Danilu Popoviću trebalo isplatiti četiri miliona, iako nije bio u poslu * Razgovori počinju ove nedjelje, mandatar prvo sa liderima DF-a * Radonjić čuvar DPS tajni * Zbog korone bez posla ostalo 7.896 građana * Jamoa domaćinu donio remi * Članstvo za pet godina ako bude borbe protiv mafije * Skupština da preispita poslove „Plantaža”
  Izdanje: 28-09-2020

Dritan Abazović, lider pokreta URA:
EU će u nama imati snažnog partnera na duže staze

Baba: „Sine, ne želim u starački dom!„
„Eee, ni ja nisam želio u obdanište, pa ipak ste me vodili”, reče on.

Izašao mladić u diskoteku s visokom djevojkom i pita je: - Koliko si visoka? - 185 cm. A ti? - I ja isto, ali ne znam šta mi je danas.

Sport BUDUĆNOST SLAVILA NA GOSTOVANJU PROTIV RUDARA I STIGLA DO TREĆEG PRVENSTVENOG TRIJUMFA
Moraitis strijelac za Budućnost Bodovi otišli u Podgoricu Svi golovi postignuti u prvom poluvremenu. Petar Grbić promašio penal, potom dobio crveni karton
Iskusniji i kvalitetniji tim Budućnosti odnio je bodove iz Pljevalja, mada su po prikazanom domaći zaslužili najmanje bod. Istina je da su gosti imali više izglednijih prilika, ali su Pljevljaci iskoristili samo jednu od tri ili četiri koje su morali da pretvore u gol.

-Ovo nam se ne dešava prvi put. Počinjemo da igramo angažovanije tek kada primimo gol. Međutim, za razliku od ranijih utakmica, protiv kvalitetnije ekipe Budućnosti teško se stižu dva gola prednosti - kazao je trener Rudara Vuko Bogavac.

Već u 4. minutu Budućnost je imala prvu priliku kada je sa oko 25 metara šutirao Vaslije Terzić, a Ervin Helić uspio da odbrani. Gosti su mogli do gola i u 12. minutu. Slobodan udarac izveo je Igor Ivanović, lopta je pogodila unutrašnju stranu prečke i odbila se u polje, da li je lopta pala na gol liniju ili je čitavim obimom bila iza nje, vidjeće se na snimku. Budućnost je povela u 23. minutu, sa lijeve strane centrirao je Petar Grbić, a Panajotis Moraitis glavom sa par metara zatresao mrežu. Rudar je prvu ozbiljniju priliku imao u 35. minutu, korner je izveo Miloš Zečević, a Predrag Kašćelan sa pet metara šutirao glavom pored gola. Tri minuta nakon toga Miljan Vlasiavljević je protutnjao po lijevoj strani, razmjenio pas sa Zečevićem, a potom uposlio Danina Talovića, koji je iz trka sa 16 metara šutirao pored gola. Nakon loše reakcije odbrane Rudara Budućnost je u 44. minutu duplirala vođstvo. Po desnoj strani prošao je Ivan Bojović i uputio loptu po zemlji. Moraitis je propustio, a Miloš Raičković iz trka sa 16 metara smjestio loptu u desni ugao Helićevog gola. U prvom minutu sudijske nadoknade Zečević je prošao po desnoj strani, centrirao, a Vuk Striković, između dva igrača gostiju, glavom loptu sa šest metara zakucao u mrežu - 1:2.

U 53. minutu pomoćnik Srđan Jovanović signalizirao je ofsajd, kada je Striković krenuo sam ka golu Budućnosti, a minut kasnije njegov kolega sa suprotne strane Danijel Dević nije kada je Moraitis krenuo sam ka golu Rudara. U nastavku te akcije, dosuđen je penal za Budućnost, nakon što je golman Rudara sapleo Grka u svom kaznenom prostoru. Šut sa bijele tačke nervoznog Petra Grbića Helić je odbranio. U 77. minutu Budućnost je ostala sa igračem manje kada je kapiten Podgoričana Grbić bez lopte udario Miliju Golubovića, koji je prethodno napravio prekršaj nad Ivanovićem. Do kraja utakmice Budućnost je iskusno “ubijala” fudbal i sačuvala bodove.

-Moji igrači moraju u svaku utakmicu da ulaze kao da je Liga šampiona u pitanju, kada se god opustimo dolazi do problema, kao što je bilo u Zenici. Međutim, moramo biti zadovoljni osvojenim bodovima - rekao je trener Budućnosti Mladen Milinković.

M.P.

Rudar - Budućnost 1:2 (1:2)
Stadion: pod Golubinjom. Bez prisustva publike. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Srđan Jovanović (Bar) i Danijel Dević (Bar). Strijelci: Striković u 45+1 za Rudar, a Moaritis u 23. i Raičković u 44. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Matsui, Merdović, Helić, Talović, Striković,Tomašević, M. Golubović, Kašćelan (Rudar), Babić, Ivanović, Božović (Budućnost). Crveni karton: Grbić (Budućnost) u 77. minutu.

RUDAR: Helić, Tomašević, Merdović, Kartal, Kašćelan, Kotorac, Matsui (od 62. M. Golubović), Zečević (od 73. Mujović), Vlaisavljević (od 84. Vujović), Talović, Striković.

BUDUĆNOST: Dragojević, Sekulić (od 18. Bojović), Raičković (od 46. Božović), Milić, Adžić (od 46. Ćuković), Babić, Mirković, Grbić, Terzić, Ivanović (od 90+4 Đuričković), Moraitis (od 90+1 Janketić).

Rezultati: Rudar – Budućnost 1:2, Iskra – Petrovac 1:0, Dečić – Sutjeska 1:1, Zeta – Podgorica 1:1, Jezero – OFK Titograd 1:0.