Milo Đukanović ima alternativu u DPS-u, ali u ovom trenutku ta alternativa nije potrebna.

Bakica:
- Ne laži, vidjela sam te ja, došao si na motoru!

Sport - datum: 2019-10-07 DRUGA LIGA CRNE GORE – 11. KOLO Dečić ponovo na plus pet
Dečić – Otrant Olimpik 2:1 (1:1)

Stadion Dečića. Gledalaca: 300. Sudija: Nikola Cvijović (Budva). Pomoćnici: Nikola Vujović (Bar) i Ivan Klačar (Bar). Strijelci: Prenkočević u 24. i Mijušković u 67. iz jedanaesterca za Dečić, a Z. Divanović u 31.minutu za Otrant Ol. Žuti kartoni: Prenkočević, Pepić (Dečić), M. Divanović, Z. Divanović, Kurti, Alibegu (Otrant O.).

DEČIĆ: Velimirović, Ljuljđuraj, Tući, Vuljaj (od 64. Camaj), Adžović, Dedić, Knežević (od 87. Ujkaj), Mijušković, Drešaj, Prenkočević (od 71. Krkanović), Pepić.

OTRANT OL: Mećikukić, M.Divanović, Seniković, V. Rudović, Đurđević (od 87. Rili), Ramović, Z. Divanović, Dinoša, Redžović, Kurti, Alibegu (od 71. Čauši).

Lider je opravdao ulogu favorita, ali je prilično morao da se pomuči za trijumf u duelu sa Otrant Olimpikom. U prvom poluvremenu mreže su se po jednom tresle na obje strane, da bi pobjedu Dečiću i ponovo plus pet u odnosu na prvog pratioca Jezero donio Mijušković, koji je u 67. minutu bio siguran realizator najstrože kazne.

Jezero – Bokelj 0:0

Gradski stadion: Gledalaca: oko 600. Sudija: Miloš Bešović (Podgorica). Pomoćnici: Blažo Bogdanović (Nikšić) i Marko Gojković (Nikšić). Žuti kartoni: D. Ajković, Osmajlić, Drešković (Jezero), M. Čavor, Bakić, Zlatičanin, Bošković (Bokelj).

JEZERO: Ig. Asanović, Stijepović, Drešković, Radunović, Jovićević, Osmajlić, Matanović (od 82. Radenović), Kontić, Redžepagić, Vukićević, D. Ajković.

BOKELj: Kordić, Zlatičanin, Poček, M. Čavor, Bakić (od 90.Sklender), Banićević, Bošković, Radević (od 55. Vukić), Jeknić, Krstin, V.Čavor.

Jezeru nije prijao povratak u Plav. Bokelj je uspio da ostane neporažen, a oba tima propustila su po jednu stopostotnu šansu. Osmajlić i Krstin nisu, međutim, bili precizni, pa je nakon prvog remija u šampionatu Jezero ponovo na minus pet u odnosu na vodeći Dečić.

K.D.

Arsenal – Jedinstvo 0:1 (0:0)

Stadion Arsenala. Gledalaca: 150. Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić). Pomoćnici: Miladin Nelević (Podgorica) i Mirsad Pepić (Tuzi). Strijelac: Idrizović u 53.minutu. Žuti kartoni: V.Mršulja, Niković, Kovačević, Ličina (Arsenal), Džafić, Idrizović, Muzurović, Krulanović (Jedinstvo).

ARSENAL: Lemajić, Manojlović, V.Mršulja (od 56.Ličina), Niković, Radulović, Pajović, Batuta, Pepić, Kovačević, Đorđević (od 60. Kotarac), Krgović (od 69. Delić).

JEDINSTVO: Džafić, Bugarin, Muzurović, Kriještorac (od 62.Drašković), Idrizović, Krulanović, Vulević (od 90. Ramović), Banda, Nikolić, Hajrović (od 81. Cvijović), Gordić.

Golom Idrizovića u 53. minutu Bjelopoljci su slavili u Tivtu. Imao je i Arasenal svojih šansi, ali je mreža Džafića ostala netaknuta,

Mornar – Ibar 1:0 (1:0)

Stadion: SRC „Topolica”. Gladalaca: oko 300. Sudija: Miloš Laličić (Cetinje). Pomoćnici: Igor Tomašević (Nikšić) i Marko Drljević (Danilovgrad). Strijalac. Vukmarković u 5. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Nakahara, Martinović, Vlahović, Brnović (Mornar), Anđelić, Pepić, Stanisavić (Ibar).

MORNAR: Bjelica 1, Nakahara 1, Vlahović 0,5, Kažić 1 (Najdanović), Merdović 2, Bećirović 0,5, Martinović 1 (Mucević), Đurković 0,5, Brnović 0, 5, Vukmarković 2, Leverda 1,5 (Mehović).

IBAR: Nikolić 1, Pepić 1, Mučalica 1, Stanisavić 2, Škrijelj 1 (Pepić), Šibata 2, Dacić 1 (E. Murić), Vilotijević 1, 5, Hodžić 1 (I. Murić), Anđelić 1,5, Šimokava 2.

Igrač utakmice: Boris Merdović (Mornar) 2.

Na otvaranju rekonstruisanog stadiona na „Topolici” Mornar je, u slaboj igri pobijedio Ibar rezultatom 1:0. Gol odluke pao je u petom minutu iz jedanaesterca, koji je realizovao Nino Vukmarković. Nakon primljenog gola gosti su nastavili da igraju otvoreno, ali izgledne prilike nisu iskoristili Stanisavić u 12. i 33. i Šimokava u 40. minutu. I drugih 45 minuta igralo se na polovini Mornara, i pravo je čudo kako se bar jedna lopta nije našla iza leđa golmana Bjelice. Najbolju priliku nije iskoristio Vilotijević u 51. minutu.

D.S.

Drezga - Lovćen 0:4 (0:3)

Stadion Zore. Gledalaca: 200. Sudija: Mladen Knežević (Berane) 1. Pomoćnici: Ivan Lješnjak (Bijelo Polje) 0,5 i Balša Femić (Bijelo Polje) 1. Strijelci: Tomašević u 17. (autogol), P. Čavor u 31. i 35, N. Draganić u 74. minutu. Žuti kartoni: Popović (Drezga), Rosandić, Bracanović (Lovćen).

DREZGA: O. Bogićević 1,5, Pavković 0,5, Šunjević 0,5, Gluščević (od 46. Bulatović-), B. Bogićević 0,5, Šćekić 0,5, Ćosović 0,,5 (od 46. Škrijelj-), Tomašević 0,5 (od 56. Popović-), Čađenović 1, Peruničić 1,5, Tripković 1.

LOVĆEN: Rosandić 2, Bracanović 1,5 (od 80. I. Vujović-), Montenegro 1 (od 76. Bujiša-), Pejović 1,5, F. Vujović 1,5, N. Draganić 1,5 (od 79. Mudreša-), Toljić 1,5, Roganović 1,5, M.Draganić 1, Čavor 2,5, Radišić 2.

Drezga je još jednom poražena na svom terenu. Lovćen je slavio ubjedljiv trijumf, tek drugi u šampionatu, dok Drezga koja nije realizovala nekoliko stopostotnih prilika, upisala peti poraz. Očigledno je da teren u Spužu ne odgovara timu iz Pipera.

M.R.

Rezultati 11. kola: Jezero – Bokelj 0:0, Arsenal – Jedinstvo 0:1, Mornar – Ibar 1:0, Dečić – Otrant Ol 2;1., Drezga – Lovćen 0:4.