva Plovdiv (Bugarska) - -
Spartak Trnava (Slovačka), kao i
Tun (Švajcarska).
Parovi za treću rundu kvalifikacija za LŠ biće izvučeni tačno u podne, a 25 minuta kasnije biće biće određen parovi za LE.
D:K.
Komentari
Komentari se objavljuju sa zadrškom.
Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.
Prijavite neprikladan komentar našem
MODERATORU.
Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem
Ombudsmanu.