Finansira Milovu kampanju a kandiduje se za šefa DIK-a * Muslimani stanite uz pravoslavce * Vučinić ide na sud zbog utaje 5,9 miliona eura * Vukotiću mogu da sude samo za pokušaj ubistva i oružje * Preko „kulturnog nasleđa“ do otimanja imovine SPC * Poezija ozarena molbenom svjetlošću * Vrijeme da strane sudije odu iz Ustavnog suda BiH
  Izdanje: 19-02-2020

Mevludin Nuhodžić, ministar unutrašnjih poslova:
Crnogorski birački spisak je kvalitetna, ažurna i tačna baza podataka.

Razgovaraju debeli i mršavi:
– Kad te vidi čovjek tako mršavog pomisli da je počela da hara glad?
Mršavi sav ljut, odbrusi debelome:
– Kad tebe vidi čovjek tako debelog pomisli da si ti kriv za to.

Uhvatio Mujo medveda u lovu kad naiđe Haso, te pita ga:
- Kako si ga uhvatio bolan?
- Lako, pucao sam sto puta!
- I koliko si ga puta pogodio?
- Ni jednom, umro je od smijeha!

Sport - datum: 2020-02-18 ISKRA NA OTVARANJU PROLJEĆNOG DIJELA SEZONE SAVLADALA OFK TITOGRAD
Slavlje Danilovgrađana kod prvog gola Lako i efikasno
Kao što se i očekivalo, fudbaleri Iskre stigli su do tri boda u duelu sa OFK Titogradom. Na proljećnoj premijeri odigranoj na renoviranom stadionu „Braće Velašević”, tim Aleksandra Nedovića je lako i ubjedljivo savladao romantičare i tako potvrdio svoje evropske ambicije. S druge strane, OFK Titograd nije pokazao ništa, a podatak da su 68. minutu uputili prvi udarac ka golu rivala najbolje odslikava njihovu partiju.

-Igrali smo dobro, bili smo bolji, ali Iskra može još bolje od ovoga - kazao je trener Iskre Aleksandar Nedović i nastavio: - OFK Titograd je možda došao oslabljen, ali nismo ih potjcijenili, igrali smo punim gasom od početka. Možemo bolje, jer pogledajte igrače koji su ušli sa klupe, ali i one koji nisu ušli. Rekao sam da ćemo igrati agresivnije i brže nego u prvom dijelu, za gol više na svakom terenu.

Od starta su domaći krenuli agresivno, imali su u prvih 20 minuta tri prilike preko Vukovića, Đurišića i Camaja, ali je Ivanović tri puta dobro reagovao. Ipak, u 23. minutu je Iskra povela i to greškom upravo golmana gostiju. Povratnik u crnogorski fudbal, Japanac Kohei Kato je šutirao sa 25 metara i pogodio desni donji ugao gola gostiju. Ali, Ivanović je morao mnogo bolje da reaguje, lopta mu je prešla ispod ruke i završila u mreži. Jedanaest minuta kasnije bilo je 2:0. Nakon gužve u kaznenom prostoru Podgoričana najbolje se snašao Obradović i duplirao prednost svoje ekipe.

I u nastavku su domaći bili bolji i agliniji, a dobre prilike propustili su Vuković i dva puta Karaklajić. Ali, mreža gostiju je u nastavku susreta bila mirna do 81. minuta kada je viđena možda i najljepša akcija na utakmici. Milić je odložio loptu do Petrovića, koji je odigrao dupli pas sa Šahmanom, izašao sam ispred Ivanovića i protiv nekadašnjeg kluba postigao svoj prvi gol u dresu Iskre.

-Treba imati strpljenja za ove momke i vjerujte da ovo nije njihova prava slika. Imaće šta da pokažu u utakmicama koje dolaze. Kada je meč u pitanju, domaćin je zasluženo slavio, ali moram istaći da smo pravili greške kod njihovih golova. No, možda je bolje što napravili tri na jednom, nego po jednu na tri meča - istakao je Zoran Govedarica, strateg Iskre.

Boks

Bez uslova za rad novinara

Iskra je renovirala stadion, popravljen je glavni teren, stavljeni su reflektori, urađena je tribina... Sve ke to za pohvalu, ali su čelnici kluba zaboravili jednu bitnu stvar. Uslovi za rad novinara trenutno ne postoje, jer su predstavnici medija pomiješani sa navijačima. U takvim slučajevima jako je teško raditi i ovo je apel Danilovgrađanima da ovu stavku naprave.

Iskra - OFK Titograd 3:0 (2:0)
Stadion: Braće Velašević. Gledalaca: 1.500. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica) - 2. Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) - 2 i Srđan Jovanović (Bar) - 2. Strijelci: Kato u 23, Obradović u 34. i Petrović u 81. minutu. Žuti kartoni: Boričić (Iskra), Muzurović, Banović (OFK Titograd).

ISKRA: Blažić -, Đurišić 2, Obradović 2, Drinčić 2, Malešević 2, Šahman 1,5, Kato 2,5, Karaklajić 2, Boričić 1,5 (od 62. Petrović 2), Camaj 1,5 (od 71. Rogošić -), Vuković 2 (od 78. Milić -).

OFK TITOGRAD: Ivanović 0,5, M. Roganović 0,5, Alić 0,5, Muzurović 0,5, B. Roganović 0,5 (od 59. Matanović -), Novović 1, Banović 0,5, Miličković 0,5, Škrijelj 0,5, Gašević 0,5 (od 69. Bojović -), Adrović 0,5 (od 79. Gluščević -).

Igrač utakmice: Kohei Kato (Iskra) – 2,5.