Pratili žrtvu, eksploziv aktivirali daljinski * Onufrije: Ko je sa Hristom, zlo ga ne može nadvladati * Virus donio brigu, ali ne i paniku * Vidoje Stanišić uhapšen zbog pokušaja ubistva * Pratili žrtvu, eksploziv aktivirali daljinski * „Napolje” najavljuje nove muzičke projekte * Kurti od 15. marta ukida takse

– Islamska zajednica ima 418.504 eura duga i duguje više po osnovu neplaćenog poreza od SPC. Miomir Mugoša je zloupotrijebljen od DPS-a u progonu SPC.

Mujo sjedi u dnevnoj uz pivo i novine, a mali Mujica sa strane nešto uči. Gleda on, gleda, češe se po glavi pa upita Muja:
- Kak'a je razl'ka između besplatno i džabe, ne kontam?
Mujo uzdahne:
- Vid' 'vamo, Muj'ce... ti ideš u školu besplatno, al' džabe...

Piše Mujo pismo Ginisu:
- Dragi Ginise! Pišem ti jer mislim da bi me trebo' upisat' u onu tvoju knjigu rekorada. Ja sam kupio puuzle od 1 do 3 godine, a riješio ih za 6 mjeseci!

Sport LIGA EVROPE - 1/16 FINALA (REVANŠI)
Šokirao Amsterdam - Haime Mata (Hetafe) Krah Arsenala i Ajaksa
Poslije revanš utakmica u 1/16 finala poznato je 16 učesnika u drugoj nokaut fazi Lige Evrope. Dvije karte određene su poslije produžetaka - u Istanbulu i Londonu.

Emirate je utišao Belarabi u 120. minutu i odredio Olimpijakosu put u osminu finala za najveću senzaciju.

Iznenađenje je naparavio Hetafe - španski predstavnik eliminisao je ekipu Ajaksa, prošlogodišnjeg polufinalistu Lige šampiona. Da će Kopljanicima biti teško pokazao je prvi meč koji su izgubili (0:2) ali već u petom minutu revanša Haime Mata je umirio Johan Krojf Arenu. Konačna pobjeda prvaka Holandije bila je premalo - gotovo niko nije očekivao da će Ajaks evropski put okončati u 1/16 finala Lige Evrope..

Junak večeri je Edin Višća - on je pogotkom u sudijskoj nadoknadi dao nadu Bašakšehiru da može izbaciti ekipu Sportinga iz Lisabona. Potom je reprezentativac Bosne i Hercegovine u poslednjem minutu drugog produžetka iz penala uspio da savlada Luis Maksimijana i obezbijedi svom timu plasman među 16 najboljih ekipa u Ligi Evrope. To je za sada najveći uspjeh u klupskoj istoriji ekipe iz Istanbula.

U srijedu veče eliminisana je Braga od Rendžersa a katastrofalan bilans portugalskih klubova upotpunio je Porto koji je izgubio i revanš na svom terenu od Bajera iz Leverkuzena. Ovog puta bilo je 3:1 za Aspirine. Pečat na debakl klubova iz zemlje prvaka Evrope stavila je Benfika - u goleadi i remiju protiv Šahtjara ekipa Orlova iz Lisabona je eliminisana.

Za tri minuta nade Seltika ugasio je FK Kopenhagen - danski prvak je golovima Biela i Ndojea priveo meč kraju.

Fudbaleri Rome plasirali su se u osminu finala odigravši neriješeno 1:1 na gostovanju protiv Genta. Vučica je u prvom meču slavila sa 1:0, što znači da je ukupnim rezultatom 2:1 prošla u narednu fazu - domaćin je poveo preko Davida u 25. minutu ali četiri minuta kasnije gol za prolaz rimskog kluba postigao je Džastin Klajvert.

U narednu fazu Lige Evrope plasirala se i ekipa Volfsburga koja je eliminisala Malme ukupnim rezultatom 5:1. Gosti iz Njemačke u Švedskoj su došli do rezultata 3:0, čime su potvrdili da su bolji rival.

Golove za Volfsburg postigli su Brekalo u 42. minutu, Gerhart u 65. i Žao Viktor u 69. minutu.

Fudbaleri Bazela obezbijedili su plasman dalje minimalnom pobjedom protiv APOEL-a, Espanjol je ostvario pirovu pobjedu nad Vulverhemptona dok je LASK savladao AZ iz Alkmara i prošao je dalje.

Nikakvih problema za prolaz među 16 najboljih klubova Lige Evrope nije imao Mančester Junajted koji je na Old Trafordu bio ubjedljiv protiv Klub Briža. Umnogome je Crvenim Đavolima pomogao Simon Deli koji je zaradio isključenje sredinom prvog poluvremena - za 15 minuta prvog dijela Đavoli su postigli tri gola.

Ludogorec je u meču kojem zbog koronavirusa nije prisustvovala publika, uspio samo da povede protiv Intera u Milanu. U nadoknadi prvog poluvremena Romelu Lukaku je odnio preokret Neroazurima što je bio njegov četvrti pogodak ove sezone u evropskim mečevima.

Na strani Sevilje bio je VAR koji je u finišu meča zbog igre rukom Lasana Traorea, poništio gol Pauna.pa su Berberi poršli dalje.

Rezultati:
Bašakšehir - Sporting 3:1(4:1 prod.) (2:0), Bazel - APOEL 1:0 (1:0), Espanjol - Vulvs 3:2 (1:1), Porto - Bajer L 1:3 (0:1), Gent - Roma 1:1 (1:1), LASK - AZ 2:0 (1:0), Malme - Volfsburg 0:3 (0:1), Ajaks - Hetafe 2:1 (1:1), Arsenal - Olimpiakos 0:1 (1:2 prod) (0:0), Benfika - Šahtjar 3:3 (2:1), Seltik - FK K 1:3 (0:0), Inter - Ludogorec 2:1 (2:1), Man J - Klub B 5:0 (3:0), Sevilja - Kluž 0:0

Uragan odložio meč:
Zbog najave jakog nevremena koje je zahvatilo područje Salcburga, meč između istoimenog austrijskog kluba i Ajntrahta iz Frankfurta je odložen. Ovaj susret biće odigran večeras od 18 sati. Prvak Austrije ima težak posao - u prvom meču Orlovi su pobijedili 4:1.