Lukšićev šura prodaje kompleks sagrađen na divlje * Zbog šverca droge plata smanjena 150 eura * Eksploziv u dvorištu službenika zatvora * Šehović i Nurković sami sebe častili po stan * Zbogom Evropo! * „Veliku Albaniju“ ne podržavaju svi albanski političari * Umjesto 25 miliona, dobili da plate 39.000 za sudske troškove

– Tri penzionera upravljaju sa tri skupštine opštine – Kotor, Danilovgrad i Nikšić.

Došao Piroćanac u Italiju i ulazi u prodavnicu.
- Bonđorno - uzviknu prodavac sa osmjehom, a na to će Piroćanac:
- Nisam ništa ćorno, još nisam ni ušao.

Objašnjava načelnik stanice svojim ljudima zadatak.
„Naćićemo se ispred hotela „Balkan” točno u 11:48 časova, a za one koji imaju digitalne satove dva pendreka, obrnuta stolica i Snješko Bijelić”.

Sport - datum: 2019-08-13 OMLADINSKA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE - 1. KOLO
Podgoričani ubjedljivi u Nikšiću Plavi silni kraj Bistrice
<h1>Sutjeska – Budućnost 0:4 (0:2)
Stadion: pomoćni kraj Bistrice. Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica). Strijelci: Mrvaljević u 14, Vukčević u 23, Striković u 80. i Bojović u 90+3 minutu. Žuti kartoni: R. Dubljević, Đukanović (Sutjeska), Obradović, Milić, Osmanović (Budućnost)

SUTJESKA: R. Dubljević, Radojević, Bojović, Babić, Đukanović, B. Dubljević, Mirković, Janjić (Lalović), Pajović, Lješković (Gardašević), Vuković (Bulajić).

BUDUĆNOST: Radulović, Mijić (Kovinić), Vuković, Bojović, Mrvaljević (Marković), Obradović, Milić, Vukčević, Striković (Đurović), Dajević (Smolović), Osmanović.

Omladinci Budućnosti bili su bolji rival i zasluženo su stigli do ubjedljive pobjede. Takvom ishodu umnogome su doprinele velike greške domaćih. Gosti su mogli do prednosti već u 6. minutu, ali je Dubljević uspio da zaustavi Vukčevićev udarac sa 11 metara. Budućnost je ipak došla do prednosti iz prekida, ali iz duplo veće udaljenosti. Iz slobodnog udarca pogodio je Mrvaljević. Do kraja poluvremena Vukčević je duplirao prednost, a u finišu susreta Striković i Bojović su se pobrinuli za ubjedljivu pobjedu.

B.K.

Zeta - Rudar 4:2 (3:1)

Pomoćni teren stadiona „Trešnjica”. Gledalaca: 30. Sudija: Davor Božović (Nikšić). Strijelci: Pejović u 16. i 58, N. Vukčević u 18. i Tripunović u 34. za Zetu, a Bajčetić u 10. i Pupović u 79. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Vukčević, Bašanović (Zeta).

ZETA: Grbavčević (od 66. Jušković), Peličić (od 46. A. Krstović), N. Vukčević (od 66. Đinović), Pejović, Batrović, Tripunović, S. Popović (od 58. M. Krstović), Matanović, M. Vukčević (od 46. Ajković), Bjelobrković (od 46. Bašanović), Pajović (od 58. M. Popović).

RUDAR: Helić, Raonić (od 76. Dragaš), Irić (od 49. Tešović), Vojinović (od 76. Terzić), Vukašinović (od 49. Kordić), Ciguljin, Kasalica, Pupović, Bajčetić, Terzić, Starovlah (od 66. Kovačević).

Zeta je došla do premijernih bodova ove sezone. Predvođeni dvostrukim strijelcem Nikolom Pejovićem, izabranici Pera Tatalovića su savladali Rudar i opravdali ulogu favorita u ovom susretu.

Mornar - Dečić (nije odigrano)

Duel omladinskih ekipa Mornara i Dečića nije odigran, jer domaćin nije obezbijedio doktora. Na potezu je sada Disciplinska komisija FSCG koja treba da riješi ovaj slučaj, ali je gotovo izvjesno da će Tuzani ovaj meč dobiti službenim rezulatom 3:0.

Petrovac - Igalo 3:1 (2:1)

Pomoćni teren Mogrena. Gledalaca: 20. Sudija: Ivan Šarac (Cetinje). Strijelci: Nagata u 14, Dervišević u 19. i S. Šćepanović u 80. za Petrovac, a Perović u 15. minutu za Igalo. Žuti kartoni: Dervišević, Ljuca (Petrovac), Vujičić (Igalo).

PETROVAC: Boljević, Stijepović (od 90. Trifunović), S. Šćepanović, Dervišević, Pepeljak (od 90. Bojanović), Mićović, Ljuca, Aleksić, Đukanović (od 90. Banović), Nagata (od 87. Radinović), Ćulafić (od 87. N. Šćepanović).

IGALO: Kulinović, Kovačević, Vujičić, Đilović (od 59. Matejić), Popović, Dubljević, Vasiljević, Perović (od 70. Aničić), Dabović, Kosać, Lučić (od 85. Banićević).

„Nebeskoplavi” su u derbiju juga zasluženo stigli do trijumfa nad Igalom.

Drezga - Kom 1:3 (1:1)

Stadion: Zore. Gledalaca: 50. Sudija: Miloš Adamović (Podgorica). Strijelci: Šušić u 38. za Drezgu, a Vukčević u 35, Riosuke u 67. i Medenica u 72. minutu iz jedanaesterca za Kom. Žuti kartoni: Kankaraš, Kostić (Drezga), Lekić, Rakočević (Kom).

DREZGA: Adžić, Vuković (od 77. Todorović), Šušić, Vukotić (od 77. Milićević), Rogač (od 55. Nenezić), Vukotić (od 82. Doknić), Kankaraš, Roganović, Kostić (od 82. Kršikapa), Jovanović, Kovačević (od 55. Đukanović), Mirković (od 77. Milićević).

KOM: Radošević, Vukčević (od 55. Medenica), Mešter (od 82. Dujović), Milošev, Peličić, Drašković (od 82. Šćepanović), Riouke, L. Bulatović (od 46. Rakočević), M. Bulatović, Radenović (od 82. Laban), Lekić.

Omladinci Koma opravdali su ulogu favorita u duelu sa Drezgom. Nakon rezultatskog egala u prvom poluvremenu, Zlatičani su u nastavku golovima Riosukea i Medenice uspjeli da dođu do trijumfa.

boks

U mečevima 2. kola koji se igraju 17. avgusta, sastaju se: Igalo - Dečić, Budućnost - Mornar, Berane - Sutjeska, Rudar - Grbalj, OFK Titograd - Zeta, Podgorica - Jedinstvo, Kom - Iskra, Petrovac - Drezga.

Jedinstvo - OFK Titograd 1:1 (1:1)

Gradski stadion u Bijelom Polju. Gledalaca: 50. Sudija: Ivan Vidaković (Mojkovac). Strijelci: Šekularac u 16. za Jedinstvo, a Rakočević u 14. minutu za OFK Titograd. Žuti kartoni: Šćekić, Bahović (Jedinstvo), Zlajić, Šćepanović (OFK Titograd).

JEDINSTVO: Aković, Bahović, Božović, Šekularac, Kanalić (Gojačanin), Klapija, Korać (Ćinćur), Konatar, Šćekić (Kolić), Vlaović, Cvijović (Džogović).

OFK TITOGRAD: Zlajić, Šćepanović (Jadžić), Adžić, Spahić, Kovačević, Vujović (Mališić), Rakočević, Popović, Milić (Ljumović), Radović, Muzurović.

U dobroj fudbalskoj predstavi, uprkos velikoj vrućini, sve je stalo u dva minuta. Prvo su u 14. poveli gosti golom Lazara Rakočevića, da bi dva minuta kasnije talentovani Todor Šekularac donio izjednačenje.

M.N.

Iskra - Podgorica 1:1 (0:1)

Stadion: Zore u Spužu. Gledalaca: 50. Sudija: Jovica Bojović (Nikšić). Strijelci: Šaletić u 84. za Iskru, a Prelević u 32. minutu za Podgoricu. Žuti kartoni: Gajić (Iskra), Vučinić, A. Krivokapić, Prelević, Vujačić (Podgorica).

ISKRA: Lazarević, Kolundžić, Šaletić, Tomašević (od 61. V. Radulović), L. Radulović, Vuković (od 68. Avduljaj), Perović, Gajić, Marović, Tadić, Raspopović (od 46. Jovanović).

PODGORICA: Ivezić, M. Krivokapić (od 80. Vučunić), Prelević, Vujačić (od 58. Stijepović), Dapčević (od 61. Turković), A. Krivokapić, Ukšanović, Pejović, Bajović, Hadžibegović, Nikočević.

Na otvaranju nove sezone, Iskra i Podgorica su igrali neriješeno 1:1. Poveli su gosti golom Petra Prelevića u 32. minutu, a bod Danilovgrađanima donio je Đorđe Šaletić, šest minuta prije kraja.

Grbalj - Berane 3:0 (1:0)

Pomoćni teren Grblja. Gledalaca: 50. Sudija: Branko Odalović (Nikšić). Strijelci: Risančić u 10. i Pribilović u 76. i 84. minutu. Žuti karton: Popović, Bogetić (Grbalj).

GRBALj: N. Kovačević, Risančić (od 46. M. Kovačević), Milović (od 46. Vorfaj), Tučević (od 86. Čelebić), Pribilović, Glavan, Drobnjak, Ćosić (od 46. Bogetić), Popović (od 65. Radović), Krivokapić, Stešević.

BERANE: Dobrašinović, Dašić, Uković (od 46. Pešić), Rujović, Mitrović, Ralević (od 62. L. Dević), Marsenić, D. Dević (od 54. Obadović), Međedović, Đurašković.

Nisu omladinci Grblja imali problema oko osvajanja bodova u duelu sa Beranama. Pobijedili su sa 3:0, uz dva pogotka Petra Pribilovića i jedan Slobodana Risančića.