Čudna ostavka poslije sedam dana * Jelić dobio 13.000 eura * Vlada se zadužuje još 47 miliona * Jovo Đurović saslušan zbog ubistva Klisića * Građani ne treba da brinu * NATO u stanju moždane smrti, Evropa na ivici ponora * Svi su jedno u Hristu

– Uvjeren sam da će oni koji su izjavljivali da je „briselskim“ dogovorom DPS kapitulirao objasniti znatilježnoj javnosti sve aspekte te kapitulacije.

Mujo kaže Hasi:
- E moj jarane, još uvijek se sjećam zadnjih riječi moje pokojne Fate...
- Pa šta je rekla?
- Ne okreći taj pištolj prema meni, idiote jedan!

Sretne plavuša prijateljicu: - Šta je bilo? Djeluješ mi nešto neraspoloženo. - Ma, moj muž prije nekoliko dana izašao da kupi cigarete i još se nije vratio. - Šta je tu tako strašno, evo ti cigareta, zapali!

Sport - datum: 2019-11-07 LIGA ŠAMPIONA - ČETVRTO KOLO
Dvostruki strijelac - Min Son Pjevci kljucnuli Zvezdu
Zvezdana noć od prije godinu dana nije se ponovila - Totenhem je u Beogradu, u četvrtom kolu grupe B Lige šampiona savladao (4:0) Crvenu Zvezdu i tako napravio veliki korak ka plasmanu u osminu finala. Gosti su bili još jednom bolji rival, posebno u drugom poluvremenu, kada je domaćin odstupio od prvobitne, zatvorenije varijante igre. Hjeong Min Son postigao je dva gola za Hotspure i tako postao njihov najbolji strijelac u ovoj sezoni Lige šampiona sa pet pogodaka.

Bilo je očigledno od starta da je Vladan Milojević promijenio pristup utakmici - strateg Crvene Zvezde opredijelio se za pokrivanje prostora na svojoj polovini - Jovančić i Njegoš Petrović odrađivali su dobar posao u defanzivi ali ne i u kreaciji akcija svog tima. To je uslovilo da domaćin nema ozbiljnijih akcija na početku ali ni gosti nisu bili dominantni - u 13. minutu Hari Kejn je pogodio spoljnji dio mreže. Drugu, bolju situaciju imao je Min Son osam minuta kasnije - šutirao je slabije, pored gola.

Na drugoj strani najbolju priliku imao je Milan Pavkov - sa desetak metara iz idealne pozicije šutirao je u Ganizagu.

Totenhem je čekao svoju situaciju i dočekao je u 34. minutu - Mateo Garsija je pogriješio a Jovančić izgubio loptu na sredini terena, uslijedio je kontranapad iz kojeg je Kejn pogodio stativu, Son prečku ali je na kraju Đovani Lo Selso smjestio loptu iza leđa Milan Borjana - bio je to njegov prvijenac u Ligi šampiona.

U finišu prvog poluvremena Zvezda je imala odličnu situaciju - Van La Para je pogodio stativu a odbijenu loptu do prečke gola Totenhema uputio je Sisoko. Gostima je ostala prednost.

U nastavku, Milojević je pokušao da ofanzivnijom igrom dođe do izjednačenja - uveo je u igru Žandera umjesto Gobeljića na desnom boku ali je to skupo platio. Totenhem je prvu situaciju za kontranapad iskoristio upravo sa te strane - Min Son je na pas NDombelea bio precizan. Već tada sve je bilo riješeno.

Igrao se 61. minut kada su gosti izveli vrlo lijepu akciju - Kejn je izvanredno uposlio Derik Rouza ovaj odlično ubacio za Min Sona koji je saa druge stative samo ugurao loptu u gol Zvezde. Opet propust na desnom boku.

Pokušao je strateg Crvene Zvezde da do kraja meča dođe do počasnog pogotka - uveo je i Ričmond Boaćija ali tek tada on i Pavkov ništa nisu napravili.

Deset minuta kasnije mogao se kapiten Totenhema upisati u strijelce - udarac Hari Kejna izblokirao je Degenek.

Od 79. minuta crveno - bijeli su igrali sa igračem manje - povrijedio se Milan Pavkov a trener Milojević prije toga zvršio je sve tri izmjene.

Konačan rezultat utakmice postavio je Kristijan Eriksen - Sesenjon mu je asistirao i to opet sa desne defanziovne strane domaćeg tima.

U drugoj utakmici ove grupe, na otvaranju drugog dana četvrtog kola grupne faze, Bajern je u Minhenu savladao ekipu Olimpijakosa čime je obezbijedio plasman u osminu finala. Poslije dominacije u prvom poluvremenu u kojem nije bilo pogodaka, u nastavku je domaćin imao još jaču inicijativu koja je krunisana golom Robert Levandovskog u 69. minutu - to je za njega bio 59. pogodak u ovom takmičenju. Konačan rezultat postavio je Ivan Perišić - u igru je ušao u 89. minutu a 20-ak sekundi kasnije pogodio je gol gostujućeg sastava. Prvi put poslije dva mjeseca prvak Njemačke odigrao je meč u kojem nije primio gol.

Zagrebački Dinamo je špropustio veliku priliku da ostvari drugu pobjedu - na Maksimiru je u grupi C imao prednost od 3:1 u duelu sa ekipom Šahtjara sve do sudijske nadoknade - Moraeš u 93. i Tete iz penala u 97. minutu donijeli su bod prvaku Ukrajine..

Još jedna utakmica igrana je u "ranom terminu" - u grupi D Juventus je savladao Lokomotivu u Moskvi i obezbijedio je 20. put plasman među 16 najboljih ekipa Lige šampiona. Gol za pobjedu postigao je Daglas Kosta u sudijskoj nadoknadi. U četvrtom minutu Aron Ramzi je doveo goste u vođstvo a izjednačio je Mirančuk u 12.

Plasman u narednu fazu takmičenja izborio je PSŽ koji je ostvario i četvrtu pobjedu u grupi A - minimalno je slavio protiv Klub Briža.

Crvena Zvezda - Totenhem 0:4 (0:1)
Stadion: Rajko Mitić, Gledalaca: 42,381, Sudija; Karlos Del Sero (Španija), Žuti kartoni: Njegoš Petrović (Crvena Z) - Dajer, Skip (Totenhem), Strijelci: Lo Selso (34), Min Son (57, 61), Eriksen (86)

Crvena Zvezda (4-2-3-1): Borjan, Gobeljić (od 46. minuta Žander) - Milunović - Degenek - Rodić, Jovančić (od 62. minuta Kanjas) - Petrović, Garsija (od 68. minuta Boaći) - Marin - Van La Para, Pavkov

Totenhem (4-2-3-1): Gazaniga, Fojt - Sančez - Dajer - Rouz, Sisoko - NDombele, Lo Selso (od 87. minuta Skip) - Dele Ali (od 62. minuta Eriksen) - Min Son (od 75. minuta Sesenjon), Kejn