• Meni je sat uvijek bio tačan. A onda su me optužili da sam prošvercovao sat sa zapada.

Sjede lav i bik za šankom i piju. U neko doba zazvoni lavu mobilni. Javlja se lav kad ono njegova žena:
- Ajde, kući iz te birtije, čekam te! Na to će lav sav isprepadan: - Evo draga stižem odmah.
I tako, krenu lav plaćati račun i da popije što mu ostalo u čaši i da krene kući, a bik će:
- E, da mene tako žena zove kad sam u birtiji sa prijateljima, ne bi to tako prošlo. Ja bi ostao u birtiji s društvom, a ne da se u strahu pokupim kući!

– Baš lijepo kćeri što ti je crkva tako blizu. Možeš slušati službu sa prozora.
A svekrva će:
– Koliki joj je jezik, može se i pričestiti sa prozora!

Sport BUDUĆNOST OSTVARILA JOŠ JEDNU PRVENSTVENU POBJEDU
Plavi nastavili sa pobjedama Preokret u drugom poluvremenu Nebeskoplavi vodili na poluvremenu golom Divanovića, a u nastavku su se Raičković i Vujačić pobrinuli za trijumf lidera na tabeli
Budućnost je nastavila sa pobjedama i ostala čvrsto na poziciji broj jedan na tabeli. Podgoričani su juče kao domaćini savladali Petrovac nakon preokreta sa 2:1, u meču koji je odigran u skoro nemogućim uslovima. Jak vjetar i hladnoća nisu dozvolili da se fudbalski pokaze nešto što valja. Nebeskoplavi su se pokazali kao veoma čvrsta ekipa, ali je tim Mladena Milinkovića ipak bio bolji i na kraju je zasluženo pobijedio. Podgoričani nakon ovog trijumfa i dalje imaju pet bodova u odnosu na drugoplasirani Dečić.

-Veoma važna pobjeda za nas. Uvijek taj prvi meč poslije pauze bude težak, Petrovac se pokazao kao tvrd rival, ali smo na kraju zasluženo slavili i nastavili pobjednički niz. Što se mog gola tiče, bio je trenutak inspiracije i ideja koja je uspješno sprovedena u djelo. Veoma sam srećan zbog toga, ali je najvažnije da je Budućnost upisala nova tri boda - rekao je nakon utakmice Miloš Raičković, vezista aktuelnog šampiona Crne Gore.

Kada je u pitanju prvo poluvrijeme, zabilježili smo drugi minut i šansu Igora Ivanovića da bi u 13. minutu Luka Mirković, izvanredno šutirao, ali od svega samo korner. U 28. i 32. minutu po jedna šansa na obje strane, ali se mreža ni gostiju ni domaćina nije zatresla. Za sve to vrijeme Petrovac je pokušavao kontranapadima da bi pet minuta prije odlaska odmora jedan takav atak Petrovca iskoristio Zaim Divanović i golman Dragojević je bio nemoćan - 0:1.

U drugom dijelu prvo su zaprijetili gosti, ali je Dragojević bio uspješni od napadača nebeskoplavih. Zabilježili smo i 60. minut kada je Marko Vučić izvanredno šutirao i za malo bio neprecizan. Budućnost je po navici, kada prigusti, dodala gas, da bi Miloš Raičković jednim čudnim pogotkom u 62. minutu izjednačio. Zabilježili smo i 68. minut kada je Igor Ivanović promiješao odbranu Petrovca, ali završnica nije bila ona prava. U 84. minutu rezervista Aleksandar Vujačić glavom je postigao pogodak i obezbijedio pobjedu svoje ekipe. Valja zabilježiti izvanredan udarac u samom finišu Igora Ivanovića, ali je golman Vidoje Popović izašao kao pobjednik.

-Rano smo poveli, ali Budućnost je još jednom zasluženo slavila i opravdala ulogu favorita. Na našu rezultatsku krizu, nije nas zaobišla ni situacija sa novim korona virusom i to je dodatno uticalo na našu igru. Taktički smo odlično stajali, ali individualni kvalitet Budućnosti je presudio. Nadam se da će se što više igraca oporaviti za utakmicu protiv Iskre koja nas očekuje narednog vikenda - rekao ja nakon utakmice golman nebeskoplavih Vidoje Popović.

Mitar Radunović

10 - pobjeda su ostvarili fudbaleri Budućnosti u dosadašnjem dijelu prvenstva. Plavi imaju jedan remi i dva poraza

Budućnost – Petrovac 2:1 (0:1)
Stadion: pod Goricom. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica). Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica) i Marjan Paunović (Berane). Strijelci: Raičković u 62. i Vujačić u 84. za Buduićnost, a Divanović u 41. minutu za Petrovac. Žuti kartoni: Božović, Ivanović, Milić (Budućnost), Popović (Petrovac).

BUDUĆNOST: Dragojević, Božović, Mirković (od 63. Terzić), Ivanović (od 90+2. Đuričković), Mijović (od 82. Babić), Raičković, Milić, Ćuković, Vučić, Adžić (od 82. Moraitis), Zarubica (od 63. Vujačić).

PETROVAC: Popović, Vojvodić, Ražnatović, Ivanović (od 83. Savković), Marković, Mikijelj, Đurđević (od 55. Tačibana), Divanović, Savović, Rogošić, Merdović.