– Države u naplati poreza mora biti jednaka prema svima i ne smije dozvoliti da neko duguje milione, dok se zakon rigorozno primjenjuje prema većini građana.

Dvije. Jedna da se kupa, a druga da joj doda fen.

Lego Kockica.

Siguran sam da u alkoholu ima ženskih hormona. Jer kada se napijem, puno pričam i ne umijem da parkiram.

Sport LIGA ŠAMPIONA - OSMIONA FINALA
Nije bilo dovoljno - Dris Mertens (Napoli) Veliki koraci Barselone i Bajerna
Poslije prvih utakmica osmine finala Barselona i Bajern M su u lagodnijim pozicijama od Napolija i Čelsija - remi u Napulju i ubjedljiv trijumf na Stamford Bridžu daju za pravo prvacima La Lige i Bundeslige da vjeruju u prolaz u četvrtfinale Lige šampiona.

Podatak da u prvom poluvremenu meča pod Vezuvom nisu uputili nijedan šut ka golu rivala, govori kako je prvak La Lige odigrao polovinu meča sa Napolijem.

Barselona je od samog starta utakmice na San Paolu uspostavila dominaciju terenom ali čini se da je to domaćin i želio, koliko god izgledalo nevjerovatno - postava koju je izveo Đenaro Gatuzo jasno je ukazivala da će Napoli čekati šansu iz kontranapada. Kaljehon - Mertens - Insinje čekali su svoju priliku a dočekao ju je Hoze Kaljehon vrlo brzo - u 17. minutu bio je u dobroj poziciji ali nije iskoristio priliku.

Nije bilo mnogo takvih situacija, mora se priounati - Kike Setijen je sa iskusnim Serhio Busketsom i Ivan Rakitićem u srednjem redu, te Arturo Vidalom na boku uspio da dobrim dijelom zatvori prostor ispred poslednje linije svog tima.

Sredinom prvog dijela, poslije greške Lorenco Insinjea na sredini terena, namjestila se situacija za Barselonu - Kostas Manolas odlično je pročitao namjeru Lionel Mesija da uposli Antoan Grizmana na ivici kaznenog prostora Napolija.

Kazna je stigla u 30. minutu - Dris Mertens je dobio pravovremen pas od Zjelinskog i sa 16 metara pogodio je gornji lijevi ugao gola Ter Štegena. To je bio njegov šesti gol u Ligi šampiona ove sezone a 121. za Napoli čime se izjednačio sa Marek Hamšikom na prvom mjestu vječne liste najboljih strijelaca ovog kluba.

Ulazak Artura umjesto Rakitića ubrzao je igru srednjeg reda Barselone pa je rezultat stigao u 57. minutu - ubacivanje Nelson Semeda sa desne strane iskoristio je da izjednači Antoan Grizman. Za njega to je bio 24. gol u ovom takmičenju.

Šansu za novo vođstvo domaćin je imao iz dvije prilike koje su propustili Insinje i Kaljehon - oba puta branio je Ter Štegen.

Do kraja meča Arturo Vidal je uspio da dobije dva žuta kartona i isključenje.

Lekcija Bajerna na Stamford Bridžu

Bajern
je u Londonu bio mnogo konkretniji i kvalitetniji rival od Čelsija. U prvom dijelu meča prilike su propuštali Tomas Miler i Robert Levandovski a gostujući tim je imao duplo više tačnih dodavanja od Plavaca te znatno više loptu u svom posjedu - Tijago Alkantara i Jozua Kimih su odlično kontrolisali sredinu terena. Sa druge strane, jasno je da bez Ngolo Kantea srednji red Čelsija nije konkurentan na ovom nivou.

Bolju igru prvak Bundeslige valorizovao je početkom drugog dijela - u tri minuta akteri su bili isti, Robert Levandovski kao asistent a Serž Gnabri kao strijelac. Sa ta dva Gnabri je stigao do šest golova u Ligi šampiona ove sezone - svih šest je dao u Londonu. Tačku na rezultat stavio ej Robert Levandovski, 11. u ovoj sezoni.

Revanši susreti na programu su 18. marta u Barseloni i Minhenu.

Rezultati i strijelci:
Napoli - Barselona 1:1 (Mertens 30 - Grizman 57), Čelsi - Bajern 0:3 (Gnabri 51,54, Levandovski 76)