Svjedok, a ne oštećeni u sopstvenom maltretiranju * Ukidaju socijalu pred izbore * Država uzima crkve izgrađene prije 1918. godine * Gardašević prepoznao ubicu * Diplomate šire mržnju, a dobijaju milione * Niko nije iznad zakona, pokrećemo proceduru * Dug za garancije 273 miliona

– Ponašanje Miloša Šoškića je zabrinjavajuće i odstupa od onoga kako bi tužilac trebalo da postupi.

- Ma ne pitam ja tebe nego nju!

- Djeco, kad biste na ulici našli pare i mozak, šta biste uzeli? - Perica: Ja pare. - Učiteljica: E pa ja bih mozak. - Perica: Pa dobro, svako bira ono što mu fali!

Sport FUDBALERI KOMA VEĆ 10 UTAKMICA BEZ POBJEDE
Šaleta Kordić Kordić džoker Podgorice
Vezali su fudbaleri Koma i desetu utakmicu bez pobjede. Bod sa Zlatice je odnijela Podgorica.

Izabranici Viktora Trenevskog su poveli već u trećem minutu, kada je Idriz Toskić osvojio loptu na sredini terena, proslijedio je Nedeljku Blahović, a iskusni veznjak odigrao za Gorana Vujovića, koji je rutniski savladao Jasmina Agovića. Domaćini su držali prednost 66 minuta, a onda je nakon centaršuta Bojana Aligrudića sa desne strane na drugu stativu, Nikola Vujnović šutirao glavom, Marko Novović odbio loptu, ali je na nju natrčao rezervista Šaleta Kordić i ne oklijevajući je po zemlji poslao u mrežu za konačnih 1:1.

Danas smo izgubili dva boda. Utakmica je bila teška. Nismo ni očekivali da će biti drugačije, jer je Podgorica izuzetna ekipa, sa izvanrednim ofanzivnim potencijalom. Imali smo nekoliko šansi da dupliramo prednost i ubilježimo pobjedu nakon devet mečeva, ali ponovo nismo imali sreće. Nadam se da ćemo u poslednjem jesenjem kolu protiv Zete konačno osvojiti sva tri boda – rekao je pomoćni trener Koma, Gavrilo Petrović-Njegoš.

Imali su domaćini zaista nekoliko odličnih prilika pri vođstvu od 1:0 da zaključe meč. Zicer Andriji Kaluđeroviću je u 33. minutu „skinuo” Agović. Par sekundi kasnije je Miloš Milović glavom sa pet metara šutirao pored stative. Saradnju sa Vlahovićem u 50. minutu, za razliku od prvog poluvremena, nije uspio da kruniše Vujović, pošto je neometan šutirao pored gola. Imali su fudbaleri Koma dobru šansu i nakon što se Kordić ispostavio kao zlatni džoker Vojislava Pejovića. U 82. minutu je Agović spriječio Sentokua da odličnu akciju cijele ekipe kruniše pogotkom.

Gosti su prvi put zaprijetili u 15. minutu. Udarac Filipa Šćekića sa 15 metara, po zemlji, odbranio je Marko Novović. Ivan Bulatović je u 39. minutu sa desne strane šesnaesterca pogodio suprotnu stativu. Dobru šansu je propustio i Vujnović, deset minuta prije nego što je Kordić pogodio za remi.

Rano primljenim golom smo ušli u kontra ritam, iako smo i u prvom poluvremenu imali dvije stopostotne šanse. Na odmoru smo umjesto Bulatovića ubacili Kordića, koji je korektno odradio svoj dio posla. Strpljivo smo čekali novu situaciju za postizanje gola i dočekali je. Kada se sve sabere moramo biti zadovoljni osvojenim bodom na izuzetno teškom terenu. U sledećem kolu nas očekuje još jedna utakmica „na nož” u Petrovcu, gdje ćemo probati da osvojimo makar bod – kazao je nakon utakmice šef stručnog štaba Podgorice, Vojo Pejović.

N.J.

Kom – Podgorica 1:1 (1:0)
Stadion Koma. Gledalaca: 107. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje) – 2, Aleksandar Đikanović (Nikšić) – 2. Stijelci: Vujović u 4. za Kom, a Kordić u 70. minutu za Podgoricu. Žuti kartoni: Radulović (Kom), Golubović (Podgorica).

KOM: Novović 1, Radulović 1,5, Petrović 1,5, Milović 1,5, Blagojević 1, Toskić 1,5 (od 65. Golubović –), Kaluđerović 1,5, Vlahović 2, Hot 1 (od 84. Popović –), Sentoku 1, Vujović 2 (od 76. Gardašević –).

PODGORICA: Agović 1, Šćekić 1,5, Pajović 1, Čelebić 1, Aligrudić 1,5, Božanović 1, Vujović 1 (od 79. Golubović –), Jovanović 1, Vujnović 2 (od 90. Suzuki –), Bulatović 0,5 (od 46. Kordić 2), Sekulić 1.

IGRAČ UTAKMICE: Nedeljko Vlahović (Kom) – 2.