Đukanovićeva jedina ideologija je lični interes. On bi „zapalio“ Crnu Goru samo da sačuva kriminalom stečeno bogatstvo.

Ulazi profesor u učionicu u kojoj svi đaci sjede osim jednog koji nešto čačka u ćošku. Profesor ga je odmah vidio pa mu se obrati:
- Ti! Ti u ćošku tamo! Ustani. Reci ti nama šta ti znaš o francuskoj revoluciji?
- Tebe nema u dnevniku!
- Pa naravno da me nema, mene su poslali da popravim radijator.

Sport - datum: 2020-02-23 U DERBIJU KOLA DANILOVGRAĐANI ODOLJELI AKTUELNOM ŠAMPIONU
Sa meča kraj Bistrice Iskra odoljela šampionu
U derbiju kola pristojan fudbal, tek poneki potez vrijedan kratkotrajnog sjećanja. Sutjeska nije bila na nivou, recimo prikazanog u Golubovcima, dok je Iskra potvrdila da nije slučajno tu uz uz sami vodeći dvojac. Jak vjetar je, čini se, značajno uticao na kvalitet viđenog. Od prvog minuta je bilo je jasno da su Danilovgrađani došli u Nikšić da nadigravaju. Naravno da je trener gostiju Aleksandar Nedović bio zadovoljan ishodom.

- Bod osvojen u Nikšiću je uvijek veliki. I mi i oni u dobrom trenutku, želja obostrana, želja da se potvrde dobre premijere, ali kvalitet igre, ni naše ni njihove, nije bio na očekivanom nivou. Čini mi se da je jak vjetar značajno uticao na kvalitet igre. Mislim da smo po prikazanom zasluženo stigli do boda - rekao je Nedović.

Prvi su do prilike stigli domaćini. U 8. minutu Janković je dobro prošao, uposlio Vučića, koji je dobro šutirao, ali je zamalo bio neprecizan. Dva minuta kasnije na suprotnoj strani opasno su prijetili nekoliko igrača Iskre. Lopta je došla do Šahmana, koji je precizno šutirao, ali je golman Sutjeske Giljen na djelu potvrdio zašto je vjerovatno najbolji golman na crnogorskim terenima. Prilikom odlične intervencije, udario je glavom u stativu, pa mu je ukazivana pomoć. U 13. minutu korner sa desne strane izveo je Vuković, Petrović je lukavo šutirao glavom, čuvar mreže Nikšićana zaštitio je svoju mrežu još jednom bravuroznom intervencijom.

Do prednosti, Sutjeska je stigla u 27. minutu. Korner sa desne strane izveo je Vučić. Lopta se odbila do Jankovića, koji je ponovo vratio u šesnaesterac gostiju. Na suprotnoj strani loptu je volejom zahvatio Grivić i preciznim udarcem pogodio protivničku mrežu. Osam minuta kasnije Nikšićani su mogli da dupliraju prednost. Janković je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, ali Marković iz više nego povoljne pozicije nije loptu zahvatio na željeni način. Isti igrač je u 42. minutu pokušao da sa distance ugrozi Iskrin gol. Da će učiniti sve da izbjegnu poraz u Nikšiću, gosti su najavili u 50. minutu. Camaj je povratnom loptom pronašao Petrovića, koji je bio neprecizan. Devet minut kasnije bio je precizniji. Sa lijeve strane loptu je pred gol Sutjeske ubacio Malešević, nakon loše procjene nekoliko igrača Sutjeske, Petrović je poslao loptu u mrežu aktuelnog šampiona. Nedugo zatim gosti su bili u još jednoj prilici. Dobro je prošao Camaj, ali Vuković nije uspio da pogodi cilj. U finišu konstatan pritisak domaćina nije dao rezultat, a nakon susreta kapiten Nikšićana Vladan Giljen nije bio zadovoljan ishodom.

-Pokazali smo kvalitet i mi i gosti. Iskra je zaista dobra ekipa, a mi i pored ovog remija, nećemo odustati od borbe za titulu - istakao je Vladan Giljen.

B.K.

Rezultati: Sutjeska - Iskra 1:1, Petrovac - Zeta 2:2, Grbalj - Podgorica 0:0. Danas igraju: OFK Titograd - Rudar (15) i Budućnost - Kom (17)