- Pa kako se možeš radovati, glupane jedan?
- A kako ne bih mogao? Drugi nisu ništa dobili!

Sport BUDUĆNOST UPISALA JOŠ JEDNU POBJEDU, OVOGA PUTA PROTIV RUDARA
Gol Đuričkovića na jučerašnjem meču Plavi skočili na plus sedam
Buducnost i Rudar su odigrali jednu prilično kvalitetnu utakmicu. Iako su se Pljevljaci pokazali kao veoma dobra ekipa, čak su i poveli na samom startu, Podgoričani su bili bolji i sasvim zasluženo pobijedili. Sa ovim trijumfom. tim trenera Mladena Milinkovića stekao je velikih sedam bodova prednosti u odnosu na najbližeg rivala.

-Iako smo rano primili gol, pobjeda nije dolazila u pitanje. Izuzev tog momenta, bili smo jako dobri, ozbiljni, pogotovo u napadu. Dali smo tri gola i imali još nekoliko šansi - rekao je Milinković i dodao: - Drugo poluvrijeme nije bilo na nivou. Nismo vršili pritisak, ali možda su se i igrači opustili nakon pobjede od 6:0 protiv Bokelja u Kupu. Ne treba im ni to zamjeriti, ljudi su, normalno je sve. Bitno da smo dali četvrti gol, da nije bilo neizvjesnosti. Dobro je i da je mladi Đukanović zatresao mrežu. U narednom kolu nas čeka ozbiljniji rival, moramo da budemo i mi ozbiljniji.

Rudar je već u 4. minutu preko Strikovića nakon kontranapada, savladao golmana domaćih Dragojevića za 0:1. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, jer samo pet minuta kasnije Đuričković je svoju šansu pretvorio u pogodak. Nedugo zatim u 11 minutu Rudar je izveo još jedan kontranapad ali stopostotnu priliku strijelac prvog pogotka Striković nije uspio da je realizuje. Što je igra dalje odmicala Budućnost je bila sve bolja i opasnija. Kreator igre Podgoričana tokom cijelog meča bio je Draško Božović. On je u 23. minutu stvorio priliku Zarubici, koji priliku nije pretvorio u pogodak. On je i u 28. minutu bio kreator jednog napada svoje ekipe, ali niko od napadača nije idealan poklon uspio da idealnu šansu materijalizuje. Ipak, u 30. minutu Božović je postigao pogodak za vođstvo Budućnosti, a kada se nekoliko minuta kasnije u strijelce upisao i Zarubica, bilo je jasno sa bodovi ostaju u glavnom gradu. Najbliži pogotku Rudar je bio u 33. minutu kada je Merdović u jednom slalomu prevario odbranu Budućnosti, ali je u završnici bio neprecizan. Minut prije odmora zabilježili smo i projektil veziste plavih Miloša Raičkovića, koji je uzdrmao prečku gola gostiju.

U nastavku, zadovoljna rezultatom, umjesto da igra, Budućnost se igrala. Iskoristio je to napadač Rudara Tahirović i smanjio prednost domaćina. Međutim, u 64. minutu mladi Viktor Đukanović je na svom debiju u Prvoj ligi postigao četvrti gol za svoju ekipu i stavio tačku na ovaj meč.

Mitar Radunović

Apel iz Pljevlja

Rudar se nalazi u velikim finansijskim problemima, pa je dovedeno u pitanje i odigravanje utakmice sa Sutjeskom.

-Pozivamo sve one koji vole fudbal, posebno naše navijače, lokalnu upravu, privredne gigante iz Pljevalja, privrednike, mala i srednja preduzeća, naše Pljevaljake koji žive van zavičaja i sve one koji mogu da nam pomognu u ovoj teškoj situaciji i sakupimo novac kako bi mogli, u skaldu sa propozicijama FSCG, da obezbjedimo novac za službena lica. U slučaju da se utakmica ne odigra i ne nađemo novac za službena lica postoji mogućnost da se Rudar preseli najniži rang takmičenja - saopštio je predsjednik Rudara Muhamed Gerina, napominjujući da je za ovaj meč potrebno oko 3.500 eura.

Budućnost – Rudar 4:2 (3:1)
Stadion: pod Goricom. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Dalibor Vujisić (Podgorica). Pomoćnici: Danijel Dević (Bar) i Dragan Vujović (Cetinje). Strijelci: Đuričković u 9, Božović u 31, Zarubica u 34. i Đukanović u 58. za Budućnost, a Striković u 4. i Tahirović u 48. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Matsui, Kartal (Rudar).

BUDUĆNOST: Dragojević, Babić, Božović (od 82. Grbić), Mirković, Ivanović (od 77. Terzić), Mijović (od 62. Đukanović), Raičković (od 82. Janketić), Ćuković, Vučić. Zarubica (od 62. Vujačić).

RUDAR: Helić, Matsui (od 46. Kotorac), Tahirović (od 56. Vujović), Vlaisavljević, Golubović (od 88. Mujović), Kašćelan, Pejović, Merdović, Talović (od 73. Ernec), Kartal, Striković.