Za polovno vatrogasno vozilo dobija skoro 100.000 eura * Objaviti imena svih funkcionera koji su dobili stanove * Braća Mujović pali zbog droge i iznude * Otkrio dilersku mrežu iz Kolumbije i Crne Gore * Plućima planete prijeti odumiranje * Traže reforme DIK-a i ASK, istrage i bolja pravila * Rođeno 550 beba iz epruvete
  Izdanje: 25-08-2019

Emanuel Makron, predsjednik francuske:
Italijanska lekcija je kada neko pravi savez s krajnjom desnicom, na kraju je to uvijek pobjeda desnice.

Upoznaje se plavuša sa nekim likom i on joj se pohvali: - Ja sam plastični hirurg! A plavuša će na to: - Jao, a izgledate kao pravi!

Najveći ženskaroš je moja žena. Okreće se za svakom djevojkom koju pogledam.

Došao mladi bračni par kod ginekologa.
• Doktore, sve smo pokušali ali ne možemo da imamo djecu.
• Momci, jel vi to mene zajebavate?

Kaže otac Perici: - Ako si znao sva pitanja na ispitu, kako nisi položio?
- Pa nisam znao odgovore!

Sport PODGORICA PRIREDILA VELIKO IZNENAĐENJE I UPISALA ISTORIJSKU PRVU PRVENSTVENU POBJEDU
Podgorica šokirala šampiona
Kvalitet nije često dovoljan da bi se upusali bodovi, o čemu najbolje svjedoči sinoćnji susret kraj Bistrice. Porazi su sastavni dio fudbala, ali način na koji su izgubili, bolji reći igrali aktuelni šampioni i te kako zabrinjava. Jednostavno nisu djelovali kao homognena cjelina, koja je u stanju savladati bilo koga. Na prvoj prvenstvenoj utakmici na svom stadionu u novoj sezoni šampion se doslovce raspao. Ekipa zaista često pada na ispitu iz „kolektivne odbrane“, dok je prema naprijed bila lako predvidljiva, spora. Razmuljivo je što su svi u redovima Podgorice sinoć bili presrećni, pa i šef struke Vojislav Pejović.

-Zaista je ovo istorijska pobjeda za naš klub, jer je prva na prvoligaškoj sceni, a uz to je ostvarena na terenu aktuelnog šampiona i najbolje ekipe. Mi smo i na prethodnim utakmicama djelovali dobro, sa puno energije. I ovoga puta isti prilaz, ista energija, ali smo ovoga puta maksimalno nagrađeni za taj veliki trud. Momcima samo mogu da čestitam - rekao je Vojo Pejović.

Prvi su sinoć do prilike stigli domaćini. Nakon lijepe akcije, lopta je stigla do Vlaisavljevića, koji je šutirao iskosa sa desne strane. Na suprotnoj strani malo je nedostajalo da Vujnović kazni nonšalantnost zadnje linije Nikšićana. U 16. minutu ispred Ćetkovića uspješno je intervenisao Agović. Četiri minuta kasnije gosti si poveli. Suzuki je dodao loptu do Zvrka, koji je odlično asistirao Vujoviću. Vezista Podgorice je znalački pogodio mrežu aktuelnog šampiona. Sutjeska je opasno zaprijetila u 35. minutu. Korner sa desne strane izveo je Kojašević, Ciger je glavom loptu spustio do Božovića, ali je napadač Nikšićana bio „kratak“. Sedam minuta kasnije još jedna prilika za domaćina. Božović je provukao loptu do Ćetkovića, čiji su šut uspjeli da izblokiraju štoperi gostiju. U poslednjem minutu prvog poluvremena i najpovoljnija prilika za plavo-bijele u ovom periodu. Kojašević je sa desne strane centrirao, Eraković nije reagovao na pravi način, praktično je samo dodao loptu golmanu Podgorice.

U nastavku su do prilike stigli domaćini. Kojašević je sa tridesetak metara dobro šutirao, Agović je loptu skrenuo u korner. U 60. minutu odlično je šutirao Janković, ali je za malo bio neprecizan. Na suprotnoj strani zaprijetio je Čelebić. Sutjeska je izjednačila u 76. minutu. Sa lijeve strane centrirao je Vučić, lopta je stigla na suprotnu stranu do Marušića, koji je glavom smjestio u mrežu protivnika. Ponadali su se navijači domaćina da će šampion ipak stići do preokreta, ali ta nada kratko je trajala. Samo četiri minuta kasnije Vujnović je izdržao duel sa štoperima Sutjeske, Nedić ga je kao zadnji igrač nepropisno zaustavio i sudija Radoje Pajović mu je pokazao crveni karton. Slobodan udarac na maestralan način izveo je Maraš i zapečatio sudbinu Nikšićana.

-Složio bih se sa konstatacijom trenera Podgorice da su bili energičniji i na kraju zaslužili cijeli plijen. Napravili smo toliko grešaka, da smo jednostavno morali biti kažnjeni. Ovo opemana u pravi čas - istakao je Nikola Rakojević, strateg Nikšićana.

B.K.

Rezultati: Sutjeska - Podgorica 1:2, Iskra - Rudar 2:0, Grbalj - Petrovac 1:2, OFK Titograd - Kom 3:1. Danas igraju: Budućnost - Zeta (19 sati).