Hoću da opozicija ima daleko bolji status nego što smo ga mi imali. Bez kvalitetne opozicije nema ni parlamentarne demokratije.

– Jeste li sigurni da želite ove fotografije za vozačku dozvolu? Izgledate pijano na njima.
Vozač: – Da, želim takve jer ću upravo tako izgledati kad me zaustavi policija.

– U jednom mješovitom preduzeću.
– A šta radiš?
– Miješam malter.

Sport BUDUĆNOST I PORED SOLIDNE PARTIJE PORAŽENA OD SARAJEVA U MEČU 3. KOLA KVALIFIKACIJA ZA LIGU EVROPE
Poraz plavih u Zenici Fanimo kaznio Podgoričane Plavi imali svoje prilike, nisu ih iskoristili, a onda su surovo za to kažnjeni. Sa igračem više na terenu djelovali bezidejno i nepovezano. Domaće prvenstvo sada prioritet
Budućnost je završila svoju evropsku priču za ovu sezonu. Igrači podgoričkog tima nisu uspjeli da naprave još jedan podvig i izbore plasman u plej-of za Ligu Evrope, jer su sinoć u Zenici poraženi od Sarajeva sa 1:2. A sigurno je da su nakon prikazanog mogli Podgoričani to da urade, jer su u većem dijelu susreta igrali hrabro i napadački i imali svoje prilike. Međutim, falilo im je više koncentracije u pojedinim situacijama kako bi stigli do drugog gola.

-Čestitam Sarajevu na pobjedi i želim im puno sreće u plej-ofu. Ali, mislim da imamo za čim da žalimo. Posle loših pet minuta na startu utakmice počeli smo da igramo, postigli gol u pravo vrijeme i potom izvanredno otvorili drugo poluvrijeme. Međutim, u fudbalu je tako, kada ne iskoristiš šanse budeš kažnjen, a mi smo na ovom susretu surovo kažnjeni. Falilo nam je i malo sreće kako bismo stigli do povoljnog rezultata – rekao je nakon meča Mladen Milinković, šef stručnog štaba Budućnosti.
Slab početak, odličan kraj poluvremena
Podgorički sastav je jako loše ušao u meč. Nije bilo koncentracije u odbrani, pa je šampion Bosne i Hercegovine svoju prvu šansu pretvorio u gol. Fanimo je na desnoj strani prihvatio loptu, dao pas za Ramhanovića, koji je u petercu pronašao Benjanima Tatara. Visoki napadač je prihvatio loptu između četiri igrača Budućnosti i poslao je iza leđa golmana Miloš Dragojevića – 1:0. Činilo se tada da će domaći sastav lako izađi na kraj sa „plavima“, a blizu gola „bordo tim“ je bio i u 21. minutu. Fanimoi je ubacio loptu, Tatar uhvatio volej, ali je Dragojević još boljom interevencijom sačuvao svoju mrežu. Sedam minuta kasnije na terenu stadiona „Bilino polje“ viđene su i prve čarke i dosta nesportskih stvari. Najprije je Rahmanović nagazio mladog fudbalera Budućnosti Bogdana Milića, a španski arbitar Sančez, pokazao mu je žuti karton. Ta njegova odluka iritirala je Podgoričane, koji su tražili crveni karton i isključenje napadača Sarajeva. Nastala je velika gužva, odgurivali su se igrači međusobno... A kamere su zabilježili i pljuvanje kapitena Budućnosti Petra Grbića prema protivničkom igraču. Zaista nepotrebno i nekorektno. Ne budi mali i kada te zaobiđe pravda, stara je izreka.

Ali, ta situacija kao da je pokrenula izabranike Mladena Milinkovića. Zaigrali su od tog momenta mnogo bolje, a u 34. minutu stvorili i prvu priliku. Petar Grbić je odigrao pas za Moraitisa, koji je sa 12-13 metara loptu poslao pored same stative. Ta prilika bila je i uvod za izjednačenje, koje je za Podgoričane došlo u pravom trenutku, u poslednjim trenucima prvog dijela. Mladi Vasilije Terzić je majstorski prebacio visoke štopere Sarajeva i asistirao grčkom internacionalcu Moraitisu. Napadač podgoričkog tima je za „milimetar“ izbjegao ofsajd zamku i pogodio mrežu Kovačevića – 1:1.
Promašen zicer, pa stigla kazna
Podgoričani su i u nastavku utakmice krenuli otvoreno i napadački i tražili preokret. Blizu su bili u 55. minutu kada je sa lijeve strane centrirao Igor Ivanović. Lopta je preletjela odbranu Sarajeva, iznenadila Moraitisa, ali ne i Vasilija Terzića. Uslijedio je šut mladog veziste, ali je sa same gol-linije loptu izbacio Aleksandar Pejović. Igrao je crnogorski prvak u tim momentima bolje, ali je iz te bolje igre u 67. minutu kapitulirao. Drugi put na ovoj utakmici. Tatar se oslobodio svojih čuvara, dao je loptu na lijevu stranu za Pidra. Uslijedio je centaršut i poluvolej Famina, nakon kojeg je lopta završila ispod same prečke gola Dragojevića – 2:1. Ponovo je pala koncentracija plavima, pa su izabranici Vinka Marinovića u 71. minutu propustili priliku da riješe meč. Ahmetović se našao u gol šansi, bio je na pet metara od gola „plavih“, ali mu je lopta prešla preko noge i završila u gol-autu. U poslednjih petnaest minuta Podgoričani su na terenu bili brojčani jači, jer je Rahmanović zbog prekršaja nad Raičkovićem dobio drugi žuti, a po automatizmu i crveni karton. Očekivalo se tada da će Budućnost krenuti angažovanije i tražiti izjednačenje. Međutim, od toga nije bilo ništa. Plavi su igrali mnogo slabije nego kada su na terenu bili brojčano izjendačeni. Nije bilo prave akcije ili šanse da se dođe do pogotka. Nije pomoglo ni uvođenje još jednog napadača (Aleksandar Vujačić)... S druge strane, Sarajlije su se borile lavovski, a u 83. minutu stvorili su još jednu veliku priliku. „Rezervista“ Handžić se na desnoj strani oslobodio Adžića, ubacio loptu u peterac za Benjamina Tatara. Međutim, najbolji strijelac domaće ekipe u ovoj sezoni sa dva metra nije uspio da pogodi mrežu Dragojevića.

I to je bilo sve. Sarajevo ide u plej-of gdje ih čeka Seltik, dok će Podgoričani morati da se okrenu domaćim obavezama.

-Sigurno je da će nakon svega ovoga biti teško povratiti igrače. Čeka nas jedan gust raspored, igramo u nedjelju, pa onda u srijedu, ali šta je tu je. Okrećemo se domaćem prvenstvu, a utakmice na međunarodnoj sceni za nas su jedno dobro iskustvo – rekao je Milinković.

Sarajevo – Budućnost 2:1 (1:1)
Stadion: „Bilino polje“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Hoze Maria Sančez (Španija). Pomoćnici: Inigo Prieto (Španija) i Hoze Galjego Garsija (Španija). Strijelci: Tatar u 4. i Famino u 67. za Sarajevo, a Moraitis u 45. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Rahmanović, Ahmetović, Tatar, Oremuš, Kovačević, Dupovac (Sarajevo), Sekulić (Budućnost). Crveni karton: Rahmanović (Sarajevo) u 75. minutu.

SARAJEVO: Kovačević, Oremuš, Šerbečić, Dupovac, Pidro, Pejović, Rahmanović, Sušić (od 58. Đokanović), Fanimo (od 90+1 Velkovski), Ahmetović (od 82. Handžić), Tatar.

BUDUĆNOST: Dragojević, Milić, Ćuković, Adžić, Sekulić, Mirković, Raičković, Ivanović, Terzić (od 85. Vujačić), Grbić, Moraitis.

Marinović: Zadovoljan sam
Šef stručnog štaba Sarajeva Vinko Marinović, kazao je nakon utakmice da je u svakom pogledu zadovoljan krajnjim rezultatom sinoćnjeg meča.

-Nakon šest godina uspjeli smo da dođemo u situaciju se borimo za grupnu fazu. Vidjela se jedna psihološka nervoza, dobro smo ušli u meč i poveli sa 1:0. Kasnije smo pustili Budućnosti da imaju veći posjed, imali smo dosta problema na sredini i Podgoričani su došli do izjednačenja. Nakon isključenja borili smo se lavovski i zasluženo prošli dalje. Imamo sad vremena da se pripremimo i da pokušamo da uradimo sve što možemo da se plasiramo u grupnu fazu - rekao je Marinović.