Đukanovićeva jedina ideologija je lični interes. On bi „zapalio“ Crnu Goru samo da sačuva kriminalom stečeno bogatstvo.

Ulazi profesor u učionicu u kojoj svi đaci sjede osim jednog koji nešto čačka u ćošku. Profesor ga je odmah vidio pa mu se obrati:
- Ti! Ti u ćošku tamo! Ustani. Reci ti nama šta ti znaš o francuskoj revoluciji?
- Tebe nema u dnevniku!
- Pa naravno da me nema, mene su poslali da popravim radijator.

Sport - datum: 2020-02-23 PETROVAC I ZETA REMIZIRALI POD MALIM BRDOM
Prvi gol Nijaveđija u dresu Zete Bod otišao na Trešnjicu
Petrovac nije uspio da zabilježi pobjedu, iako su nakon devet minuta igre golovima Igora i Petra Vukčevića imali prednost. U finišu prvih 45 minuta gosti su preko Kođa i Jovana Baošića uspjeli da poravnaju rezultat.

- Mi smo na vrijeme poveli i napravili prednost od dva gola. Međutim, dozvolili smo kontru rivalu, i primili smo gol. To nas je poremetilo. Drugi gol smo primili iz prekida, a utakmica je u drugom poluvremenu dobila drugi tok. Imali smo par kvalitetnih situacija koje nismo uspjeli da riješimo u svoju korist. Nisam nezadovoljan konačnim ishodom - rekao je šef stručnog štaba Petrovca Nenad Vukčević.

Domaći su odlično otvorili utakmicu. Već u drugom minutu fudbaleri Petrovca su poveli, Igor Vukčević je preciznim šutem matirao golmana Petra Radulovića. „Nebeskoplavi” su nastavili da atakuju na gol Radulovića, i u devetom minutu Petar Vukčević je duplirao prednost pogodivši bliži ugao gola Radulovića. Uzvratili su gosti preko Jovana Baošića u 11. minutu, ali je njegov udarac završio visoko preko gola. Zećane nije poremetilo vođstvo domaćih, nastavili su da ulažu velike napore ne bi li preokrenuli rezultat. U finišu prvog dijela, u 34. minutu, Kođo Nijaveđi se na asistenciju Stefana Vukčevića našao u prilici koju je iskoristio na najbolji način. Pogodio je ugao gola Save Mugoše i smanjio prednost domaćih na 1:2. Samo dva minuta kasnije bilo je 2:2. Gosti su izveli korner, najvisočiji u skoku pred golom Mugoše bio je Jovan Baošić, koji je udarcem glavom donio svom timu izjednačenje. Mogla je Zeta nakon toga i do preokreta, a svoje poluprilike nisu iskoristili Milojko, Baošić i Kođo.

U drugom dijelu utakmice vodila se rovovska borba na sredini terena. Prvu priliku imali su Zećani. Ivan Vukčević je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Mugoša bio na visini zadataka, kao i u 59. minutu nakon udarca Stefana Vukčevića i minut kasnije nakon šuta Sekulića. Domaći su uzvratili preko svog juče najboljeg igrača Petra Vukčevića, ali je on bio neprecizan u 67, 73. i 80. minutu.

- Lijepa predstava, u kojoj su gledaoci imali što da vide. Primili smo dva gola, ali nismo gubili glavu. Moji igrači su uspjeli da se vrate i na tome im čestitam. Lijepo je bilo prvo poluvrijeme, dok je u drugom igra bila više rastrzana. Možda smo u tim momentima bili bliži golu. Moramo na kraju biti zadovoljni bodom - rekao je šef stručnog štaba Zete Dejan Roganović.

D.S.

Petrovac - Zeta 2:2 (2:2)
Stadion: Pod Malim brdom. Gledalaca: oko. 300 Sudija: Radoje Pajović (Podgorica) - 2. Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) - 2 i Srđan Jovanović (Bar) - 2. Strijelci: I, Vukčević u 2. i P. Vukčević u 9. za Petrovac, Nijaveđi u 34. i Baošić u 36. minutu za Zetu. Žuti kartoni: Kođo (Zeta).

PETROVAC: Mugoša 1, Milić 1, Ražnatović 1,5, Vujović 1,5, Savković 1,5, I. Vukčević 1,5 (od 85. Radunović), Marković 1,5 (od 84. Ivanović), P. Vukčević 2, Medigović 2, Savić 1, Đurđević 1 (od 57. Raičević).

ZETA: Radulović 1, Ceklić 1 (od 81. M.Lambulić-), Krstović 1, I. Vukčević 1 (od 90. Đinović-), Bošnjak 1 (od 68. L. Lambulić-), S. Vukčević 1,5, Sekulić 1,5, Baošić 2, Milojko 2, Tuzović 1, Kođo 2.

Igrač utamice: Kođo Nijaveđi (Zeta) - 2