SAD otkrile 15 sumnjivih transakcija iz Zapad banke * Blažove gozbe plaćala firma u stečaju * Neću umrijeti dok crkvu ne vratim * Šaranović prvi iskoristio amnestiju * Kriminalci više neće biti dio sistema * Crkva djeluje na duhovni, a vlast na ekonomski preporod * Sutjeska matirana za dva minuta
  Izdanje: 21-09-2020

Jovan Vučurović, ​funkcioner DF-a:
Đukanović pojačanom retorikom, koja i jeste svojstvena opoziciji, pokušava da homogenizuje svoje preostalo biračko tijelo, u situaciji kada se DPS raspada po šavovima.

Došle dvije babe u kineski restoran i naručile neko jelo. Poslije nekog vremena, konobar im donosi naručeno, a između ostalog i štapiće za jelo. Babe se pogledaše međusobno pa se jedna obrati konobaru: „Ali sinko, mi smo došle da jedemo, a ne da štrikamo!”

Sport OFK TITOGRAD I ISKRA REMIZIRALI NA STAROM AERODROMU
Sa meča na Starom aerodromu Mendi promašio pobjedu
OFK Titograd i dalje ne zna za pobjedu. Ekipa trenera Nikole Rakojevića odigrala je sinoć protiv Iskre neriješeno 1:1, a sa ovim remijem sigurno ne mogu biti zadovoljni. Imali su vođstvo, a nakon izjednačenja Danilovgrađana i veliku priliku koju Mamadu Mendi nije pretvorio u trijumf.

-Odigrali smo dobru utakmicu protiv jakog rivala. Imali smo šansu za pobjedu, ali po ko zna koji put sreća nas nije pogledala. Nadam se da će se u narednim utakmicama to vratiti. Moram naglasiti da smo utakmicu završili sa šest igrača bonusa. Teško je sve to uklopiti i praviti rezultat, ali se nadam da ćemo uspjeti - rekao je kapiten OFK Titograda Ivan Novović.

Iskra je bila agilnija u prvom poluvremenu, a prvo uzbuđenje vidjeli smo u 11. minutu. Sa dvadesetak metara šutirao je Šo Jamamoto, ali je lopta završila iznad prečke. Tri minuta kasnije, mladi Petar Tadić, koji je juče dobio šansu od samom početka, primio je loptu na lijevoj strani, oslobodio se svog čuvara i šutirao. Međutim, lopta je završila pored same stative. Danilovgrađani su do prednosti mogli i 31. minutu. Ognjen Obradović je vukao loptu sa svoje polovine, onda je pravovremeno odložio za Ivana Vukovića, ali šut iskusnog napadača bio neprecizan. Nisu Podgoričani u tim momentima atakovali previše, čekali su pravu priliku i dočekali je u 44. minutu. Iskusni defanzivac gostiju Milan Đurišić je pogriješio u predaji lopte, dao je pravo u noge mladom Marku Mrvaljeviću, koji se našao sam ispred Kordića i pogodio mrežu – 1:0.

Krenuli su gosti u nastavku mnogo agilnije, željeli su štro prije da izjednače, a blizu toga bili su već u prvom napadu. Vuković je iveio korner, ali je ispred Obradovića loptu izbacio Bojan Roganović. Nedugo zatim, trener Aleksandar Nedović je izvrio trostruku izmjenu, a ulaskom mladog Andrije Kolundžića i iskusnog Bogdana Milića igra Iskre je postala mnogo bolja. Upravo su ova dvojica fudbalera i najzaslužnija za izjednačenje koje je stiglo u 73. minutu. Kolundžić je probio po desnoj strani, ubacio loptu za Milića, koji je sa pet metara matirao Spasojevića – 1:1. Tražili su gosti nakon toga preokret, imali su šanse preko Ivana Vukovića i Kolundžića, ali promjene nije bilo. S druge strtane, prava uzbuđenja pred golom Iskfre vidjeli smo u samom finišu, kada su „romantičari“ mogli do pobjede. Igrao se 88. minut kada je Novović povukao napad svoje ekipe, a onda odložio loptu na lijevu stranu za Ognjena Gaševića. Uslijedio je centaršut prema Mendiju, koji sa dva metra nije uspio da savlada Marka Kordića. Do kraja susreta vidjeli smo još jedan pokušaj Mendija, ali i defanzivca Bašića, međutim, promjene nije bilo.

-Željeli smo pobjedu, ali utakmica je krenula u drugom toku nakon našeg kiksa. To nam se opet dešava, ali krenuli smo još ofanzivnije, postigli gol, imali neke šanse, mada je i Titograd u finišu imao šansu, tako da je remi možda i najpravedniji ishod – rekao je Srđan Nikić, pomoćni trener Iskre.

OFK Titograd - Iskra 1:1 (1:0)
Stadion: OFK Titograda. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) i Danijel Dević (Bar). Strijelci: Mrvaljević u 44. za OFK Titograd, a Milić u 73. minutu za Iskru. Žuti kartoni: Popović, Muzurović, Novović (OFK Titograd), Kato, Rogošić (Iskra).

OFK TITOGRAD: Spasojević, M. Roganović, Muzurović, Bašić, B. Roganović, Peličić (od 80. Gašević), Popović, Vukčević (od 90. Škrijelj), Brnović, Novović, Mrvaljević (od 66. Mendi).

ISKRA: Kordić, Malešević, Drinčić, Obradović, Đurišić, Šahman (od 62. Adžović), Kato, Tadić (od 62. Kolundžić), Jamamoto, Krnić (od 62. Milić), Vuković (od 87. Rogošić).