Turisti u Arizoni pitaju staroga Indijanca koliko vatre naloži za dimne signale.

Čas hoće, čas neće. Proviri šubara iz trnja pa ga pita:
- Da nećeš u hitnu da ga vodiš?!

Sport EURO 2020 - KVALIFIKACIJE
Sigurna pobjeda Njemačke Još četiri vize za EURO
Nakon kvalifikacionih utakmica u grupama C, E, G i I imamo poznata još četiri ulesnika narednog prvenstva Evrope. Prethodne večeri odigrano je deset utakmica na kojima je postignuto 29 pogodaka.- pet pobjeda ostvarile su gostujuće selekcije.

Nije bilo mnogo dileme u grupi C - Njemačka je lako došla do trijumfa nad Bjelorusijom. Debitantski gol na ovom susretu postigao je Matijas Ginter u prvom poluvremenu te na taj način najavio plasman Pancera na EURO 2020. Selekciji Holandije za isti poduhvat bio je dovoljan remi sa Sjeverno Irskom.

I iz grupe E imamo reprezentaciju koja je izborila plasman na EURO 2020 - to je Hrvatska koja je u Rijeci, preokretom u drugom poluvremenu, stigla do pobjede nad Slovačkom. Raanije je selekcija Velsa ostvarila važnu pobjedu u Bakuu nad Azerbejdžanom od 2:0 čime je zakomplikovala borbu za drugo mjesto. Golovima Mura i Vilsona u prvom poluvremenu Zmajevi su upisali trijumf.

Grupa I donijela je tri pobjede gostujućih ekipa. U borbi za prvo mjesto Belgija je savladala selekciju Rusije u Sankt Peterburgu sa ubedljivih 4:1.

U prvom poluvremenu braća Azar su riješila ovaj meč - Eden je postigao dva a Torgan jedan gol pa je pobjednik bio izvjestan. U nastavku Romelu Lukaku se upisao u strijelce za Belgiju a Džiklija za domaćina koji je takođe izborio plasman na EURO 2020. Eden Azar je bio asistent kod preostala dva pogotka. Belgija je kvalifikacije okončala sa 34 postignuta gola - u ovom trenutku više od bilo koje reprezentacije.

Škotska je slavila na gostovanju Kipru pa će kroz plej of Lige Nacija tražiti put na Evropsko prvenstvo. U gostima je slavio i Kazahstan koji je bio bolji od San Marina - to je prvi gotujući trijumf Kazahstana u ovim kvalifikacijama i prvi poslije sedam utakmica.

Reprezentacija Slovenije je u grupi G savladala Letoniju ali kasniji rasplet događaja u toj grupi učinio je taj trijumf besmislenim. Austrija je na svom terenu bila ubjedljiva protiv Sjeverne Makedonije čime je obezbijedila drugo mjesto i, uz Poljsku koja nije imala mnogo razumijevanja za domaći Izrael, obezbijedila učešće na Evropskom prvenstvu.

Rezultati i tabele:
Grupa C:

Njemačka - Bjelorusija 4:0 (1:0), S Irska - Holandija 0:0

Tabela: 1. Njemačka 18 2. Holandija 16 3. S Irska 13 4. Bjelorusija 4 5. Estonija 1

Grupa E:

Azerbejdžan - Vels 0:2 (0:2), Hrvatska - Slovačka 3:1 (0:1)

Tabela: 1. Hrvatska 17 2. Mađarska 12 3. Vels 11 4. Slovačka 10 5. Azerbejdžan 1

Grupa G:

Slovenija - Letonija 1:0 (0:0), Austrija - S Makedonija 2:1 (1:0), Izrael - Poljska 1:2 (0:1)

Tabela: 1. Poljska 22 2. Austrija 19 3. Slovenija 14 4. Makedonija 11 5. Izrael 11 6. Letonija 0

Grupa I:

Kipar - Škotska 1:2 (0:1), Rusija - Belgija 1:4 (0:3), San Marino - Kazahstan 1:3 (0:3)

Tabela: 1. Belgija 27 2. Rusija 21 3. Škotska 12 4. Kipar 10 5. Kazahstan 10 6. San M 0