Vraća se Huso pijan totalno kasno kući. U hodniku čeka ga Fata sa metlom u ruci.

- Vi sa završenom višom školom stanite u prvu kolonu! Vi sa završenom srednjom školom stanite u drugu kolonu! Vi sa završenom osnovnom školom stanite u treću kolonu!
Pošto su se svi poređali u kolone, ostade jedan koji zapita:
- Gospodine komandire, a gdje da stanemo mi koji nemamo završenu osnovnu školu?
Na to će komandir:
- Aaa ti, ti stani iza mene!

Sport FUDBALERI KOMA BILI NADOMAK VELIKE POBJEDE NAD AKTUELNIM ŠAMPIONOM IZ NIKŠIĆA
Goleada na Zlatici Piksi rastužio Zlatičane Zlatičani do 88. minuta vodili sa 3:1. Kojašević u poslednjim trenucima sudijske nadoknade iz slobodnog udarca pogodio za 3:3
Sigurno će utakmica 24. kola protiv Sutjeske, prva poslije dvoipomjesečne pauze zauzeti posebno mjesto u istoriji Fudbalskog kluba Kom. Bila je prva pod reflektorima na stadionu na Zlatici, a rival više nego respektabilan - aktuelni šampion Sutjeska. Silno motivisani Zlatičani su u istorijskoj utakmici bili nadomak velike pobjede, pošto su do samog finiša vodili sa 3:1, ali je u završnici do izražaja došlo iskustvo Nikšićana i majstorije, prvo Boža Markovića u 88. minutu i posebno Damira - Piksija Kojaševića u poslednjim trenucima sudijske nadoknade, kada je iz slobodnog udarca sa preko 20 metara postavio konačan rezultat - 3:3.
-Domaćin je odigrao sjajno, bio je bolji i zaslužio je pobjedu. Međutim, u poslednjih desetak minuta mi smo pokazali zašto smo tu gdje jesmo, pokazali smo kvalitet i na kraju osvojili bod, koji nam objektivno ništa ne znači, pošto nam je Budućnost dosta "pobjegla". Ipak, ne odustajemo, u svaku utakmicu ćemo ići na pobjedu, pa šta bude, rekao je strijelac izjednačujućeg pogotka Piksi Kojašević.

Domaćin je odlično počeo i poveo je praktično iz prvog napada. Kapiten Žarko Popović je odlično proigrao Savu Gardaševića, koji je rutinski plasirao loptu ispod istrčalog Giljena. U sličnoj situaciji našao se strijelac prvog gola u 26. minutu, ali je ovoga puta golman Nikšićana bio uspješniji, "skratio je ugao" i izbacio loptu u korner. Svoju bolju igru Zlatičani su krunisali drugim golom u 30. minutu, kada je Filip Mitrović odličnim udarcem sa preko 20 metara savladao Giljena. Nijesu Nikšićani nijednom ozbiljnije ugrozili gol golmana Ljuljanovića do samog finiša poluvremena, kada je sudija Savo Vujović dosudio penal za goste zbog igranja rukom u svom šesnaestercu Miloša Milovića. Siguran realizator bio je Stefan Nikolić, a odluka cetinjskog sudije je izazvala burne reakcije domaće ekipe. Ceh su platili trener Radisav Dragićević, koji je kažnjen žutim i službeni predstavnik Savo-Bato Barac crvenim kartonom. Zlatičani su bolje počeli i drugo poluvrijeme. Kapiten Popović je u 49. minutu odlično šutirao, ali je Giljen krajnjim naporom loptu izbacio u korner. Na drugoj strani je nakon glavometa u šesnaestercu domaćina Grivić šutirao tik iznad prečke, a kada je Mirza Hot u 71. minutu iz neposredne blizine, nakon odbijene lopte posle šuta glavom rezerviste, Japanca Arihira pogodio za 3:1, činilo se da će sva tri boda ostati na Zlatici. Međutim, tako nisu mislili gosti koji su bili bolji u poslednjih desetak minuta što im je bilo dovoljno za bod.

-Zahvaljujući golu koji smo postigli veoma rano mi smo kontrolisali igru i bili smo ti koji smo znali šta hoćemo. Međutim, za rivala smo imali jednu izuzetno kvalitetnu ekipu, sa najboljim ofanzivnim igračima, koji su na svoje iskustvo i potez došli do boda. Mojim momcima želim da u narednim mečevima ponove jedno ovakvo izdanje i onda nemamo čega da se plašimo, rekao je strateg Zlatičana Rajo Dragićević.

T.B.

Kom - Sutjeska 3:3 (2:1)
Stadion na Zlatici. Sudija: Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Nikola Radulović i Miodrag Brajović (Podgorica). Žuti kartoni: Mitrović, Kaluđerović, Milović (Kom), Kojašević, Dubljević (Sutjeska). Strijelci: Gardašević u 1, Mitrović u 31, Hot u 71. za Kom, Nikolić u 45+1 (penal), Marković u 88, Kojašević u 90+5. za Sutjesku.

KOM: Ljuljanović, Popović (od 75. Golubović), Mitrović, Đurković, Račić, Hot (od 87. Nuculović), Orlandić (od 80. Milić), Kaluđerović, Gardašević (od 65. Arihiro), Milović, Petrović-Njegoš.

SUTJESKA: Giljen, Grivić, Nedić (od 83. Cicmil), Kojašević, Janković, Nikolić, Ćetković, Bulatović, Osmajić (od 70. Marković), Bubanja (od 45. Dubljević), Vučić (od 83. Vlaisavljević).

Rezultati: Zeta – Rudar 2:0, Budućnost – Grbalj 1:0, Kom – Sutjeska 3:3, Petrovac – OFK Titograd 1:1, Podgorica – Iskra 0:0.