Daka Davidović ranjen dok je sjedio sa Joanikijem * Napustili odbor zbog zakona o crkvi * Preuzimaju 96,3 miliona duga MA * Sina mi je uhvatio za vrat i prijetio mu ubistvom * Jemstvo prihvaćeno, Kašćelan slobodan * Vojna neutralnost najbolji stav za RS i BiH * Ili odlaganje izbora, ili bojkot uz proteste

Ona ga pita: Kakvu kafu želite, jaku, slađu ili gorču?
Donese djevojka kafu i on proba pa kaže:
–Auuu mala, da se ti nisi malo precijenila?

Zašto plavuša puzi po prodavnici? Traži niske cijene!

Koja je razlika između teologa i geologa? Nebo i zemlja.

Sport RUKOMETAŠICE CRNE GORE PREPTRPJELE I DRUGI PORAZ NA SVJETSKOM PRVENSTVU U KUMAMOTOU
Rusija nadigrala Crnu Goru Rusija prejaka, sa Švedskom za kvalifikacije
Dvorana: „Park dom”. Gledalaca: 6.338. Sudije: Krišen i Maklouf (Tunis). Sedmerci: Rusija: 7 (7), Crna Gora 3 (3). Isključenja: Rusija 10, Crna Gora 14 minuta.

RUSIJA: Sedojkina (pet odbrana), Lagina (dvije odbrane), Kuznjcova 3, Sen 1, Goršenjina, Vjahireva 4, Bobrovnjikova 4, Makeeva, Mihaličenko 1, Fomina, Zilinskaite, Malašenko, Managarova 12, Kozokar, Ilarjonova, Frolova 10 (7).

CRNA GORA: Rajčić (tri odbrane), Nenezić (jedna odbrana), Batinović (dvije odbrane), Radičević 8 (3), Jauković 3, Klikovac, Ujkić, Premović, Bulatović 4, Brnović 3, Mugoša 1, Ramusović 1, Mehmedović 3, Despotović 2, Raičević 3, Grbić.

Ništa od revanša za prošlogodišnji poraz u grupnoj fazi Evropskog prvenstva u Francuskoj, ništa od borbe za medalju na Svjetskom prvenstvu u Kumamotou – porazom u drugom kolu glavne runde od Rusije, najbolje rukometašice Crne Gore izgubile su sve šanse da se domognu polufinala, a u današnjem meču protiv Švedske tražiće pobjedu koja ih vodi u olimpijske kvalifikacije. U slučaju poraza, „crvene” bi imale još jednu šansu da ostavre cilj pošto bi igrale meč za sedmo mjesto sa četvtoplasiranom selekcijom iz grupe 1, ali taj scenario je bolje izbjeći.

Meč protiv olimpijskog šampiona izabranice Pera Johansona su odlično započele i u 17. minutu nakon pogotka Majde Mehmedović imale plus četiri (11:7). Međutim, onda je Rusija serijom 4:0 stigla do egala i na veliki odmor pošla sa minimalnom prednošću, da bi u nastavku demonstrirala moć. „Zbornaja” je u napadu odigrala perfektno, Julija Managarova je bila nezaustavljiva, dok su izabranice Pera Johansona napravile mnogo grešaka, bile vome loše i u odbrani i poraz je bio neminovan.

- Rusija je bila ekstremno dobra. Mi smo bili odlični u prvom poluvremenu, a onda smo počeli da igramo pogrešno i rival nas je kaznio. Dakle, jedno dobro poluvrijeme i početak drugog nisu dovoljni da se pobijedi Rusija - rekao je Johanson.

Protiv Švedske, koja je juče ubjedljivo savladala Rumuniju (34:22) i ostala u igri za polufinale, „crvene” će morati da odigraju mnogo bolje u oba pravca ako žele pobjedu.

- Sada imamo još jednu šansu, potrebno je da vratimo fokus i da se spremimo za Švedsku. Znam ih dobro naravno, mnoge od njih sam i trenirao. Neće biti iznenađenja, sve će se odlučiti na terenu - rekao je Johanson.

Deni bek Katarina Bulatović priznala je da je Rusija bila bolja.

- Pustile smo ih da rade šta hoće. Nije bilo agresivnosti i kompaktnosti, kao što je trebalo da bude. Igrale smo dobro u prvom poluvremenu, žao mi je što se tako završilo. Ipak, bolje su, čestitke Rusiji. Nismo došle ovdje sanjajući medalju, ispostavilo se da smo možda bile i na korak. Mi sada treba da sredimo misli i smirimo strasti i da se spremimo za meč sa Švedskom, koji znamo šta nam donosi - kazala je Bulatović. - Svi se sada bore za Olimpijske igre, svi će dati sve od sebe. Očekujem tešku utakmicu, još težu nego protiv Rusije - kazala je Bulatović.

Desno krilo Jovanka Radičević istakla je da Rusija nije odigrala ništa specijalno.

- Mi smo napravile toliko početničkih grešaka, kao protiv Španije, da smo ih iz napada prenosile u odbranu. To nam se ranije nije dešavalo - kazala je Radičević i naglasila da se što prije mora zaboraviti poraz od Rusije.

- Daćemo sve od sebe za pobjedu. Došli smo u Japan da izborimo kvalifikacije za Olimpijske igre. Vjerujem u pobjedu i u naš cilj - rekla je Radičević.

Sustret iznmeđu Crne Gore i Švedske igra se danas u 12 časova i 30 minuta.

D.K.

boks

Glavna runda

Grupa 1

1. kolo: Srbija – J. Koreja 36:33, Holandija – Njemačka 23:25, Norveška – Danska 22:19. 2. kolo: Srbija – Njemačka 29:28, Danska – Holandija 27:24, J. Koreja – Norveška 25:36. Tabela: Norveška 6, Njemačka 5, Holandija 4, Srbija 4, Danska 3,. J. Koreja 2. 3. kolo (danas): J. Koreja – Holandija (07.00), Srbija – Danska (10.00), Norveška – Njemačka (12.30).

Grupa 2

1. kolo: Rumunija – Rusija 18:27, Crna Gora – Japan 30:26, Španija – Švedska 28:28. 2. kolo: Crna Gora – Rusija 28:35, Japan – Španija 31.33, Švedska – Rumunija 34:22.

Tabela: Rusija 8, Španija 7, Švedska 5, Crna Gora 4, Japan 0, Rumunija 0.

3. kolo (danas): Španija – Rusija (07.00), Rumunija – Japan (10.00), Crna Gora – Švedska (12.30).

boks

Srkinje spremne za borbu sa Danskom

Rukometašice Srbije, danas od 10 časova, igraju odlučujuću utakmicu sa reprezentacijom Danske na Svjetskom prvenstvu u Japanu. Ulog su olimpijske kvalifikacije, ali postoji šansa da se izabranice Ljubomira Obradovića nađu i u polufinalu, u slučaju poklapanja drugih rezultata u poslednjem kolu glavne faze. Srpkinje su Dansku savladale na Evropskom prvenstvu u Francuskoj prošle godine (30:25).

- Biće mnogo teška i naporna utakmica, ali je bitno da budemo fokusirane na našu igru i da uđemo maksimalno u meč. Ako tako bude ne bi trebalo da bude problema – kazala je desni bek, Jelena Lavko.

U poslednjem kolu grupe 1 mnogo opcija je u igri, pa će raditi i kalkulatori. Srpkinje mogu i u polufinale, ali mogu biti i poslednje i ostati bez olimpijskih kvalifikacija.