Lopičić dobila 75.000, Stanković, Rastoder i Kovačević po 40.000 * Homofobna saopštenja pisao lider Fronta * Za izbore je najvažnije da zaustavimo DPS u krađi * Tužilaštvo i policija se udružili da sakriju prebijanje * Primitivni obračun režima * Pali u finišu * Radnike tjeraju da rade vikendom, bez opreme i na 40 stepeni
  Izdanje: 16-08-2019

Dragoje Vlahović, direktor NVO „Prijatelji život:
– Vrane su nam popile mozak kada ubijamo rode.

Plavuša se jada prijateljici:
- Ah, treblo bi da se nađem s dečkom, ali sam potpuno zaboravila je li u 8:30 ili u 3:80!

Haso kaže Muju:
- Joj, jarane, kakav mi je vic ispričala tvoja Fata juče.
- Čekaj, ba, otkud moja žena sa tobom, nije mi rekla.
- Ma u autobusu bolan, slučajno se sreli, ali kad mi je ispričala vic umal’ nisam pao sa kreveta od smijeha.

Sport - datum: 2019-08-15 RUDAR SLAVIO NA STAROM AERODROMU
Pljevljaci slavili u Podgorici Ćuković kaznio promašaje domaćina
Iznenađenje na Starom aerodromu. Ekipa Rudara, koja je pripreme počela desetak dana pred početak sezone, slavila je protiv OFK Titograda sa 1:0 i domaćinu zadala velike glavobolje pred nastavak sezone. Domaći su imali mnogo više šansi, nisu ni jednu iskoristili, a Rudar se branio uspješno, na golu imao odličnog Ružića i na kraju jednu šansu pretvorio u gol i tri velika boda.

-Takav je fudbal. Imali smo priliku u prvom poluvremenu, nismo dali gol, a onda nas je golman održaoi u životu. Titograd je bio dobar, bili smo prinuđeni da ovako stanemo posle deset dana rada. U nastavku je kod nas viđena želja i borbenost i to nam je donijelo pobjedu. Drago mi je da smo slavili, ali fudbal nekad nije pravedan. To se desilo na ovom meču - rekao je Edis Mulalić, starteg Rudara.

Tim trenera Dragoljuba Đuretića bio je bolji u prvom poluvremenu, imao je nekoliko šansi iz kojih j mogao do gola, dok je Rudar jednom zaprijtio, preko kapitena Marka Vukovića u sedmom minutu, ali je lopta nakon njegovog šuta završila pored gola. Igrao se 16. minut kada smo pred golom gostiju vidjeli prvo uzbuđenje. Marko Roganović je sa desne strane centrirao, Radomir Đalović glavom ciljao ugao, ali je golman Branislav Ružić odlično intervenisao. Čuvar mreže Pljevljaka istakao se i u 25. minutu. Ivan Novović je odlično izveo prekid, Ajana Činedu glavom zahvatio loptu, a Ružić je skrenuo u korner. Nakon udarca iz ugla, probao je Mamadu Mendi, ali ni on nije uspio da pogodi tamo gdje je želio. Poslednji put u prvom dijelu susreta, "romantičari" su zaprijetili u 32. minutu. Mladi Ognjen Gašević je dao loptu za Mendija, koji je sa petnaestak metara sa desne strane šutirao, ali je lopta završila pored stative.

I u nastavku susreta je domaćin bio bolji, a u 50. minutu vidjeli smo veliku priliku. Vojin Pavlović je dao loptu za Đalovića, koji je izbjegao ofsajd zamku i krenuo sam ga golu Ružića. Očekivao se siguran gol, ali je nekadašnji reprezentativac Crne Gore loptu poslao pored stative. U tim momntima, Pljevljaci su se povukli, kao da više nisu ni imali snage, a "romatičari" su pritiskali, tražili gol i vođstvo.Brazilac Lukas Nasimento Gomes je u 65. minutu probao da lobuje golmana gostiju, koji je odlično reagovao i izbacio loptu u korner. Tri minuta kasnije Ivan Novović je sa 25 metara odlično šutirap, lopta je završila pored stative. Mogao je domaći tim u 78. minutu do gola - Đalović je fauliran na 18 metara od gola, Novović je izveo slobodan udarac, ali je za nekoliko centimetara prebacio okvir gola. Pljeljavaci su samo iz kontranapada probali da urade nešto više, pa smo minut kasnije zabilježili udarac Vula Vujačića. To je nekako dalo krila gostima, koji su uspjeli da kazne sve promašaje domaćina. Golu izabranika Edisa Mulalića prethodila je velika šansa - Vuković je sa petnaestak metara šutirao, Ivanović odbio do Rackovića, kojeg su domaći igrači izblokirali. Uslijedio je korner, nakon kojeg se stvorila gužva, u kojoj se najbolje snašao Igor Ćuković i pogodio mrežu za 0:1.

-Dominirali smo 90 minuta, stvorili dosta šansi, ali ih je golman održao u životu. U nastavku smo imali igri i inicijativu, imali smo sve što trea izuzev gola. Ne znam šta da kažem, ne mogu da prigovorim nijednom igraču ništa - rekao je Dragoljub Đuretić, kormilar OFK Titograda.

OFK Titograd - Rudar 0:1 (0:0)
Stadion: OFK Titograda. Gledalaca: 200. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Vladislav Radenović (Herceg Novi) i Jovan Došljak (Berane). Strijelac: Ćuković u 84. minutu. Žuti kartoni: Ćuković, Seratlić, Kašćelan (Rudar).

OFK TITOGRAD: Ivanović 1,5, Roganović 1,5, Nikolić 1, Banović 1,5, Gašević 1 (od 46. Brnović), Mendi 1, Novović 1 (od 79. Živković), Gomeš 1, Činedu 1, Pavlović 0,5 (od 61. Merdović -), Đalović 0,5.

RUDAR: Ružić 2,5, Vuković 1,5, Krasić 0,5 (od 46. Tomašević 1), Marković 1,5, Kašćelan 1,5 Racković 1, Perišić 1,5, Ćuković 2, Vujačić 1 (od 86. Mrdak -), Seratlić 1, Janketić 1.

Igrač utakmice: Branislav Ružić (Rudar) - 2,5