– Moja je obaveza kao predsjednika Crnogorske partije da stanem u zaštitu Ustava, prava građana Crne Gore i vjernika. Ko to ne razumije, popločan mu je put ka DPS-u.

- Pa što skoro?!
Mujica slegne ramenima:
- A jeb'ga, dobio je Ibro što sjedi kraj mene...

Usred žestoke svađe žena se prodere na svog muža: - Reci samo još jednu riječ i odmah se vraćam kod svoje majke! Na to će muž: - Taksi!

Sport VATERPOLISTI CRNE GORE MINIMALNO PORAŽENI OD HRVATSKE U DERBIJU 2. KOLA EVROPSKOG PRVENSTVA
Hrvati srećniji Izostao veliki preokret Crna Gora – Hrvatska 10:11 (1:2, 2:4, 2:4, 5:1)
Plivalište: „Dunav arena” u Budimpešti. Gledalaca: 2.000. Sudije: Naumov (Rusija) i Kolombo (Italija). Igrač više: Crna Gora 7 (1), Hrvatska 12 (6). Dva igrača više: Crna Gora 1 (1). Peterci: Crna Gora 2 (1).

CRNA GORA: Lazović (četiri odbrane), Brguljan 2, Radović, Petković 2, Čučković, Obradović 2, Vidović 2, Đurđić, Ivović, Spaić, Drašković 1 (1), Pješivac 1, Tešanović.

HRVATSKA: Bijač (11 odbrana i peterac), Macan, Fatović, Lončar 1, Joković 1, Bukić 3, Vukičević, Bušlje 1, Miloš, Vrlić 2, Benić 1, Garsija 2, Marcelić.

Malo je falilo vaterpolistima Crne Gore da naprave veliki preokret u derbiju 2. kola Evropskog prvenstva u Budimpešti, ali je Havi Garsija, pogotkom na minut i 12 sekundi do kraja donio minimalnu pobjedu Hrvatskoj.

Pred poslednju četvrtinu se činilo da će Crnogorci pretrpjeti brodolom (5:10). Međutim, uslijedili su furioznih četiri minuta i 24 sekunde igre „crvenih”, tokom kojih su šokirali olimpijske viceprvake seirjom 5:0. Zategli su u tom periodu odbranu izabranici Vladimira Gojkovića, Dimitrije Obradović i Draško Brguljan su pokrenuli napad, nadovezao se sa dva gola Marko Petković, a Stefan Vidović u akciji sa igračem više izjednačio na 10:10 i kao gumicom izbrisao sve loše iz prve tri dionice. Ipak, čudo je spriječio ljevoruki Španac u kapici sa kockicama. Draško i drugovi su imali dva šuta za remi, ali je Bijač, kao i tokom cijelog meča, bio odličan na golu „barakuda”,

Ne možemo reći da smo kod 5:10 vjerovali da možemo da se vratimo, ali smo htjeli da igramo do kraja. Na 7:10 se pojavila vjera, vidjelo se i po reakciji klupe, a na 10:10 smo imali i napad da preokrenemo. Kasnije i igrača više da dođemo do remija. Raduje je karakter koji su pokazali igrači i moramo da izvučemo ono najbolje iz ove utakmice i da se okrenemo Njemačkoj. Hrvatsku da zaboravimo, jer naredna utakmica je za nas presudna – iskren je nakon meča bio Gojković.

Tokom prva 24 minuta katastrofalan je bio napad Crnogoraca, pogotovo sa igračem više, nije Aleksandar Ivović uspio da iskoristi ni peterac pri rezultatu 2:6 u drugoj četvrtini. Jedino vođstvo „crveni” su imali u trećem minutu, kada je kapiten Draško Brguljan postigao prvi gol na meču.

Kao da smo pregorjeli u želji na startu, jer smo tek kasnije odigrali onako kako želimo. Došli smo do izjednačenja, nismo imali sreće da preokrenemo, ali nastup u drugom poluvremenu, pogotovo u posljednjoj četvrtini, može da bude mnogo bitan za nastavak takmičenja. Ako ponovimo takvo izdanje protiv Njemačke, neće biti problema – kazao je Obradović, inicijator serije Crne Gore u poslednjoj četvrtini.

Hrvatska je izborila direktan plasman u četvrtfinale, dok će Crna Gora sjutra u 17.30 protiv Njemačke igrati za drugo mjesto u A grupi i lakšeg protivnika u plej-ofu.

Napravili smo odličnu seriju, vratili se u meč, ali je za totalni preokret falilo svježine i sreće. Potrošili smo se jureći rezultat, a mislim da ni prve tri četvrtine nismo bili loši toliko koji govori prednost Hrvatske. Moramo da radimo na tome. Sada treba da se odmorimo, a onda da svim snagama odigramo protiv Njemaca, jer smo i prije turnira znali da nam je ta utakmica najvažnija – dodao je Đuro Radović.

N.J.

Rezultati
A grupa: Njemačka – Slovačka 8:5, Hrvatska – Crna Gora 11:10
Plasman: Hrvatska 6, Crna Gora 3, Njemačka 3, Slovačka 0.
B grupa: Srbija – Rumunija 15:7, Rusija – Holandija 15:9
Plasman: Srbija 6, Rusija 3, Holandija 3, Rumunija 0.
C grupa: Turska – Malta 13:10, Mađarska – Španija 11:11.
Plasman: Mađarska 4, Španija 4, Turska 3, Malta 0.
D grupa: Grčka – Gruzija 17:10, Italija – Francuska 10:7.
Plasman: Italija 6, Grčka 3, Gruzija 3, Francuska 0.

„Delfini” rutinski
Rumunija – Srbija 7:15 (3:5, 1:1, 1:5, 2:4)
Plivalište: „Dunav arena” u Budimpešti. Gledalaca: 300. Sudije: Turkan (Turska) i Balzan (Malta). Igrač više: Rumunija 8 (2), Srbija 18 (11). Peterci: Rumunija 1 (1).
RUMUNIJA: Tić, Radu 2, Negrean, George 1, Antipa, Priotesa 1, Đorđesku 1, Fulea, Gergeljfi, Oanta 2, Giban, Janšić, Abrudan.
SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 4, Dedović 2, Ranđelović 1, Ćuk 1, D. Pijetlović, Vico, Aleksić 2, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović 1, S. Mitrović 1, B. Mitrović.
Rutinski su vaterpolisti Srbije savladali Rumuniju u drugom kolu B grupe. Iskusni Kozmin Radu je postigao prvi gol na meču, Andrei Priotesa je u četvrtom minutu izjednačio na 2:2 i to su bili jedini trenuci kada Rumuni nisu bili u zaostatku.
Bez obzira na rezultat, igrom ne možemo da budemo zadovoljni. Sigurno će stručni štab imati da nam kaže na koje stvari moramo da se fokusiramo. Najvažnije je sada da se koncetrišemo na meč sa Holandijom u petak. Generalno, uvijek kad počne prvenstvo postoji neki slabiji ritam, pa kasnije ulazimo u formu i postavljamo stvari na nivo koji je nama potreban – rekao je golman Branislav Mitrović.