Ako DPS povuče zakon, Demokrate se vraćaju u odbor * Policajca ubio odbjegli ubica * Ministarstvo istražuje falsifikovanu diplomu * Pred izbore još dva miliona za ugovore o djelu * Za firme bliske DPS-u još 200 miliona eura kredita * Život bez šablona  * Madridisti na Engleze

Poslednji je trenutak da opozicija i vlast sjednu za sto i definišu pravila za slobodne izbore, koje bi sprovela tehnička vlada

– Gdje si rođen? - pita Mujo Hasu.
– U Zenici.
– Koji dio?
– Kako koji dio, pa cio sam rođen u Zenici!

Sport - datum: 2019-12-16 PODGORICA U NADOKNADI VREMENA STIGLA DO REZULTATA KOJI JE ODVEO DALJE
Remi po mjeri Podgoričana Kordić pogodio za polufinale
Fudbaleri Podgorice ostvarili su najveći uspjeh u klupskoj istoriji. Ekipa koja od ove sezone igra u Prvoj ligi, uspjela je da izbnori plasman u polufinale Kupa Crne Gore, nakon što je u revanšu četvrtfinala odigrala 1:1 protiv Iskre. Gol koji su "žuti" za izjednačenje postigli u nadoknadi vremena bio je dovoljan za plasman među četiri najbolje ekipe.

-Ovo je veliki uspjeh za Podgoricu. Mislim da smo zaslužili da ovu utakmice dobijemo sa jednim golom razlike - istakao je nakon meča Vojo Pejović, kormilar Podgorice.

Prvi dio meča nije bio previše sadržajan. Nekako su, stekao se utisak, i jedni i drugi više vodili računa o svojoj mreži, pa je na kraju prvih 45 minuta ostao kao u na početku utakmice. Prvi su zaprijetili gosti, koji su već u prvom minutu mogli da urade nešto više. Sekulić je sa desne strane šutirao, a golman Spasojević odbranio. Sedam minuta kasnije gosti su još jednom ugrozili gol domaćina. Nakon centaršuta Alugrudića, Vujnović je prebacio okvir gola. Uslijedio je period loše igre, bez šansi, a tek u finišu su Danilovgrađani zaprijetili. Igrao se 34. minut kada je nakon dobro izvedenog udarca iz ugla Camaja, Đurišić sa peterca prebacio gol. Do odlaska na odmor vidjeli smo pokušaje Karaklajića i Pejovića, ali to nije bilo dovoljno za promjenu rezultata.

U nastaku susreta su gosti bili agilniji, više su napadali, a u 55. minutu su, možda i sa pravom, tražili penal. Nakon gužve u kaznenom prostori Iskre, golman Spasojević je oborio Kordića, ali se pištaljka sudije Milovana Milačića nije čula. Uslijedili su uzaludni protesti, a nekoliko minuta kasnije žutim kartonom je opomenut trener Vojo Pejović. S druge strane, Iskra je često preskakala sredinu i dugim loptama tražila situaciju iz koje bi visoki Milić došao u situaciju da zatrese mrežu. Tako se i desilo. Đurišić je u 68. minutu centrirao, a Milić bio na pravom mjestu i svoj tim doveo u vođstvo - 1:0. Pritisli su gosti nakon toga, ali je Iskra u 90. minutu mogla da riješi meč i prolaz dalje. Nakon kontranapada i asistencije Šahmana, Karaklajić je bio jedan na jedan sa Vuksanovićem, ali je golman gostiju odbranio. Samo dva minuta kasnije stigla je kazna. Pajović je vratio loptu u kazneni prostor, a Šaleta Kordić je pogodio mrežu Iskre za konačnih 1:1 i prolaz u polufinale.

-Mislim da smo častili rivala prolazom. Imali smo zicer za 2:0, posle toga imamo situaciju da izbijemo loptu i nakon toga primamo gol. Ako hoćemo da se takmičimo za trofej, to su nedopustive stvari - istakao je Aleksandr Nedović, šef struke Iskre.

Iskra - Podgorica 1:1 (0:0)
Stadion: "Trešnjica". Gledalaca: 200. Sudija: Milovan Milačić (Podgorica) - 1. Pomoćnici: Srđan Jovanović (Bar) - 1 i Vladislav Radenović (Herceg Novi) - 1,5. Strijelci: Milić u 68. za Iskru, a Kordić u 90+2 minutu za Podgoricu. Žuti karton: Pejović, Vukotić, Drinčić (Iskra), Aligrudić, Vuksanović, Jovanović, Vujović, Đajić, Kordić, Čelebić (Podgorica).

ISKRA: Spasojević 1, Đurišić 1, Lakić 2, Drinčić 1,5, Pejović 1,5 (od 82. Jovanović -), Šahman 1,5, Rogošić 1, Camaj 1 (od 88. Kumburović-), Vukotić 1 (od 65. Boričić -), Karaklajić 1, Milić 2.

PODGORICA: Vuksanović 1, Aligrudić 2, Đajić 2, Pajović 2, Čelebić 1,5, Vujović 1 (od 78. Keita), Božanović 1,5, Jovanović 1,5, Vujnović 1 (od 89. Bulatović -), Sekulić 1, Kordić 2.

Igrač utakmice: Šaleta Kordić (Podgorica) - 2