Od partija zatražio imena kandidata za ministre * ASK nadležna, ostavke neminovne * Vericu treba procesuirati a ne imenovati za savjetnika * Supruga od specijalnih dodataka zaradila 54.000 * Vrijeme je da se vratimo * Deset savjetnika traži plate * Nikoga ne interesuju nove pjesme
  Izdanje: 27-10-2020

Boris Marić, pravnik i analitičar:
– Prvi veliki demokratski test nove vlasti biće odnos prema slobodnom pristupu informacijama.

Dođe žena s posla i dere se na muža: - Ti si nesposoban! I majka ti je nesposobna! Čitava porodica ti je nesposobna! Kada bi bilo takmičenje u nesposobnosti, ti bi osvojio drugo mjesto. - Zašto ne prvo? - upita muž. - Zato što si nesposoban!

Kupio Mujo burek i samo što zagrize pita pekara: „Prijatelju, gdje držiš meso?” Pekar: „Pa u frižideru!”
Mujo: „Stavi malo i u burek, majke ti!”

Sport - datum: 2020-10-26 BUDUĆNOST I DEČIĆ U DERBIJU 10. KOLA "TELEKOM" 1. CFL IGRALI NERIJEŠENO
Drugi pogodak Tuzana Ilir Camaj kaznio šampiona Plavi vodili sa 2:0 u 16. minutu, ali hrabri Tuzani uspjeli da stignu prednost i ostanu jedina neporažena ekipa
Derbi je opravdao očekivanja. Budućnost i Dečić su odigrali neriješeno 2:2, domaćin je vodio sa 2:0, ali su hrabri Tuzani uspjeli da stignu prednost, a na kraju su mogli i do trijumfa. Na kraju je ostalo neriješeno - Budućnost je novi lider, a Dečić je ostao jedina neporažena ekipa u eliti.

-Mislim da smo utakmicu mogli da riješimo u prvom poluvremenu, da je bilo 3:1 ili 4:1 bilo bi gotovo, a imali smo šanse za to. Čestitke igračima Dečića koji nisu poklekli, čestitke i mojim igračima. Očito mi nismo ista ekipa bez Božovića, Ivanovića i Grbića, oni prave razliku - rekao je Mladen Milinković, strateg plavih.

Budućnost je u prvom dijelu pružila možda i najbolju igru u ovom prvenstvu, ali je i Dečić odgovorio i pokazao da je sa pravom u samom vrhu. Plavi su došli u vođstvo u 12. minutu. Marko Vučić je izveo prekid, a Ćuković je bio najbrži i pogodio za 1:0. Nakon gola domaći su krenuli još žešće, a već u 16. minutu bilo je 2:0. Terzić je šutirao, Velimirović kratko odbio loptu, a najprisebniji je bio Bojović i pogodio mrežu. Dečić se nije zbunio nakon toga, već je pokušao kontranapadima da ugrozi gol Budućnosti. U 27. minutu vidjeli smo i najljepši momenat u prvom poluvremenu. Napadač Dečića Ilir Camaj se odlučio na udarac sa 25 metara. Bio je to projektil kojeg je samo pogledom ispratio golman Miloš Dragojević. To je dalo krila Tuzanima, ali je i Budućnost odgovarala na pravi način. U 32. minutu Raičković je "odapeo" sa nekih 20-tak metara ali je prečka bila saveznik Tuzana. Minut prije kraja prvog dijela na pas Vučića, Bojović je izbio sam pred Velimirovića i promašio nemoguće.

U drugom dijelu druga slika. Dečić agresivniji i opasniji, pogotovo u kontranapadima, a što je igra odmicala Tuzani su bili sve bolju. U 69 minutu Camaj je postigao svoj drugi pogodak i poravnao rezultat. I umjesto da Budućnost tada krene, ona je stala, a Tuzani se tek onda razgoropadili. Zabilježili smo 75. minut kada je Dečić izveo jedan kontranapad, a potom i slobodan udarac. Rudović je nabacio, a Tući udarcem glavom loptu poslao pored stative. Sedam minuta kasnije, Dečić je imao još jednu priliku, ponovo preko Tućija, a u nadonadi vremena Matija Božanović je iz povoljne pozicije prebacio okvir gola.

-Nismo ni počeli ovu utakmicu, a već je bilo 2:0 za Budućnost. Međutim, vjerujemo u ono što radimo, imamo tu hemiju, ništa nas nije pokolebalo. Vratio nas je Camaj, a na poluvremenu smo se dogovorili da idemo dalje, jer nemamo šta da izgubimo. Nismo se povukli, izjednačili smo, možda smo mogli da damo i treći gol. Ipak, zadovoljni smo, osvojili smo bod protiv najboljeg tima u zemlji. Momci su pokazali karakter, samo tako smo i mogli da dođemo do 2:2 - kazao je Edis Mulalić, trener Dečića.

Mitar Radunović

Budućnost – Dečić 2:2 (2:1)
Stadion: pod Goricom. Igraće se bez prisustva gledalaca. Sudija: Milovan Milačić (Podgorica). Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje) i Nikola Radulović (Podgorica). Strijelci: Ćuković u 11. i Bojović u 16. za Budućnost, a Camaj u 27. i 69. minutu za Dečić. Žuti kartoni: Milić (Budućnost), Tući, Ad. Rudović (Dečić).

BUDUĆNOST: Dragojević, Milić, Ćuković, Adžić, Vučić, Raičković, Mirković, Bojović, Terzić (od 71. Vujačić), Grbić (od 25. Zarubica), Moraitis (od 78. Mijović).

DEČIĆ: Velimirović, Drešaj, Tući, Ad. Rudović, Ljuljđuraj, Božanović, Marković (od 85. Ujkaj), Pešukić (od 90+1 Adžović), Vuljaj, An. Rudović (od 90+1 Prenkočević), Camaj (od 88. Rolović).