Od partija zatražio imena kandidata za ministre * ASK nadležna, ostavke neminovne * Vericu treba procesuirati a ne imenovati za savjetnika * Supruga od specijalnih dodataka zaradila 54.000 * Vrijeme je da se vratimo * Deset savjetnika traži plate * Nikoga ne interesuju nove pjesme
  Izdanje: 27-10-2020

Boris Marić, pravnik i analitičar:
– Prvi veliki demokratski test nove vlasti biće odnos prema slobodnom pristupu informacijama.

Dođe žena s posla i dere se na muža: - Ti si nesposoban! I majka ti je nesposobna! Čitava porodica ti je nesposobna! Kada bi bilo takmičenje u nesposobnosti, ti bi osvojio drugo mjesto. - Zašto ne prvo? - upita muž. - Zato što si nesposoban!

Kupio Mujo burek i samo što zagrize pita pekara: „Prijatelju, gdje držiš meso?” Pekar: „Pa u frižideru!”
Mujo: „Stavi malo i u burek, majke ti!”

Sport - datum: 2020-10-26 OFK TITOGRAD U GRADSKOM DERBIJU POBIJEDIO PODGORICU I STIGAO DO DRUGOG OVOSEZONSKOG TRIJUMFA
Sa meča na Starom aerodromu Majstorski pogodak Marka Mrvaljevića Mladi napadač u 67. minutu postigao gol za TV špice
Fudbaleri OFK Titograda pobijedili su u gradskom derbiju Podgoricu sa 1:0 i stigli do drugog trijumfa u ovoj sezoni. Sastav trenera Nikole Rakojevića je u prvom dijelu izdržao sve nalete "žutih", a onda u nastavku jednom majstorijom svog mladog napadača Marka Mrvaljevića uspio da stignu do tri važna boda.

-Bila je ovo borbena utakmica po teškim uslovima za igru, prije svega zbog blatnjavog terena. Ali, presudio je taj jedan detalj, tako da smo došli do važnih bodova, koji će nam mnogo značiti na samopouzdanju. I na nekim prethodnim mečevima moglo se desiti slično, ali nijesmo imali sreće, eto ovog puta konačno jesmo - rekao je nakon susreta vezista OFK Titograda Miloš Brnović.

Podgorica je bila u prvom dijelu bolja i konkrentnija, imala je više prilika za gol, ali Vukčević, Sentoku i Sekulić nisu uspjeli da pogode mrežu domaćina. Ali, prvi su zaprijetili “romantičari“ i to preko svog kapitena Ivana Novovića u 9. minutu. Šutirao je iskusni fudbaler, ali je mladi golman Ivezić loptu skrenuo u korner. Probao je u 25. minutu i Miloš Kalezić glavom, ali se rezultat nije mijenjao. A onda su izabranici Milorada Pekovića zaigrali mnogo bolje i stvorili nekoliko izrazitih prilika. Igrao se 29. minut kada je pogriješila zadnja linija domaćih, loptu je uzeo Marko Vukčević, a onda sa petnaestak metara iskosa, sa desne strane, odlično šutirao. Međutim, golman Spasojević je sjajno intervenisao i izbacio je u korner. Nakon udarca iz ugla, u gužvi pred golom „romantičara“ našao se Sentoku, ali je njegov pokušaj izblokiran. Mogli su žuti do vođstva i u 40. minutu. Nakon centaršuta sa desne strane, Balša Sekulić je loptu zahvatio glavom, ali je ona završila pored same stative Spasojevićevog gola. Najbolju priliku gosti nisu iskoristili dva minuta kasnije - Sentoku je sa peterca pogodio prečku. Do odlaska na odmor vidjeli smo još jednu lijepu akciju domaćina, koju nije na pravi način završio Miloš Brnović.

Krenuli su u drugom dijelu domaći agilnije, željeli su tu pobjedu i do nje su došli u 67. minutu. Mladi Marko Mrvaljević postigao je gol za TV špice. Primio je loptu na lijevoj strani, krenuo ka sredini, a onda sa dvadesetak metara pogodio suprotni gornji ugao gola Ivezića – 1:0. Gosti su probali nakon toga da stignu do izjednačenja, nisu u tome uspjeli, ali se svakako mora spomenuti prilika Japanca Sentokua u 71. minutu. Primio je loptu u kazenom prostoru, "zalomio" svog čuvara, a onda sa pet-šest metara šutirao pored gola.

-Teška i zahtjevna utakmica, zbog terena smo se dosta potrošili, tako da mojim igračima ne mogu ništa da zamjerim. Dali su maksimum u ovom trenutku. Imali smo nekoliko dobrih situacija pred protivničkim golom, a primili smo gol iz jedinog šuta rivala u drugom poluvremenu - istakao je Milorad Peković, strateg "žutih".

OFK Titograd – Podgorica 1:0 (1:0)
Stadion: OFK Titograda. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) i Dragan Vujović (Cetinje). Strijelac: Mrvaljević u 67. minutu. Žuti kartoni: Vukčević, B. Roganović, Brnović (OFK Titograd), Čelebić (Podgorica).

OFK TITOGRAD: Spasojević, M. Roganović, Osmanović, Muzurović, B. Roganović, Brnović, Kalezić, Vukčević, Gašević, Novović, Mrvaljević.

PODGORICA: Ivezić, Vukčević, Marjanović, Čelebić, Kaluđerović, Nikolić (od 73. Vujović), Suzuki, Maraš (od 73. Prelević), Sentoku, Jovanović, Sekulić (od 61. Muharemović).

Rezultati: Rudar – Jezero 0:1, Iskra – Zeta 0:0, Budućnost – Dečić 2:2, Petrovac – Sutjeska 1:1, OFK Titograd – Podgorica 1:0.