Vraća se Huso pijan totalno kasno kući. U hodniku čeka ga Fata sa metlom u ruci.

- Vi sa završenom višom školom stanite u prvu kolonu! Vi sa završenom srednjom školom stanite u drugu kolonu! Vi sa završenom osnovnom školom stanite u treću kolonu!
- Gospodine komandire, a gdje da stanemo mi koji nemamo završenu osnovnu školu?
Na to će komandir:
- Aaa ti, ti stani iza mene!

Sport BUDUĆNOST SLAVILA PROTIV GRBLJA I NAPRAVILA KRUPAN KORAK KA TITULI
Lideru najvažniji bodovi Grbić plave odveo na plus 13 Vrijedan trijumf plavih, trener Milinković zadovoljan osvajanjem tri boda. Gosti dobri, žale za remijem
Budućnost je nastavila tamo gdje je stala u martu. Lider šampionata pobijedio je sinoć sastav Grblja sa 1:0, iskoristi kiks Sutjeske i svoju prednost na tabeli u odnosu na Nikšićane povećao na čak 13 bodova. Ali, mora se reći da su gosti ostavili odličan utisak, imali su nekoliko dobrih prilika i možda mogu da žale za jednim bodom.

-Prije utakmice smo igračima rekli da je za nas najbitnije da osvojimo tri boda. Da budem iskren nismo ni mogli da, nakon ovolike pauze i kratkog perioda za pripreme, očekujemo da ličimo na ekipu iz jesenjeg dijela sezone. Sve u svemu, čestitam mojim fudbalerima na trijumfu, ali i igračima Grblja na dobroj igri. Na kraju krajeva, najbitnije je sa smo uspjeli da osvojimo bodove - rekao je Mladen Milinković strateg Budućnosti i nadovezao se na kiks Sutjeske na Zlatici: - Ono što pokušavam, a za sada uspijevam da prenesem na moje igrače jeste da gledamo samo sebe. Jer, da mi nismo dobili, nama kiks Sutjeske ne bi ništa značio.

I jedni i drugi počeli su meč obazrivo, ali je Grbalj prvi priprijetio i to u šestom minutu, ali nije bilo opasnosti po gol domaćina. Nedugo zatim Budućnost je imala šansu preko Moraitisa, ali je golman gostiju iz ovog duela izašao kao pobjednik. Ipak, u 19 minutu plavi su stigli do prednosti. Petar Grbić je sa nekih dvadesetak metara uputio pravi projektil i golmanu gostiju Popoviću nije preostalo ništa drugo nego da izvadi loptu iz mreže. U daljem toku Budućnost je bila bolja, ali su i trikolori pokazivali da zaista vrijede više nego što plasman na tabeli to pokazuje. U 21. minutu gosti su mogli do poravnanja. Izveli su kontranapad preko Đalovića, koji je zaobišao golmana Dragojevića, a onda se obrukao i poslao loptu pored stative. Igrao se 25. minut kada je Draško Božović pogodio prečku, a u samom finišu prvog dijela i gosti su pogodili prečku (Perović).

U drugom dijelu igra je bila bolja a minimalno vođstvo domaćina držalo je neizvjesnost do samog kraja. Grbalj je prvi napao i u 53. minutu iz jednog kontranapada Đalović je ponovo bio neprecizan. Još nekoliko poluprilika imali su i gosti i domaći. Budućnost preko Grbića u 63. i Vujačića u 73, a Grbalj preko Merdovića.
-Mislim da smo odigrali dosta dobro prvo poluvrijeme i da smo ostavili više nego korektan utisak. Imali smo u tom dijelu nekoliko prilika, pogođenu stativu i šteta je što nismo dali gol, jer bi igračima dao želje i energije. Kako je utakmica odmicala vidjelo se da, kao i ostale ekipe, nismo na nivou da svih 90 minuta držimo ritam. Izmjene nisu donijele kvalitet, a nadao sam se da hoće, pa je Budućnost rutinski meč privela kraju. Ipak, ostaje žal za tim jednim bodom, jer mislim da smo ga zaslužili - rekao je Marko Vidojević, šef stručnog štaba Grblja.

Mitar Radunović

Budućnost - Grbalj 1:0 (1:0)
Stadion pod Goricom. Igrano bez prisustva navijača. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica). Pomoćnici: Danijel Dević (Bar) i Srđan Jovanović (Bar). Strijelac: Grbić u 19. minutu. Žuti kartoni: Pešukić, Vučić (Budućnost), Kordić, Đukanović (Grbalj).
BUDUĆNOST: Dragojević, Pešukić, Božović (od 90+2 Vukčević), Mirković, Ivanović (od 90+2 Terzić), Grbić (od 78. Stoiljković), Raičković, Vučić, Milić, Adžić, Panagiotis (od 71. Vujačić).

GRBALj: Popović, Đuričković, Kordić (od 68. Denkovski), Perović (od 81. Račić), Đalović, M. Vukčević, Merdović (od 81. Đ. Vukčević), Kotorac (od 25. Zečević), Kartal, Kovalenko (od 68. Burzanović), Đuričković.