Vlada raskida ugovor i sa Milovim bratom * U birački spisak 270.000 nepravilno upisanih * Sezona gripa počela, vakcina kasni * Medojeviću ponovo skidaju imunitet * Agresivno na Mađare * Bez državne pomoći gubitak 30 miliona * Pariz nudi pomoć za kosovski problem

Perica:
- Rekao je: svi ste vi djeco magarci a ti Perice najveći.

Idu dvije plavuše parkom i dva sumnjiva momka iza njih. Kaže jedna plavuša drugoj: - Joj, šta ćemo sad?! Njih su dvojica, a mi smo same!

Sport - datum: 2019-10-17 PRVA CRNOGORSKA FUTSAL LIGA - 4. KOLO
Strijelac tri gola: Ilija Mugoša Titograd, Brskovo i Nikšić bez greške Titograd – Mirabile moda 8:4 (6:1)
Dvorana: “Verde”. Gledalaca: 10. Sudije: Žarko Markuš (Podgorica) i Esad Gugač (Bijelo Polje). Strijelci: Il. Mugoša u 5, 17. i 19, Adžić u 16, Barović u 20. i 24, Efović u 20. i Durutović u 32. za Titograd, a Lukovac u 8, Drašković u 33. i 36. i Dukić u 37. minutu za Mirabile modu.

TITOGRAD: Despotović, Sekulić, Spasojević, Barović, Durutović, Bajović, Perošević, Adžić, Pejović, Iv. Mugoša, Obradović, Il. Mugoša, Efović.

MIRABILE MODA: Savić, Sekulić, Ćipranić, Drašković, Nenezić, Kostić, Nikolić, Lukovac, Dukić, Vučković, Krivokapić, Čelebić, Mirković.

Šampion Crne Gore nije dozvolio nikakvo iznenađenje u duelu sa Mirabile modom. Izabranici Zorana Milaševića do odlaska na odmor su postigli šest golova i već tada se znalo da će stići di četvrtog uzastopnog trijumfa.

Interesantan podatak sa ove utakmice je to što su dva brata, Milun i Dejan Sekulić, bili između stativa na suprotnim stranama.

Bajo Pivljanin – Brskovo 5:7 (3:3)

​Dvorana: Sportski centar. Gledalaca: oko 100. Sudije: Dražen Vukčević i Miloš Đukanović (Podgorica). Strijelci: Radonjić u 2., M.Vuković u 12., K.Vuković u 18. i 40. i Krunić u 36.minutu za Baja Pivljanina, a B.Minić u 2., 19., 21. i 35., Damjanović u 8. i 26. i N.Minić u 28. minutu za Brskovo. Žuti kartoni: Đurković i Šušić (Bajo Pivljanin), Vučetić, B.Minić i N.Minić (Brskovo).

BAJO PIVLjANIN: Đurković, Krunić, M.Vuković, K.Vuković, Ćalasan, Kandić, Šušić, Maltez, Babović, Durutović, Ristić, Radonjić.

BRSKOVO: Vučetić, Radulović, Vidaković, B.Minić, N.Minić, Damjanović.

Više nego dobra predstava viđena je u odmjeravanju snaga ekipa Baja Pivljana i Brskova. Gosti su u Nikšić doputovali sa samo šest igrača, ali to ih nije omelo u namjeri da stignu do cijelog plijena. Utakmicu je sa četiri gola obilježio Bojan Minić.

B.K.

Nikšić – Jedinstvo 5:4 (2:1)

​Dvorana: Sportski centar. Gledalaca: oko 150. Sudije: Boban Živaljević (Podgorica) i Željko Babović (Berane). Strijelci: Mašulović u 3., Božović u 11. i Vuković u 30., 37. i 40. minutu za Nikšić, a Gurešić u 18, 22. i 39. i I.Ćorović u 34.minutu za Jedinstvo. Crveni karton: Gačević u 30. minutu (Jedinstvo). Žuti karton: Mehović (Jedinstvo).

NIKŠIĆ: Ćirković, Todorović, Tošić, Agramović, Vuković, Mašulović, Kovačević, Puletić, Božović, Nikolić, Ćorić, Bošković.

JEDINSTVO: Hajdarpašić, Hot, Adžibulić, Bulatović, F.Ćorović, Mehović, Gurešić, Sijarić, Ignjatović, I.Ćorović, Avdić, Suljević, Gačević.

Bilo je zaista uzbudljivo u duelu Nikšićana i Bjelopoljaca. Izgledalo je da će gosti ostati neporaženi, ali takav scenario nije dopustio junak utakmice Danilo Vuković, koji je u poslednjem minutu po treći put smjestio loptu u protivničku mrežu.

B.K.

Kataro 2019 – Vojska Crne Gore 5:5 (3:3)

Sportski centar “Fer plej” u Kotoru. Gledalaca: 30. Sudije: Milosav Dragović (Budva) i Ivan Jabučanin (Cetinje). Strijelci: Vuletić u 4, 9, 22. i 26. i Pavićević u 13. za Kataro 2019, a Đoković u 6, Zindović u 11, Jovović u 11. i Gardašević u 24. i 36. minutu za Vojsku Crne Gore.

KATARO 2019: Perović, Bjelanović, N. Spalević, Pavićević, Vuletić, M. Spalević, Šćepanović, Lazarević, Miljenović.

VOJSKA CRNE GORE: Baltić, Šćepanović, Đoković, Zindović, Marković, Zogović, Čabarkapa, Jovović, Gardašević.

Dobar meč su odigrali Kataro 2019 i Vojska Crne Gore. Nakon dosta preokreta, utakmica je završena beu pobjednika – 5:5, a sa četiri pogotka je ovaj duel obilježio Luka Vuletić.

Gorštak - Studentski dom 2:6 (2:3)

Dvorana u Kolašinu. Gledalaca: 100. Sudije: Branko Stanić (Bijelo Polje) i Veljko Bošković (Bijelo Polje). Strijelci: Marković u 5. i 16. za Gorštak, a N. Konatar u 9. i 37, Gojačanin u 11. i 18, Lj. Konatar u 26. i 37. minutu za Studentski dom. Žuti kartoni: Darmanović (Kolašin), Boljević (Studenstki dom).

GORŠTAK: Živković, Drašković, Vukićević, Marković, Milošević, Kljajić, Đukić, La. Čogurić, Darmanović, Golubović, u. Čogurić, Bulatović, Dukić.

STUDENSTKI DOM: Boljević, Gojačanin, Femić, J. Popović, Lj. Konatar, Mihaljević, Mrkulić, N. Konatar, Čolović, Alavać, N. Popović.

Kolašinci su se držali dobro samo u prvom dijelu. Gosti su se u nastavku raspucali i stigli do sigurnog trijumfa.

M.N.

Boks

Dukić za istoriju – srušio sopstevni rekord

Vjekoslav Dukić je još jednom ispisao stranice crnogorskog futsala. Osnivač i još uvijek aktivni igrač Mirabile mode postigao je protiv Titograda četvrti pogodak za svoju ekipu i postao najstariji strijelac u istoriji Crnogorske lige. Novi rekord, Dukić je postavio sa 53 godine, sedam mjeseci i sedam dana.

Podsjećamo, Dukić je oborio sopstveni rekord, koji je postavio u prošlogodišnjem prvenstvu.

Rezultati 4. kola: Titograd – Mirabile moda 8:4, Kataro 2019 – Vojska Crne Gore 5:5, Nikšić – Jedinstvo 5:4, Gorštak – Studentski dom 2:6, Bajo Pivljanin – Brskovo 5:7.