Acu platili da kontroliše Bemaks * Licemjerni Senat štiti plagijatora * Slomili mu ruku tokom hapšenja * Medenica godinama žmuri na Ćoćove sumnjive poslove * Srebro za Filipa Radovića * Angela Merkel traži alternativu Vučiću * Udarac za standard
  Izdanje: 19-09-2019

TEA GORJANC PRELEVIĆ, DIREKTOR AKCIJE ZA LjUDSKA PRAVA:
Krajnje je vrijeme da se ovaj sastav Sudskog savjeta povuče i ustupi mjesto ljudima koji će umjeti da povrate povjerenje u sudstvo.

Kako se pametna žena štiti od svinjskog gripa?
– Razvede se od krmka, i konzumira samo piletinu!

Zašto se u Crnoj Gori desio zemljotres?
– Crnogorac uzeo lopatu u ruke, a zemlja se nasmijala.

Šta je to depresija:
– Depresija je kada kupiš hulahop da vrtiš, a on ti taman!

Sport LIGA ŠAMPIONA - PRVO KOLO
Načeo je Zvezdu - Kingsli Koman Bajern mnogo bolji, gol Savića
U odnosu na prvu, program druge večeri prvog kola grupne faze Lige šampiona bio je znatno sadržajniji već od starta.

Poslije 28 godina Crvena Zvezda je gostovala Bajernu i nije se dobro provela. Na startu druge uzastopne sezone u grupnoj fazi Lige šampiona prvak Srbije ubjedljivo je poražen i nije pružio neku posebno kvalitetnu partiju.

​Od samog starta utakmice domaćin je nametnuo inicijativu a Zvezda je bila prinuđena na totalnu odbranu sa svih deset igrača. U prvih 15 minuta Levandovski, Kutinjo, Perišić i ostali uputili su pet udaraca ka golu ali je Milan Borjan morao samo dva puta da interveniše - i bio je uspješan golman Zvezde.

U jeku pune inicijative Bajerna, jedan izlet Žandera po lijevom boku završio se nepreciznim pokušajem - ipak, bio je vrijedan pomena jer je bio prvi iz redova prvaka Srbije. Ali, pritisak je bivao sve jači - Bajern je duplirao i često mijenjao pozicije bočnih igrača, Perišića i Komana, pod čijim se napadima i prodorima "povijala" Zvezdina odbrana. Sve do 34. minuta kada je popustila - Perišić je nabacio sa liejve strane a Koman bio brži od Žandera, uletjevši u peterac sa desne strane. Borjan je bio nijemi posmatrač, Bajern je poveo. Neshvatljivo je kako su igrači beogradskog kluba na sredini terena dozvoljavali mnogo prostora za igru Felipe Kutinju koji je to vješto koristio - zbog ofsajd pozicije poništen mu je pogodak u 39. minutu. Opravdano. Bilo je evidentno da Kanjas i Jovančić u tom dijelu nisu odradili dobar posao u šrvom poluvremenu koje je još jednim pogotkom mogao obilježiti Levandovski - opet je Borjan spašavao. Ista slika u drugom poluvremenu - Zvezda je prvu razmkenu pet pasova imala u 53. minutu, Perišić, Toliso i Levandovski imali su odlične prilike ali je Borjan bio junak ovog susreta. Desetak minuta prije kraja najbolji strijelac Bajerna ipak je stigao da se upiše u strijelce - Robert Levandovski je bio najprisebniji u kaznenom prostoru Zvezde, Gobeljić nije mogao da interveniše a gol je bio neminovnost. U samom finišu utakmice šansu je dobio i Tomas Miler - bivši reprezentativac Njemačke nije propustio priliku da se u sudijskoj nadoknadi upiše u strijelce i postavi konačan rezultat utakmice u Minhenu.

Počelo je u Brižu i Atini gdje je već prvo poluvrijeme donijelo mnogo uzbuđenja, po svim pitanjima. Ali, krenimo redom...

U grupi A takmičenje su otvorili Klub Briž i Galatasaraj - na Jan Brejdel stadionu nije imalo prilike mnogo toga da se vidi

No, ova grupa bila je u centru pažnje zbog druge utakmice - derbi večeri odigran je u Parizu gdje je gostovao Real iz Madrida. Sveci su zablistali u punom sjaju a posebno Anhel Di Marija koji je bivšem klubu dao dva gola.

Skoro da niko nije očekivao da ćemo vidjeti reviju pogodaka u Pireju, ali desilo se - Olimpijakos je ugostio ekipu Totenhema, prošlosezonskog finalistu koji je u razmaku od četiri minuta postigao dva pogotka. Hari Kejn je pogodio iz penala što mu je bio 15 gol u Ligi šampiona na 20 utakmica - on je, poslije Roberta Soldada (19) i Rud van Nistelroja (19) igrač koji je najbrže došao do ovog učinka. Ali, ovaj susret u grupi B trebao bi da pamti ponajviše Matije Valbuena - to je bio njegov 100. nastup u evropskim takmičenjima a poentirao je iz penala početkom drugog poluvremena. Susret na Georgios Karaiskakis stadionu potvrdio je da u Pireju nikome neće biti lako ove sezone.

Zagrebački Dinamo je imao senzacionalnu noć na povratku u grupnu fazu. U grupi C na Maksimiru je savladao Atalantu, jedinog debitanta u ovoj sezoni Lige šampiona. Mislav Oršić je het trikom obilježio ovaj meč. On je prvi igrač Dinama kojem je to uspjelo u ovom takmičenju. Gostujuću pobjedu, iako oslabljen, u ovoj grupi ostvario je Mančester Siti koji je u Harkovu bio bolji od Šahtjora.

Izvanredan meč viđen je u Madridu u okviru grupe D - Juventus je imao dva gola više i bio pred trijumfom protiv Atletika, postavši tek treći klub koji je dao dva gola Kolčonerosima na njihovom terenu u Ligi šampiona. Ipak, Stefan Savić i Erera potrudili su se da bod ostane na Metropolitanu. Iznenađenje večeri priredila je Lokomotiva koja je slavila u Leverkuzenu.

Rezultati i strijelci:
Grupa A
Klub B - Galatasaraj 0:0, PSŽ - Real M 3:0 (Di Marija 14,33, Menije 90+1)
Grupa B
Olimpijakos - Totenhem 2:2 (Podense 44, Valbuena 54 - Kejn 26p, Moura 30)
Grupa C
Dinamo Z - Atalanta 4:0 (Leovac 10, Oršić 31,42, 68), Šahtjor - Mančester S 0:3 (Marez 24, Gundogan 38, Žezus 76)
Grupa D
Bajer L - Lokomotiv M 1:2 (Hovedes 25ag - Krihovjak 16, Barinov 37), Atletiko M - Juventus 2:2 (Savić 70, Erera 90 - Kuadrado 48, Matuidi 65

Bajern M - Crvena Zvezda 3:0 (1:0)
Stadion: Arena u Minhenu, Gledalaca: 74,327, Sudija: Bobi Mejden (Škotska), Žuti karton: Degenek (Crvena Z), Strijelci: Koman (34), Levandovski (80) i Miler (u 90+1).
Bajern M (4-2-3-1): Nojer, Kimih - Pavar - Zile - L. Ernandez, Toliso (od 65. minuta Havi Martinez) - Alkantara, Perišić (od 66. minuta Gnabri) - Kutinjo (od 83. minuta Miler) - Koman, Levandovski
Crvena Z (4-2-3-1): Borjan, Gobeljić - Milunović - Degenek - Žander, Jovančić (od 62. minuta Vulić) - Kanjas, Van La Para - Marin - Garsija (od 83. minuta Vukanović), Pavkov (od 70. minuta Boaći)