Čudna ostavka poslije sedam dana * Jelić dobio 13.000 eura * Vlada se zadužuje još 47 miliona * Jovo Đurović saslušan zbog ubistva Klisića * Građani ne treba da brinu * NATO u stanju moždane smrti, Evropa na ivici ponora * Svi su jedno u Hristu

– Uvjeren sam da će oni koji su izjavljivali da je „briselskim“ dogovorom DPS kapitulirao objasniti znatilježnoj javnosti sve aspekte te kapitulacije.

Mujo kaže Hasi:
- E moj jarane, još uvijek se sjećam zadnjih riječi moje pokojne Fate...
- Pa šta je rekla?
- Ne okreći taj pištolj prema meni, idiote jedan!

Sretne plavuša prijateljicu: - Šta je bilo? Djeluješ mi nešto neraspoloženo. - Ma, moj muž prije nekoliko dana izašao da kupi cigarete i još se nije vratio. - Šta je tu tako strašno, evo ti cigareta, zapali!

Sport LIGA EVROPE - ČETVRTO KOLO
Prebrz za odbranu Partizana - Antoni Marsijal Poraz je java
Partizan je poražen na Old Trafordu u meču četvrtog kola grupe L Lige Evrope koji je bio najbolje ovosezonsko izdanje Mančester Junajteda, makar se to može reći za prvih 45 minuta. U prilog tome ide i činjenica da su Đavoli još od januara prvi put postigli dva gola u prvom poluvremenu na svom terenu.

Beogradski tim izašao je prilično otvoreno - Savo Milošević je sa tri igrača u srednjem redu pokušao da pokrije svoju polovinu ali upravo tu se pokazala slabost. Očigledno je bilo da Aleksandar Šćekić nije dorastao ovom zadatku - reprezentativac Crne Gore napravio je mnogo grešaka u postavljanju, dozvoljavao je Mati i Rašfordu mnogo prostora na polovini svog tima. Nisu mnogo bolji bili Natho i Zdjelar.

Žestoko je počeo meč - dva poništena gola u prvih četiri minuta i to sasvim opravdano. Antoni Marsijal je najprije bio u ofsajdu nakon asistencije Rašforda (drugi minut) ali je u sledećem napadu, poslije asistencije Sume i Uma Sadik pogodio mrežu domaćih ali iz nedozvoljene pozicije.

Junajted je bio vrlo aktivan od samog početka - Rašford je imao dobru priliku ali je njegov udarac završio malo pored lijeve stative, asistent je bio Van Bisaka sa desne strane. Do 17. minuta Markus Rašford je još dva puta bio u dobrim pozicijama ali nije uspio da pogodi mrežu.

Ono što je Rašford promašio nije Mejson Grinvud u 21. minutu - neshvatljivo mnogo prostora igrači Partizana dozvolili su Rašfordu kroz sredinu, ovaj je asistirao sa 25 metara u kazneni prostor a mladi napadač bio je priseban.

Partizan je igrao otvoreno, stvarao je prilike a dobru je imao Sejduma Suma u 26. minutu - bio ej zamalo neprecizan.

Na drugi gol čekalo se do 33. minuta - Marsijal se, nakon greške Uroševića, prošetao kroz odbranu crno - bijelih i lako savladao Stojkovića.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Markus Rašford je pogodio na asistenciju Mate - neshvatljivo daleko od igrača stajali su i Miletić i Ostojić. To je za Rašforda bio peti gol u poslednjih pet startnih mečeva za Junajted. Tu je bio rezultatski kraj ovog duela.

U narednih pet minuta domaćin je propustio još dvije prilike.

U ovoj grupi ranije tokom dana odigran je meč između Astane i AZ Alkmara - gosti su ostvarili pobjedu (5:0). I prije dvije sedmice sastav iz Alkmara je bio mnogo bolji - na svom terenu slavio je 6:0.

Alkmar je do prednosti stigao već poslije prvih 45 minuta, pošto je golom Boadua poveo na Astana areni.

U nastavku je gostujuća ekipa do nogu potukla domaću ekipu, a golove su postigli Midsjo, Idrisi, Kacidijakos i Boadu.

Mančester J - Partizan 3:0 (2:0)
Stadion: Old Traford, Gledalaca: 64,371, Sudija: Matijas Gestranius (Finska), Žuti kartoni: Jang (Man J) - Natho, Pavlović (Partizan),Strijelci: Grinvud (21), Marsijal (33), Rašford (49)

Mančester J (4-2-3-1): Romero, Van Bisaka - Megvajer - Roho - Kang, Mek Tomni (od 78. minuta Lingard) - Fred (od 63. minuta Garner), Grinvug - Mata - Rašford (od 67. minuta Pereira), Marsijal

Partizan (4-3-3): Stojković, Miletić - Ostojić - Pavlović - Urošević, Natho (od 59. minuta Tošić) - Zdjelar - Šćekić, Asano (od 70. minuta Stevanović) - Sadik (od 86. minuta Ivanović) - Suma