Pita Perica učiteljicu.
–A znate li vi ko je Jelena?
– Ne znam Perice.
–Obratite pažnju na svog muža!

Sport - datum: 2019-12-06 ZETA GOLOM ĐORĐIJA VUKČEVIĆA SLAVILA PROTIV OFK TITOGRADA
Sa meča u Golubovcima Bodovi za vrh tabele
Tradicija nije srušena. Zeta je još jednom bila bolja na Trešnjici od OFK Titograda, ovoga puta sa 1:0, čime je potvrdila četvto mjesto na tabeli ove jeseni. Međutim, mogli su stvari biti drugačije da domaćin nije na golu imao odličnog Zorana Akovića, koji je odbranio tri zicera, a poslednjih sedam-osam minuta je na golu stajao povrijeđen (skočni zglob). S druge strane, domaćin je nakon propuštenih prilika romantičara iskoristio prvu šansu i osvojio tri boda.

-Dali smo neki svoj maksimum u ovom trenutku i zadovoljni smo pobjedom. Možda su imali veće šanse od nas, ali je presudila želja i borba svih 90 minuta. Sa ova tri boda se lagodnije osjećamo – rekao je Dejan Roganović, šef stručnog štaba Zete.

Prvi su zaprijetili gosti. Luka Merdović je u 14. minutu bio u dobroj situaciji, ali se onda spetljao ne uputivši udarac ka golu. Igrao se 32. minut kada se Merdović još jednom našao ispred gola domaćina. Ovoga puta je bio u još boljoj situaciji, ali je Aković odličnom intervencijom sačuvao mrežu. U nastavku akcije šutirao je i Miličković, ali je lopta završila iznad prečke. Jedini pokušaj domaćina u prvom dijeli zabilježili smo u 34. minutu. Međutim, šut Stefana Vukčevića bio je lak plijen golmana Ivanovića.

OFK Titograd je u 55. minutu imao još jednu odličnu priliku. Nakon dobre kontre i asistencije Merdovića, sam se pred Akovićem našao Vojin Pavlović, ali je golman Zete još jednom odlično intervenisao. Tri minuta kasnije vidjeli smo prvu pravu priliku za Zetu. Akciju je počeo Bošnjak, nastavio Stefan Vukčević, a probao da završi Jamoa. Sa desetak metara je šutirao, ali je lopta završila preko gola. Romantičari su ponovo zaprijetili u 69. minutu. Merdović je prihvatio loptu na lijevoj strani, šutirao sa 16 metara, ali je ona završila pored same stative. A onda u 74. minutu trenutak odluke. Tuzović je sa desne strane centrirao, a Đorđije Vukčević glavom sa sedam-osam metara glavom postigao efektan gol.

-Imali smo kod 0:0 četiri stopostotne prilike, a onda kao što to biva u fudbalu iz prve i jedine prave prilike primamo gol. Nezadovoljan sam rezultatom, ali sam zadovoljan kako su igrači većim dijelom stajali i odrađivali ono što smo tražili. Realizacija je naš glavni problem, a napomenuo bih i odbrane golmana Akovića. Svaka mu čast na tome – rekao je Zoran Govedarica, strateg OFK Titograda.

D.P.

Zeta - OFK Titograd 1:0 (0:0)
Stadion: Trešnjica. Gledalaca: 200. Sudija: Savo Vujović (Cetinje) – 1,5. Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) – 1,5 i Vladan Todorović (Nikšić) – 1,5. Strijelac: Đ. Vukčević u 74. minutu. Žuti kartoni: Tuzović, Banović, Baošić, L. Lambulić (Zeta), Gašević (OFK Titograd).

ZETA: Aković 2,5, Tuzović 2, Sopo 1,5, Baošić 1,5, Sekulić 1,5, Milojko 1,5, Krstović 1, S. Vukčević 1,5, Jamoa 1 (od 90. L. Lambulić), Bošnjak 1,5 (od 75. Goranović), M. Lambulić 1 (od 58. Đ. Vukčević 2).

OFK TITOGRAD: Ivanović 1,5, Roganović 1,5, Živković 1, Banović 1 (od 67. Raičević-), Činedu 1,5, Novović 1,5, Nikolić 1 (od 83. Lukas), Pavlović 1, Miličković 1, Gašević 1 (od 78. Vukčević -), Merdović 1,5.

Igrač utakmice: Zoran Aković (Zeta) – 2,5.