– Godine koje sam zajedno s velikim brojem čestitih Pljevljaka uložio u napredak SNP-a ne daju mi za pravo da ćutim.

- Eno ga u kupat'lu, opet brije ogledalo!

Galami nastavnik na Muju:
- Znaš li ti Mujo da je Abraham Linkoln u tvojim godinama bio odličan učenik?
A Mujo će:
- A znate li vi nastavniče da je Abraham Linkoln u vašim godinama bio predsjednik Amerike.

Sport - datum: 2019-11-05 USPJEŠAN NASTUP KARATE KLUBA BUDUĆNOST NA TURNIRIMA U BANJALUCI I BEOGRADU
Vikend začinjen za 26 medalja
Takmičari KK Budućnost Vikend začinjen za 26 medalja
Iza takmičara Karate kluba Budućnost je još jedan uspješan vikend začinjen sa ukupno 26 medalja, na međunarodnim turnirima u Banjaluci i Beogradu.

Na turniru „Beogradski pobjednik” u konkurenciji 1040 takmičara iz 115 klubova iz 10 zemalja, KK Budućnost je osvojio je 11 medalja i to pet zlatnih, jednu srebrnu i pet bronzanih, te u u katama zauzeo prvo mjesto, a u generalnom plasmanu treće. Zlatne medalje osvojili su tim seniorki Iva Popović, Mila Mraković i Mia Roganović, tim kadetkinje/juniorke Hana Šendelj, ena Canović i Mila Mraković, Jasmina Canović, Vukota Marsenić i Mia Roganović. Srebrnu medalju osvojio je Lazar Popović, dok su se bronzanim okitili Džena Canović, Rijad Mandić, Miloš Gorović, Mila Mraković i Mia Roganović.

Na karate kupu „Energija” u Banjaluci uz učešće 1100 takmičara iz 95 klubova, KK Budućnost osvojio je 15 medalja (pet zlatnih, tri srebrne i sedam bronzanih). Zlatne medalje osvojili su: juniorka Mila Mraković, tim kadetkinja Jasmina Canović, Lana Tatar i Sandra Racanović, tim seniorki Iva Popović, Mila Mraković i Mia Roganović, tim kadeta Luka Popović, David Dubak i Aleksa Jokić, i tim juniorki Hana Šendelj, Mila Mraković i Džena Canović. Srebrnim medaljama okitile su se seniorka Mia Roganović, tim seniora Luka Popović, Aleksa Jokić i David Dubak, u borbama junior Vasilije Mićunović. Bronzane medalje osvojili su: Lazar Popović, Iva Popović, Hana Šendelj, kata tim seniorki Hana Šendelj, Mila Mraković i Džena Canović, te juniori Luka Popović, David Dubak i Aleksa Jokić.