– Zakonom o slobodi vjeroispovijesti vlast je otvorila novo poglavlje destabilizacije države.

Došla filmska ekipa u Crnu Goru da snime film. Snimaju oni kako on prvi dan leži na plaži, drugi dan isto. Treći dan dođe režiser i kaže:

- Znate li šta znači „allow”?
- Da.
- Upotrijebite ga u rečenici.
- Alou, ko je na fon?

Sport - datum: 2019-12-12 BEZ POBJEDNIKA U DUELU IZMEĐU OFK TITOGRADA I SUTJESKE
Grb OFK Titograda Efektni golovi na Starom aerodromu
OFK Titograd i Sutjeska su u derbiju poslednjeg jesenjeg kola odigrali neriješeno 1:1, u meču u kojem su gosti bili bolji rival, ali inicijativu koju su imali nisu uspjeli da pretvore u pobjedu.

- Zaista smo razočarani rezultatom ove utakmice. Mislim da smo pokazali više od igre, dali smo zadnje atome snage, što se i vidjelo, jer su naprijed išli i bekovi i štoperi... Tražili smo taj gol za pobjedu, ali nažalost nije došao. Primili smo gol iz jedine akcije OFK Titograda, mislim da nisu dva ili tri puta prešli centar. Imali smo i pomoć vjetra u prvom dijelu, nismo uspjeli da to iskoristimo - kazao je vidno razočarani Branislav Janković, vezista šampiona Crne Gore.

Sutjeska je u prvom poluvremenu imala pomoć vjetra, imala je inicijativu, ali ne i onu pravu priliku iz koje bi zatresla mrežu rivala. Igrao se šesti minut kada su Nikšićani bili u napadu, Damir Kojašević je prevario svog čuvara, a onda sa dvadesetak metara šutirao, ali je lopta završila pored stative. Dva minuta kasnije Vučić je odložio loptu za Darka Bulatovića, ali je njegov šut sa petnaestak metara odbranio Saša Ivanović. „Romantičari” su u tom periodu više vodili računa o svome golu, a Nikšićane su ugrožavali samo iz kontranapada. Iz jednog takvog su uspjeli i postignu gol i stignu do prednosti. Igrao se 25. minut kada je Lukas na desnoj strani uposlio Merdovića. Napadač crvenih je odlično šutirao, Giljen je odbio loptu, ali pravo na nogu Marku Miličkoviću, koji je poluvolejom postigao efektan pogodak – 1:0.

I u nastavku je Sutjeska bila ta koja je imala je više od igre, a u 70. minutu je tim trenera Nikole Rakojevića mogao do gola. Nakon kornera sa lijeve strane, u gužvi pred golom Ivanovića nisu se najbolje snašli Stefan Nikolić i Darko Bulatović, pa je odbrana domaćih uspjela da intereveniše. Međutim, šest minuta kasnije stiglo je izjednačenje. Ponovo su igrači aktulenog crnogorskog šampiona izveli korner, Bulatović je upućenu loptu vratio do Nikolića, koji je odlično reagovao i postigao još jedan lijep pogodak – 1:1. Bacili su gosti u tim momentima sve karte na napad, tražili su pobjedu, ali drugog pogotka koji bi im donio tri važna boda nije bilo.

-Pokazali smo da možemo i protiv okavvog protivnika da igramo. Imali smo oggromnih problema pred ovu utakmicu zbog povreda i momci su u ovom trenutku dali maksimum, prije svega zbog kluba koji zaslužuje mnogo više. Momci su se digli u poslednje dvije sedmice, igraju dobro i po mojoj procjeni imamo za čime da žalimo - rekao je Zoran Govedarica, strateg OFK Titograda.

D.P.

OFK Titograd – Sutjeska 1:1 (1:0)
Stadion: OFK Titograda. Gledalaca: 100. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Danijel Dević (Bar) i Ivan Bogdanović (Cetinje). Strijelci: Miličković u 25. za OFK Titograd, a Nikolić u 76. minutu za Sutjesku. Žuti karton: Janković (Sutjeska).

OFK TITOGRAD: Ivanović, Roganović, Banović, Činedu, Živković, Nikolić, Novović, Gašević (od 87. Mendi), Lukas (od 62. Brnović), Miličković, Merdović (od 90+3 Đalović).

SUTJESKA: Giljen, Grivić (od 75. Božović), Šofranac, Nedić, Bulatović (od 85. Marušić), Janković, Bubanja, Ćetković, Kojašević, Vučić, Marković (od 46. Nikolić).