– Doktore, žena mi je bolesna, izgubila je glas i ne može da priča. Šta da radim?
– Nemoj svega ti, jedva sam se uključio!

Sport - datum: 2019-12-09 „LINGLONG” SUPERLIGA SRBIJE - 20. KOLO
Slavlje igrača Partizana Sadik i Suma za trijumf „crno-belih”
Rad – Partizan 1:2 (1:1)

Stadion: „Kralj Petar Prvi”. Gledalaca: 1.500. Sudija: Miloš Milovanović (Ćuprija). Strijelci: Riznić u 35. za Rad, a Sadik u 33. i Suma u 53. minutu za Partizan.

RAD: Marković, Milošević, Jagodić, Bašanović, Petrović, Šaka (od 82. Zogović), Busnić, Ilić (od 55. Bjedov), Riznić (od 72. Kovačević), Stević, M. Trifunović.

PARTIZAN: Stojković, Lutovac, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Zdjelar, Natho (od 75. Šćekić), F. Stevanović (od 64. Tošić), Suma, Asano, Sadik (od 86. Ivanović).

Fudbaleri Partizana pobijedili su juče na gostovanju Rad sa 2:1, u meču koji je trebao da im predstavlja generalnu probu pred duel sa Astanom u Ligi Evrope. Crno-beli nisu briljirali, ali ipak uspjeli da osvoje tri važna boda, koja su ih nakon nekoliko iznenađujućih rezultata dovela na poziciju broj tri.

„Crno-bele” je u vođstvo doveo Umar Sadik u 33. minutu. Iskoristio je ubacivanje sa desne strane i loptu glavom smjestio iza leđa golmana Markovića. Međutim, nije se na izjednačenje mnogo čekalo, jer je Rad već u sledećem napadu izjednačio. Nakon kornera sa lijeve strane, Riznić je matirao Stojkovića – 1:1. Tri boda aktuelnom osvajaču Kupa donio je Sejduba Suma, golom na startu drugog poluvremena.

- Očekivali smo težak meč protiv rivala koji se bori za opstanak. Rad je igrao maksimalno, a mi smo na granici energetskih mogućnosti. Dosta toga nam fali. Nadam se da ćemo uspjeti da izdržimo predstojeće dvije utakmice. S obzirom na broj šansi, zaslužili smo tri boda, a igrom možemo mnogo bolje – rekao je nakon meča Savo Milošević, a prenio poratl Mocartsport.

boks

Rezultati i strijelci

Rezultati: Crvena zvezda - Spartak 3:1 (Žander 31, Tekijaški 40ag, Tomane 51 - Denković 21), Rad – Partizan 1:2 (Riznić 35 – Sadik 33, Suma 53), TSC – Vojvodina 2:0 (Duronjić 33, Silađi 85), Javor – Voždovac 1:2 (Petković 23 – Stanisavljević 43, Đorđijevski 60), Napredak – Mačva 2:1 (Bjeloš 17, 70 – Božić 48), Proleter – Čukarički 2:1 (Mirosavljev 33, Babić 72 – Docić 67p), Radnički – Mladost 3:0 (Đorđević 21, Ostojić 70, Noma 87), Radnik – Inđija 2:0 (Pavlov 46, Tomić 61p).