– Ako se nešto desi Dritanu Abazoviću direktnu odgovornost snosiće Veselin Veljović i Uprava policije.

Direktor: - Ma dobro to nego sa kim razgovaram?
Perica: - Sa mojim tatom!

Sport ŠAMPION CRNE GORE, EKIPA BUDUĆNOSTI, UBJEDLJIVA PROTIV BOKELJA U KOTORU
Podgoričani bez problema do polufinala - Foto: FK Budućnost Brzo, lako i efikasno
Budućnost je u Kotoru opravdala ulogu favorita u meču sa Bokeljom i plasirala se u polufinale Kupa Crne Gore. U nakraćem, plavi su do trijumfa stigli brzo, lako i efikasno.

-Prije utakmice smo bili favoriti, očekivali smo pobjedu i prolaz dalje, ali nismo očekivali ovako ubjedljiv rezultat - rekao je šef stručnog štaba Budućnosti Mladen Milinković nakon jedne od najubjedljivih pobjeda u samostalnoj Crnoj Gori i potom dodao:

-Rezultat je potvrda da su momci meč shvatili ozbiljno, a otvorio se i prostor da pružimo šansu nekim igračima koji nisu mnogo igrali, kao i klincima iz kadetske selekcije. Treba da budemo zadovoljni, jer smo dali lijepe golove i kombinovali smo dobro - istakao je kormilar plavih.

Plavi su u duel sa drugoligašem iz Kotora ušli maksimalno od samog starta, a trijumf i pohod na osvajanje duple krune obezbijedili su već u prvom poluvremenu, kada su mrežu domaćina tresli četiri puta. Golman Bokelja Aleksandar Karadžić je na samom startu meča odbranio dva dobra pokušaja Draška Božovića, ali je to bilo nedovoljno da se izbjegne težak poraz. Podgoričani su poveli u 19. minutu pogotkom Velizara Janketića, koji je sa 18 metara plasirao loptu u gornji suprotni ugao. Četiri minuta kasnije bilo je 2:0, Aleksandru Vujačiću nije bilo teško da nakon centaršuta Marka Vučića pogodi mrežu. Igrao se 25. minut kada je dosuđen penal za goste - golman Karadžić je odbranio udarac Lazara Mijovića, ali se lopta odbila do mladog napadača Budućnosti, koji je potom loptu poslao pod prečku. Goleadu aktuelnog crnogorskog šampiona u prvom poluvremenu zaokružio je Miloš Raičković. Reprezentativac iz redova plavih iskoristio je asistenciju Draška Božovića i pogodio za velikih 0:4.

Rezultat ostvaren u prvom poluvremenu dao je plavima mogućnost da nastavak odigraju bez napora, ali su uspjeli da još dva puta pogode mrežu Kotorana. Najprije je, u 60. minutu, svojim drugim pogotkom na meču, Aleksandar Vujačić povisio na 5:0, a tačku na ovaj meč je lijepim pogotkom stavio mladi Viktor Đukanović, četiri minuta prije kraja. Šesnaestogodišnji fudbaler je na svom debiju u dresu Budućnosti uspio da pogodi, a njegovim i izdanjem Damjana Dakića, strateg plavih bio je zadovoljan.

-Đukanović je imao tu sreću da postigne gol, a Dakiću je ovo druga utakmica nakon što je debitovao protiv Rudara takođe u Kupu. Treba da budemo zadovoljni i rezultatom i igrom, kao i odnosom igrača prema igri - i mlađih i starijih - poručio je Mladen Milinković.

Bokelj - Budućnost 0:6 (0:4)
Gradski stadion u Kotoru. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Miloš Savović (Podgorica). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) i Miodrag Brajović (Podgorica). Strijelci: Janketić u 19, Vujačić u 22. i 60, Mijović u 25, Raičković u 36. i Đukanović u 86. minutu Žuti karton: Radulović (Bokelj).

BOKELj: Karadžić, Marković, Augusto (od 61. Katelan), Banićević, Jeknić (od 14. Peruničić), Bošković (od 46. Zlatičanin), Radulović, Čavor, Čađenović (od 46. Čavor), Bakić, Milačić (od 61. Guzina).

BUDUĆNOST: Dragojević (od 46. Pavličić), Milić, Babić, Ćuković (Dakić), Vučić, Đuričković, Raičković (od 46. Moraitis), Božović (od 46. Terzić), Janketić, Mijović, Vujačić (od 61. Đukanović).