– Mi se raspravljamo ko je Crnogorac, Srbin, Aboridžin... Možete mi reći da ste jednorog, ne interesuje me. Treba da vidimo što nas čeka s turizmom, koji zemlji donosi prihod.

Haso upita:
- Kako to? Mujo:
- Lijepo, banka mi oduzela auto!

Sport PRVA CRNOGORSKA FUTSAL LIGA - 11. KOLO
Ekipa Jedinstva - Foto: Milovan Novović Lider preokretom do bodova Studentski dom - Titograd 1:2 (1:0)
Dvorana SKC Univerziteta Crne Gore. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Veljko Bošković (Bijelo Polje) i Esad Gugač (Bijelo Polje). Strijelci: Femić u 15. za Studentski dom, a Spasojević u 25. i Drašković u 32. minutu za Titograd. Žuti kartoni: Lj. Konatar, Koprivica (Studentski dom).

STUDENTSKI DOM: Boljević, Mihaljević, Čolović, Lj. Konatar, J. Popović, N. Popović, Femić, N. Konatar, Gojačanin, Koprivica, Alavać, Klikovac.

TITOGRAD: Despotović, Sekulić, Pejović, Efović, Miličić, Durutović, Adžić, Obradović, Mugoša, Drašković, Bajović, Spasojević, Barović, Perošević.

Šampion i lider na tabeli do pobjede je došao preokretom u drugom poluvremenu. „Studenti” su poveli u 15. minutu pogotkom Igora Femića, a bodove gostima su u nastavku susreta donijeli Marko Spasojević i Milovan Drašković.

Nikšić – Gorštak 6:3 (3:3)

​Dvorana: SC „Nikšić“. Sudije: Žarko Markuš (Podgorica) i Milosav Dragović (Budva). Strijelci: Jakovljević u 10, 11, 15. i 39, Bošković u 22. i Božović u 27. za Nikšić, a Bulatović u 2, Rakić u 6. i Darmanović u 19. minutu za Gorštak. Žuti kartoni: Vuković, Nikolić (Nikšić).

NIKŠIĆ: Ćirković, Maskutaj, Jakovljević, Vuković, Mašulović, Božović, Ćorić, Bošković, Perović, Bečanović, Kandić, Puletić, Nikolić.

GORŠTAK: Živković, Bulatović, Vukićević, Dukić, Darmanović, Čogurić, Rakić, Miladinović, Bogićević.

Gosti su bolje ušli u meč, ali su domaći, zahvaljujući u prvom redu raspoloženom Jakovljeviću, uspjeli da bez većih problema stignu do nova tri boda.

B.K.

Jedinstvo - Kataro 1:1 (0:1)

Hala: Nikoljac'. Igrano bez prisustva gledalaca: Sudije: Dražen Vukčević i Nikola Angelovski (Podgorica). Strijelci: Gurešić u 39 za Jedinstvo a Vuletić u 16. Minutu za Kataro.Žuti karton: Sijarić (Jedinstvo).

KMF JEDINSTVO: Mehović, Avdić I. Ćorović, Gurešić, F. Ćorović, Sijarić

KATARO 2019: Husar, Spalević, Vuletić,Pavićević, Spalević, Lazarević, Đapić.

Iako su postignuta samo dva gola, utakmica je bila zanimljiva. Na kraju, neriješen ishod je i najrealniji.

M.N.

Vojska Crne Gore – Brskovo 5:6 (2:3)

​Dvorana: SC „Nikšić“. Sudije: Saša Goranović (Nikšić) i Boban Živaljević (Podgorica). Strijelci: Marković u 7. i 27, Popović u 14. i 30. i Pejović u 40. za Vojsku Crne Gore, a B. Minić u 4. i 34, Vučetić u 7, 20. i 40. i N. Minić u 28. minutu za Brskovo.

VOJSKA CRNE GORE: Zogović, Lakčević, Radulović, Marković, Drobnjak, Pejović, Šćepanović, Popović.

BRSKOVO: Vučetić, B.Minić, Vidaković, N.Minić, Ćorović, Radulović, Vučetić, Bojović.

Više nego interesantan meč, odlučen je u poslednjem minutu. „Domaći“ su uspjeli da izjednače, ali je Vučetić, nekoliko sekundi kasnije, presudio i donio tri boda Mojkovčanima.

B.K.

Mirabile moda - Bajo Pivljanin 0:3 (PFF)

Utakmica između Mirabile moda i ekipe Bajo Pivljanin nije odigrana. Disciplinska komisija FSCG je ovaj meč registrovala službenim rezultatom 3:0 u korist sastava iz Plužina, jer u sali u kojoj je trebalo da se igra na raspolaganju nisu bili tuševi.

-Meč je trebalo da igramo u šali Ekonomske škole, ali kako je prethodnih dana bilo polaganje maturskih ispita, tako su klupe i stolice bile nasložene na mjestu gdje se nalaze tuševi. Odluku o tome da se ne igra donio je ispred Disciplinske komisije Pregrag Pajović, iako je na sastanku prije nastavka sezone dogovoreno da tuširanja igrača, zbog aktuelne situacije, nema. A tako je bilo u Nikšiću, gdje igračima Gorštaka nije bilo dozvoljeno tuširanje. Moramo istaći da su gosti iz Plužina tražili da se utakmica igra, ali nam nije dozvoljeno - saopšteno je iz Mirabile mode.

Inače, Discplinska komisija FSCG juče je pokrenula postupak protiv ovog podgoričkog kluba i njegovog predstavnika Vjekoslava Dukića.