Vlast prvi put priznala propuste u istragama * Sinđelić ostao bez azila * Dječak pronađen u šahti * Žrtve terorista sahranjene poslije dvadeset godina * Otišla i poslednja nada * Poslanici po drugi put porazili britanskog premijera * Od ulaska u vlast „dobri” preko 150.000
  Izdanje: 11-09-2019

MILAN ROĆEN, SAVJETNIK PREDSJEDNIKA DRŽAVE:
Pozdravi mi Duška, nemojte mi Duška zaj.bavati, ne Duška Markovića, nego Duška Golubovića, ovoga možete.

Negdje na selu, svekrva pita snaju:
– Snajka, znaš li ti da upregneš konja?
– Bože majko,... deset godina sam u braku, znam sve o konjima!

Nakon majčinih savjeta, mali komarac poleti na svoj prvi let. Posle nekog vremena, vraća se mali komarac i pita ga majka:
– Kako je bilo, sine?
– Super, mama! Svi su mi pljeskali!

Sport CRNA GORA IZGUBILA OD ČEŠKE U MEČU 6. KOLA KVALIFIKACIJA ZA EURO 2020
Otišla i poslednja nada Crnogorski fudbaleri u svom stotom, jubilarnom meču, razočarali. Slabo izadnje gotovo cijelog tima dovelo do potopa i trećeg poraza u ovom ciklusu
Otišla je i poslednja nada, Fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je sinoć od Češke sa 0:3 u meču šestog kola kvalifikavcija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. Najblaže rečeno, imali su „crveni” mnogo želje pred ovaj susret, a prikazali su malo. Da bi se pobijedio jedan ozbiljan rival potrebno je pružiti mnogo više na terenu, ali i imati sve igrače na rasčpolagnju. Sinoć ih selektor Faruk Hadžibegić nije imao, ali ni za to opravdanja nema. Crna Gora je odigrala ispod očekivanja, posebno u drugom poluvremenu, pa je ubjedljiv poraz bio i neminovnost. Ostao je gorak ukus, tim prije što je ovo bio jubilarni stoti meč crnogogorskog nacionalnog tima.

Tri neiskorišćene šanse

Počeli su crnogorski fudbaleri utakmicu nenako stegnuto, prepustili su od starta gostima inicijativu i pokušavali samo iz kontranapada. U uvodnim minutama znali su da se brane i sa desetoricom, ali je na sreću reptezentativci Češke su samo dva puta priprijetili. Igrao se osmi minut susreta kada se pred golom Danijela Petkovića stvorila gužva. Patrik Souček je probao da loptu pošalje u mrežu, ali je u tome bio neprecizan. Tri minuta kasnije Aleks Kral je izmakao pažnji odbrane Crne Gore, sa desne strane je ušao u kazneni prostor i šutirao. Na odbijenu loptu natrčao je Darida, ali je neko od crnogorskih fudbalera uspio da ga izblokira.

Prvo uzbuđenje pred golom Čeha vidjeli smo u 22. minutu. Adam Marušić je sa desne strane centrirao, Deni Hočko uhvatio volej sa petnaestak metara, ali je golman Vačlik uspio da loptu koja je išla pod prečku skene u korer. Deset minuta kasnije izabranici Faruka Hadžibegića imali su dvije velike prilike. Najprije je Risto Radunović, sa centra krenuo sam ka golu, ušao je u šesnaesterac, zalomio jednog igrača, a onda šutirao pravo u čuvara mreže gostujuće selekcije. U istom minutu veliku priliku nije iskoristio ni Stefan Mugoša. Sa desetak metara je šutirao, a Vačlik još jednom dobro intervenisao. Mogli su Česi u 44. minutu sve da to kazne - Masopust je sa dvadesetak metara šutirao, lopta je dobila neku čudnu putanju, pa je Petković morao da je izbaci u korner. Ali, to nije bilo sve od reprezentacije Češke u prvom poluvremenu. Darida je u 45. minutu sa distance uputio snažan udarac, a tresla se prečka gola Petkovića.

Mat za četiri minuta

Da su mnogo ozbiljnija reprezentacija od Crne Gore, Česi su potvrdili na samom startu drugog poluvremena kada su za četiri minuta postigli dva pogotka i riješili utakmicu. Igrao sa 54. minut kada se mreža Danijela Petkovića prvi put zatresla. Jankto je izveo prekid, Souček loptu zahvatio glavom i sa sedam-osam metara pogodio mrežu - 0:1. Već u 58. minutu bilo je 0:2. Ponovo je Jankto bio asistent - dao pas za Masoposta, koji je ostao sam na ivici šesnaesterca. Uslijedio je sjajan šut, koji golman „crvenih” nije uspio da odbrani. Već tada je bilo jasno da ni iz ovog susreta sa Češkom, selekcija Crne Gore neće osvojiti ni bod.

Probala je domaća reprezentacija nakon gola gostiju da se vrati u igru, bosankohercegovački stručnjak na klupi „crvenih” Faruk Hadžibegić je probao da nešto promijeni izvođenjem defanzivca Rista Radunovića i uvođenjem napadača Fatosa Beciraja. Ali, ni to nije pomoglo. Samo jednom su do kraja susreta Crnogorci zaprijetili na pravi način. Bilo je to u 82. minutu nakon jednog kontranapada. Aleksandar Boljević je šutirao sa 16 metara (imao je bolje rješenje), a golman Češke je odbranio. S druge strane, gosti su u 84. minutu mogli do još jednog pogotka. Odlični Darida je sa dvadesetak metara izveo slobodan udarac, a Petković sjajnom paradom spasio svoj gol. Ipak, u četvrtom minutu nadoknade vremena Česi su postigli i treći gol. Deni Hočko je srušio Součeka, a turski sudija Ali Palabijik pokazao na penal. Sa 11 metara siguran je bio Darida za konačnih 0:3.

Selektor reprezentacije Crne Gore Faruk Hadžibegić nije zadovoljan rezultatom niti igrom u duelu u Podgorici:

- Čestitao bih reprezentaciji Češke, ovo nije slučajno. Iskoristili su bolju psihološku situaciju. Prekid kod prvog gola nam je dosta poremetio. Igrali smo dva različita poluvremena, u prvom smo imali prilika a da smo postigli gol to bi nam mnogo značilo, oni se sigurno ne bi vratili da smo mi poveli - kazao je nakon utakmice selektor Crne Gore Faruk Hadžibegić.

Da li je ovaj meč bio potvrda da je ogromna razlika ovakvih i prijateljskih mečeva?-

-Mi smo izgubili puno lopti, nismo kontrolisali dobro teren. Psihološka situacija nam veže noge.

Na pitanje kako dalje, selektor Crne Gore je odgovorio:

- Ovo nije katastrofa, ali jesam tužan zbog poraza, rezultat je visok u odnosu na ono što smo vidjeli na terenu.

Sve u svemu, „crveni” su razočarali. Ostaje im da u narednim susretima kvalifikacija prave ekipu za drugo izdanje Lige nacija i naredni kvalifikacioni ciklus.

D.P.

A GRUPA

Rezultati 6. kola: Crna Gora - Češka 0:3, Engleska - Kosovo 5:3. Slobodna je bila Bugarska.

Tabela

1. Engleska/4/4/0/0/19:4/12

2. Češka/5/3/0/2/9:8/9

3. Kosovo/5/2/2/1/10:10/8

4. Bugarska/5/0/2/3/5:11/2

5. Crna Gora/5/0/2/3/3:13/2

Naredno kolo (11. oktobar): Crna Gora - Bugarska, Češka - Engleska.

Produžena saradnja sa sponzorom
Fudbalski savez Crne Gore i Crnogorski Telekom potpisali su juče ugovor o saradnji i za narednu godinu. Samim tim, Crnogorski Telekom će i dalje biti zlatni sponzor reprezentacije Crne Gore i generalni sponzor Prve crnogorske fudbalske lige, koja i ove sezone nosi ime "Telekom" 1.CFL.

Ugovor o nastavku saradnje potpisali su predsjednik FSCG Dejan Savićević i izvršna direktorica Crnogorskog Telekom Dina Cibulskaja.

Crna Gora - Češka 0:3 (0:0)
Stadion: pod Goricom. Gledalaca: 5.951. Sudija: Ali Palabijik (Turska). Pomoćnici: Mustafa Emre Ejisoj (Turska) i Serkan Olgundžan (Turska). Strijelci: Souček u 54, Masopust u 58. i Darida u 90+4 minutu. Žuti kartoni: Radunović, Marušić (Crna Gora), Jankto (Češka).

CRNA GORA: Petković, Marušić, Lagator, Tomašević, Radunović (od 72. Bećiraj), Vukčević (od 68. Bakić), Hočko, Boljević, Kosović (od 72. Savićević), Vešović, Mugoša.

ČEŠKA: Vačlik, Koufal, Čelustka, Suhi (od 46. Brabec), Boril, Darid, Suček, Masopust (od 76. Kopic), Kral, Jankto, Šik.

Goleada u Sautemptonu
U drugom meču šestog kola A grupe, Engleska je u pravoj goleadi slavila protiv Kosova sa 5:3 i čini se već sada završili posao oko plasmana na Evropsko prvenstvo.

Međutim, nije za Engleze meč počeo dobro, jer je već u prvom minutu Beriša doveo goste u vođstvo. Ali, nije puno trajala njihova radost, jer je Sterling u 8. minutu izjednačio. Do kraja prvog poluvremena „Gordi albion” je postigao još četiri gola, a strijelci su bili Kejn, Vojvoda (autogol) i Sančo dva puta.

Ipak, četa trenera Gereta Sautgejta je u nastavku podigla ručnu, pa su gosti uspjeli još dva puta da zatresu mrežu (Beriša, Murići).

I dalje bez gola
Ni u svom četvrtom pokušaju, Crna Gora nije uspjela da postigne gol protiv Češke. Nakon dva poraza u baražu za EP 2012 (0:2, 0:1), pa neuspjeha u junu u Olomucu (0:3), „crveni” ni sinoć nisu uspjeli da našu put do mreže selekcije Češke.

Očigledno je da im ova selekcije ne leži, a svoj učinak probaće da poprave u nekom narednom susretu sa njima.