Ubio rođaka, pa sebe * Vučić sa Srbima iz Crne Gore * Vlast je prolazna, svetinje su vječne * Za „šminkanje” Milovih rezidencija 235.000 eura * Broj umrlih premašio 1.000, zaraženih preko 42.000 * Dodik: Republika Srpska će ići svojim putem * Grenel pojačava pritisak na Aljbina Kurtija

Aleksandar Vulin, ministar odbrane Srbije:
– Nijesam siguran da neka druga vojska ne bi mogla u uniformama da uđe u Crnu Goru, ali kada je srpska, onda je problem.

Putovao Pazarac vozom i spazio dobru žensku i kako bi joj stavio do znanja da je zainteresovan za nju, povuče ručku za opasnost. Dolazi brzo kondukter i upita:

- Dobar dan, izvolite! Mujo:
- Jedan burek, molim.
- Ovdje ili za ponijeti?
- Ovdje bolan, kući sam na dijeti!

Sport - datum: 2020-02-12 VATERPOLISTI CRNE GORE ZAUZELI PRVO MJESTO U D GRUPI SVJETSKE LIGE
Drašković proglašen za igrača utakmice Španci potopljeni Španija – Crna Gora 6:11 (2:2, 1:2, 2:5, 1:2)
Plivalište: „Park de Oeste” u Ovijedu. Gledalaca: oko 2.000. Sudije: Stavridis (Grčka) i Voevodin (Rusija). Igrač više: Španija 13 (5), Crna Gora 8 (6). Peterci: Crna Gora 1 (1).

ŠPANIJA: Lorio (četiri odbrane), Munariz 2, Granados 1, Sanauđa, Del Toro, Larumbe 1, Delgado, Perikas 1, Taulj, Baroso 1, Maljarak, Bustos, Ljoret (četiri odbrane).

CRNA GORA: Lazović (11 odbrana), Brguljan, Popadić, Petković 1, Urkopina 2, Matković, Vidović, Đurđić 2 (1), Moskov 1, Banićević, Drašković 4, Pješivac 1, Tešanović.

Oslabljena reprezentacija Crne Gore „potopila” je u Ovijedu evropskog i svjetskog viceprvaka Španiju i zauzela prvo mjesto u D grupi Svjetske lige. „Crveni” će u četvrtfinalu evropske zone kvalifikacija za komercionalno takmičenje dočekati Hrvatsku, dok će „furija” morati u goste Srbiji.

Crnogorski vaterpolisti su u Ovijedu nastupili bez pet saigrača koji su na nedavno održanom kontinentalnom šampionatu u Budimpešti osvojili bronzu, ali im to nije smetalo da od početka do kraja diktiraju dešavanja u bazenu. Istina, igrali su Španci bez „Vaterpolo Mesija” Felipea Peronea i najboljeg golmana Evrope, Lopez-Pineda.

Domaćini su u prvoj četvrtini odgovarali na pogotke, zvanično najboljeg igrača utakmice, Dragana Draškovića. Na startu druge četvrtine su Stefan Pješivac i Nikola Moskov donijeli „crvenima” prvi put plus dva (4:2). Granados u finišu druge i Munariz, na startu treće dionice, su opet izjednačili (4:4), nakon čega su gosti „rafalnom paljbom” već do finiša tog perioda razriješili sve dileme (9:4). Pokušao je selektor Španije David Martin, promjenom golmana da poremeti Crnogorce, ali ništa nije moglo da zaustavi Draškovića, Aleksu Ukropinu, Bogdana Đurđića i Marka Petkovića, koji je prelijepim lobom na dva minuta prije kraja (kod rezultata 11:5) izmamio aplauze svih prisutnih na tribinama.

Sigurno da nismo očekivali u ovom momentu da ćemo doći do ovako ubjedljive pobjede na španskom tlu. Čestitam igračima na velikoj borbenosti od početka utakmice. Vidjela se velika želja, svih 13 momaka je dalo doprinos. Španci su pružili snažan otpor, teško smo u prve dvije četvrtine stizali do šansi da postignemo gol. Moramo što prije zaboraviti ovu utakmicu. Nismo ništa veliko napravili, osim što smo obezbijedili prvo mjesto u grupi i zaradili mogućnosti da igramo meč za odlazak među četiri evropska tima na svom plivalištu. Igraćemo protiv jedne jake reprezentacije Hrvatske i nadam se dobroj podršci i nastavku niza dobrih igara – kazao je selektor Crne Gore, Vladimir Gojković.