Podrška mandataru za prozapadni kadar u bezbjednosti * Virus odnio još osam života, zaraženo 354 * Na Danima sudstva kršili mjere NKT-a * Zbog riječi „splačina” 15 dana zatvora * URA ne odustaje od MUP-a i odbrane * Bajagi najdragocjenija nagrada od kolega * Masakr u Francuskoj, Makron naredio mobilizaciju vojske
  Izdanje: 30-10-2020

Predrag Spasojević, predsjednik Sindikata uprave i pravosu&:
Nepravedno je da je funkcionerima zakonom obezbijeđeno da nakon prestanka funkcije bezbrižno uživaju u jednoj godini primanja ekstremno visoke zrade bez ikakvog rada, a da radnici to pravo nemaju.

Upita neki čiča dijete u parku:
- Je li mali, a kako se ti zoveš?
- Čiko, zovem se isto kao i moj tata, odgovori mališa i nastavi s igrom.
- A kako se zove tvoj tata?, uporan je stari.
- Isto kao i ja - reče mali.
A čiča, sad već uzrujan:
- Pa dobro, a kako vam je obojici ime?!
- Pa ISTO, naravno.

Sport - datum: 2020-10-29 KADETSKA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE - A GRUPA (10. KOLO)
Bod za lidera na DG Areni - Foto: DAN Remi u derbiju, petarda Beranaca Podgorica – Budućnost 0:0
Pomoćni teren stadiona „DG Arena“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Mladen Gospić (Podgorica). Žuti kartoni: Mugoša (Podgorica), Miranović, Camaj (Budućnost).

PODGORICA: Bobičić, Roganović, Durković (od 72. Vuković), Anilić, Medenica, Pavićević (od 87. Veličković), Radusinović, Mugoša, Bojanović, Radunović, Kovačević.

BUDUĆNOST: Domazetović, Perišić, Ljuljđuraj (od 89. Medojević), Živković, Miranović, Barović (od 74. Vulanović), Camaj, Vuković, Karamanaga, Đukanović, Pejović.

Podgorica i Budućnost su u derbiju kola igrali bez golova. I jedni i drugi imali su svoje šanse, ali se mreža za 90 minuta igre nije tresla.
OFK Titograd – Zeta 2:2 (1:1)
Pomoćni teren OFK Titograda. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Miloš Adamović (Podgorica). Strijelci: Tadić u 24. i Šoć u 60. iz jedanaesterca za OFK Titograd, a Miranović u 10. i Batrović u 70. minutu za Zetu. Žuti kartoni: Tadić, Radević (OFK Titograd), Miranović (Zeta).

OFK TITOGRAD: Adrović, Bicić (od 8. Dragović), Smolović, Popović (od 46. Šoć), Bokan, Tadić, Skrobanović (od 66. Bojanić), Radević (od 66. Vujošević), Turović, Mandić, Radulović.

ZETA: Krcalović, Pejović, Radusinović, Đuretić (od 87. Bjelobrković), Mikulić, Batrović (od 87. Kažić), Camaj (od 46. Đurović), B. Matanović, Babović (od 61. S. Matanović), Miranović, Vujošević (od 61. Puletić).

Dobru i zanimljivu utakmicu odigrali su OFK Titograd i Zeta. Gosti su poveli, romantičari preokrenuli, a onda je Ognjen Batrović postigao gol za konačnih 2:2.

OFK Berane – Jezero 5:0 (3:0)
Gradski stadion u Beranama. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Amir Šulović (Pljevlja). Strijelci: Bubanja u 15, 41. i 45, Bulatović u 65. i Babačić u 67. minutu.

OFK BERANE: Fuštić, Babačić, Bubanja, Osmajlić (od 46. Bulatović), Račić, Bralić, Peruničić (od 62. Anđić), Jezdić, Popović (od 80. Šćekić), Celić, Obadović (od 80. Femić).

JEZERO: R. Sekulić (od 58. Mulić), Nikočević (od 78. Veličković), Vučetović (od 58. Kolić), Šabović (od 58. Dizdarević), Ahmemulić (od 46. Tomović), Gutić (od 46. Šekularac), Lukač (od 78. Spahić), Banda, P. Sekulić (od 78. A. Cvijović), S. Cvijović, Šećerović.

Beranci su bili ubjedljivi u duelu sa Jezerom, a sa ovim trijumfom su se bodovno izjednačili sa ekipama Budućnosti i Podgorice. Tvorac trijumfa OFK Berana bio je trostruki strijelac Luka Bubanja.
Sutjeska – Kom 0:2 (0:1)
Stadion: pomoćni kraj Bistrice. Sudija: Konstantin Dragović (Podgorica). Strijelci: Radonjić u 41. i Ramović u 52. minutu. Žuti kartoni: Vujačić i Milinković (Sutjeska), Knežević, Begović, Pavićević, A.Bulatović (Kom).

SUTJESKA: Kilibarda, Bojović, Papović, Radojević (Đurković), Vukićević, Perošević, Caković (Roćenović), Đukanović (Milinković), A. Međedović (Roganović), Vujačić, N.Međedović (Drašković).

KOM: Mišurović, Knežević (Ramović), Begović, Pavićević (Atanasković), U. Bulatović (Kovačević), Barac (Dubljević), Kecojević (A. Bulatović), Baošić, Radonjić (Ivanović), Vuković (Adžić).

Dobra utakmica, okončana je zasluženim trijumfom gostiju. Moglo je pasti još golova na obje strane.

B.K.
Mornar - Grbalj 5:1 (2:0)
Stadion: SRC „Topolica”. Igrano bez publike. Sudija: Vasilije Ljumović (Podgorica). Strijelci: Perišić u 8, Nišavić u 27, 76. i 79, Duraković u 61, za Mornar, a Jovanović u 66. minutu za Grbalj. Žuti kartoni: Šoškić, Ćosić, Petrov (Mornar), Marković, Jovanović (Grbalj).

MORNAR: Đonović (Krnić), Malović (Konatar), Dabanović, Ratknić (Tomašević), H. Duraković (F.Đonović), Šoškić (A.Duraković), Ljuljić (Janković), Nišavić (Škrijelj), Perišić, Beharović (Dacić), Ćosić (Petrov).

GRBALj: Ćetković, Jovićević, Marković, Jovanović, Martinović, Stanišić, Pavličević, Božinović, Vukićević, Ercegović (Martinović),Čortan.

Zaslužena pobjeda Mornara, a sa tri gola istakao se napadač Barana Miloš Nišavić.
D.S.

Rezultati: Mornar – Grbalj 5:1, Podgorica – Budućnost 0:0, OFK Titograd – Zeta 2:2, Sutjeska – Kom 0:2, OFK Berane – Jezero 5:0.