U popisu ostaju vjera, jezik i nacija * Revizija poslovanja svih partija * Ide sa mjesta direktora, ali ostaje u „Plantažama” * Provjeravaju osobe bliske Vuku Vuleviću * S ljubavlju, od „šambeka” do kipa Bižanta * DIK prekršila zakon uoči izbora * Muzičari dovedeni na rub egzistencije
  Izdanje: 22-10-2020

Gara Jovanović, stočarka sa Sinjajevine:
– Ne treba mi i neću socijalu, nego zdravu i čistu Sinjajevinu, od koje ži-vim, djecu podižem i školujem.

Pita učiteljica djecu:

- Djeco, šta je to malo, crveno, skače po šumi?
Djeca razmišljaju, pa se poslije nekog vremena javi mali Perica:
- Mogu ja, učiteljice?
A učiteljica će:
- 'Hajde, pokušaj.
- Pa, ja mislim da je to zagonetka.

Vračara Fati proriče sudbinu pa joj veli:
– Vidim u kartama da će vam muž uskoro umrijeti.
Fata:
– To znam i ja, ali me zanima hoće li biti istrage.

Sport ODIGRANE UTAKMICE OSMINE FINALA KUPA CRNE GORE
Evrogol Draška Božovića - Foto: Lazar Ružić Budućnost, Dečić i Zeta bez problema Plasman u četvrtfinale, pored ove tri ekipe, obezbijedili još Sutjeska, Podgorica, Iskra, Bokelj i Arsenal. Marko Merdović, fudbaler Rudara, potvrdio da u Crnoj Gori i dalje postoji fer-plej
Budućnost – Rudar 3:1 (2:0)

Pomoćni tern Budućnosti. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Nikola Vođević (Podgorica). Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) i Dragan Vujović (Cetinje). Strijelci: Ćuković u 5, Grbić u 32. i Božović u 75. za Budućnost, a Gogić u 90+2. minutu za Rudar.

BUDUĆNOST: Dragojević (od 74. Pavličić), Božović, Mijović (od 74. Ćetković), Grbić, Raičković, Ćuković, Adžić (od 81. Dakić), Vučić, Bojović (od 55. Milić), Janketić (od 74. Ivanović), Zarubica.

RUDAR: Helić, Matcui, Tahirović (od 73. A. Golubović), Vlaisavljević (od 46. Pejović), M. Golubović, Kotorac (od 73. Hajrović), Kašćelan, Merdović, Talović (od 62. Gogić), Kartal, Tomašević (od 46. Ernec).

Budućnost je sasvim zasluženo, u jednoj prosječnoj fudbalskoj predstavi, došla do pobjede. Bio je to lakši trening Podgoričana koji je stručnom štabu poslužio da i rezervisti pokažu koliko mogu. Rudar se borio, ali je razlika u kvalitetu ipak na strani šampiona Crne Gore.

Plavi su došli u vođstvo već u 5. minutu. Jedan od najagilnijih u ekipi Budućnosti Ćuković, savladao je Helića za 1:0. Budućnost je imala više od igre, a blizu gola je bila u 18 minutu kada je Zarubica umjesto mreže zatresao stativu. U. 32 minutu Podgoričani su udvostručili prednost. Petar Grbić je udarcem sa 25 metara loptu poslao pod prečku golmana Helića. Ipak, ovaj meč je u 75. minutu obilježio Draško Božović kada je jednu nabačenu loptu sa nekih petnaestak metara polumakazicama smjestio pod samu prečku. Počasni pogodak Plevljaci su postigli u drugom minutu nadoknade vremena, lijepim udarcem glavom rezerviste Gogića.

Dvadesetak minuta prije kraja u jednom sudaru, povrijeđen je golman Budućnosti Miloš Dragojević, koji na nosilima iznesen sa terena. Kako su nam rekli, ne radi se o nekoj ozbiljnijoj povredi. Ipak, taj momenat je potvrdio da u Crnoj Gori ipak postoji fer-plej. Marko Merdović je u tom momentu nehotice po glavi zakačio golmana Dragojevića, sudija Vođević to nije vidio, a Merdović je imao ispred sebe prazan gol. Međutim, prvotimac Rudara nije želio da postigne gol, već je loptu izbacio u aut. Gest za pohvalu i poštovanje.

Mitar Radunović
Petrovac - Dečić 1:5 (0:2)
Stadion. Pod Malim brdom. Igrano bez publike. Sudija: Vladimir Bjelica (Nikšić). Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) i Veselin Đuranović (Podgorica). Strijelci: Savić u 66. za Petrovac, a Rudović u 9, 14. i 77. iz jedanaesterca, Vulaj u 80. i Pešukić u 87. minutu za Dečić. Žuti kartoni: Ljubanović, Vujović, Mikijelj, Đurđević, Ražnatović, Vukčević, Medigović (Petrovac), Tući, Rudović (Dečić). Crveni kartoni: Ražnatović i Mikijelj (Petrovac).

PETROVAC: Ljubanović, Ražnatović, Vujović, Savković, Vukčević, Marković (od 78. Medigović), Mikijelj, Đurđević (od 60. Ilić), Savković (od 46. Stojanović), Tačibana, Merdović.

DEČIĆ: Ljuljanović, Ad. Rudović, Vulaj (od 81. Pešukić), Marković (od 71.Ujkaj), Božanović, Camaj (od 70. Rolović), An.Rudović (od 81.Krkanović), Đoljaj, Ljuljđuraj (od 81.Adžović), Drešaj, Tući.

Fudbaleri Dečića igraće u četvrtfinalu Kupa Crne Gore. U meču osmine finala odigranom juče pod Malim brdom,Tuzani su savladali sastav Nenada Vukčevića rezultatom 5:1. Meč je obilježio Anđelo Rudović koji je postigao het-trik. Nakon 9. minuta igre Rudović je postigao svoj prvi gol iz slobodnog udarca. Rudović je ponovo bio strijelac u 14. i 77. minutu sa bijele tačke, kada je savladao golmana domaćih Krsta Ljubanovića. U finišu utakmice Vuljaj u 80. i Pešukić u 87. minutu nadmudrili su odbranu Petrovca za trijumf od 5:1. Luka Merdović nije uspio za domaće da iskoristi penal u 45. minutu, već je umjesto mreže pogodio prečku, a strijelac jedinog gola bio je Stefan Savić u 66. minutu.

D.S.
Zeta – Ibar 8:0 (5:0)
Stadion: „Trešnjica“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane). Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje) i Vojin Ostojić (Podgorica). Strijelci: Ceklić u 11, Nijaveđi u 13, Kalezić u 25. i 64, Burzanović u 29, I. Vukčević u 41, Popović u 69. i Ajković u 82. minutu. Žuti kartoni: Đurović, Popović (Zeta), Pepić (Ibar).

ZETA: Aković (od 46. Mrvaljević), Ceklić, I. Vukčević (od 70. N. Vukčević), Milojko, Đurović, Đinović, Jamoa (od 56. Bečić), Sopo, Kalezić, Burzanović (od 56. Popović), Nijaveđi (od 64. Ajković).

IBAR: Bibić, M. Pepić (od 66. A. Pepić), Murić, Hodžić, Juković, Šimokava (od 46. Tahirović), Anđelić (od 46. Kuč), Mučalica, S. Kalač (od 46. Ćatović), Orahovac (od 72. S. Kalač), Janagizava.

Bez problema su se fudbaleri Zete plasirali u četvrtfinale Kupa. Slavili su protiv drugoligaša iz Rožaja, ekipe Ibra, sa 8:0, a čak nekoliko igrača debitovalo je za prvi tim.

Zećani su do poluvremena završili posao, imali su vođstvo od 5:0, pa je to bila prilika da stručni štab odmori pojedine igrače. Šansu su iskoristili rezervisti i omladinci, a svoje prvjence u dresu Zete upisali su Marko Burzanović, Simo Popović i Vuk Ajković.

Grbalj – Arsenal 0:4 (0:2)
Stadion Grblja. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Miloš Bešović (Podgorica). Pomoćnici: Goran Šućur (Nikšić) i Miloš Vlahović (Podgorica). Strijelci: Pepić u 16, Batuta u 22, Krgović u 47. i Delić u 64. minutu. Žuti kartoni: Nakagaki (Grbalj), Pepić, Popović, Manojlović (Arsenal).

GRBALj: Mićanović, Vraneš, Ćosić, Glavan (od 46. Petović), Carević, Drobnjak (od 66. Tujković), Penda, Krivokapić (od 66. Pribilović), Perović, Rakočević (od 46. Milović), Nakagaki (od 46. Mališić).

ARSENAL: Zoran, Krgović, V. Mršulja (od 66. Žujović), S. Mršulja, Manojlović, Pepić (od 46. Đorđević), Batuta (od 46. Kovačević), Todorović (od 60. Delić), Tačibana, Radinović (od 66. Itantović), Popović.

Drugoligaški okršaj komšijskih rivala pripao je fudbalerima Arsenala. Tivćani su nadigrali i ubjedljivo savladali Grbalj u Donjoj Sutvari, i izborili plasman u četvrtfinale najmasovnijeg takmičenja.

D.K.
Bokelj - Kom 3:0 (0:0)
Stadion: pod Vrmcem. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Marko Ćupić (Podgorica). Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) i Jovan Došljak (Berane). Strijelci: Guzina u 74. i 85. i Čađenović u 90+1. minutu. Žuti kartoni: Šušić (Bokelj), Vujošević (Kom).

BOKELj: Karadžić, V. Čavor (od 58. P. Čavor), Jeknić, Marković (od 85. Banićević), Bošković, Mićunović, Milačić (od 71. Čađenović), Racković, Šušić (od 58. Guzina), Ju Horike (od 71. Zlatičanin), Radulović.

KOM: Novović, Drašković (od 67. Golubović), Radenović, Lačević (od 46. Ćorović), L. Bulatović, Vukčević, B. Bulatović (od 67. Rjosuke), Đukić, Vujošević, Filipović (od 81. Otašević), Gazivoda (od 67. Vujačić).

U duelu drugoligaša pobjedu je odnio Bokelj, koji je zahvaljujući dobroj igri u nastavku susreta stigao do ubjedljivog trijumfa. Dva gola Boška Guzine i jedan Stefana Čađenovića, bili su dovoljni za ubjedljivi trijumf izabranika Zorana Krivokapića.