– Fato bona, žao mi je što moraš ovo trpit?
– Ma pusti bolan, nisi ti ništa kriv.

Sport - datum: 2020-11-30 DRUGI PUT ZA ČETIRI DANA ZETA SLAVILA PROTIV PODGORICE NA "DG ARENI"
Opet odlučio pobjednika: Marko Burzanović Ponovo Marko Burzanović
Drugi put za svega četiri dana, fudbaleri Zete pobijedili su sastav Podgorice. Nakon trijumfa Kupu, tim iz Golubovaca je još jednom osvojio „DG Arenu“, savladao je domaćina sa 1:0 i ponovo se vinuo u gornji dio tabele. A i ovoga puta, kao i u srijedu, čovjek odluke bio je Marko Burzanović, koji je ponovo bio strijelac za velika tri boda.

-Nije lako u četiri dana pobijediti istu ekipu dva puta, a mi smo u tome uspjeli. Vidjeli ste i sami da utakmica nije bila lijepa za oko, nije bilo puno šansi, ali smo nakon greške golmana Podgorice uspjeli da postignemo pogodak i stignemo do gola i tri boda. Moram istaći da smo imali i sreće, jer je Podgorica u poslednjem minutu pogodila prečku. Ali, sreća se mora zaslužiti, a mislim da smo je na ovom susretu i zaslužili – rekao je nakon meča Aleksandar Kaluđerović, pomoćni trener Zete.

Kada je igra u pitanju, ona je bila daleko od dobre. Bio je ovo susret sasvim suprotan onome iz Kupa. Jako malo prilika, lijepih akcija... Jednostavno, bila je ovo utakmica ispod očekivanja jednog od prvoligaških derbija ovog kola. Iz prvog poluvremena samo dvije situacije su vrijedne pomena. Prva iz 17. minuta, kada je Zeta izvela dobar kontranapad preko Vaska Kalezića. Brzonogi ofanzivac je šutirao, ali je vrhom kopačke Radule Živković uspio da loptu skrene u korner. Podgorica je u 35. minutu uzvratila preko Šalete Kordića - najbolji strijelac domaćeg prvenstva slabo je zahvatio loptu glavom.

Drugi dio je za nijansu bio bolji, a na samom startu vidjeli smo pokušaj Anđelka Jovanovića sa distance, ali je Aković uspio da loptu skrene u korner. Rizikovao je prilikom te intervencije iskusni golman da se povrijedi, jer je ramenom udario u stativu. Na sreću, nije došlo do povrede, pa je nakon ukazane ljekarske pomoći ostao na golu. Uslijedio je nešto bolji period igre gostiju, Burzanović je probao nakon asistencije Nijaveđija u 72. minutu, ali je njegov udarac bio jako neprecizan. Ipak, osam minuta kasnije mreža "žutih" se zatresla. Golman Podgorice Nikola Ivezić želio je da dribla Marka Burzanovića, koji mu je oduzeo loptu i poslao je u mrežu za 0:1 i velika tri boda. Međutim, mora se istaći da je Zeta u poslednjim trenucima susreta imala i dosta sreće. Igrao se četvrti minut nadoknade vremena kada je rezervista domaćih Muharemović sa 12-13 metara pogodio prečku gola Zorana Akovića.

-Jako teška utakmica, obzirom da smo prije nekoliko dana u 90. minutu primili gol od istog rivala i ispali iz Kupa. Mislim da su momci pokazali karakter, imali smo inicijativu tokom cijelog meča, ali falio je taj završni pas. S druge strane, opet smo posle naše greške primili gol, koji je i riješio ovaj susret - rekao je Milorad Peković, šef stručnog štaba Podgorice.

Podgorica - Zeta 0:1 (0:0)
Stadion: "DG Arena". Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) i Miodrag Brajović (Podgorica). Strijelac: Burzanović u 77. minutu. Žuti karton: Milojko (Zeta).

PODGORICA: Ivezić, Vukčević, Đajić, Živković, Suzuki, Nikolić, Kaluđerović (od 86. Muharemović), Ukšanović (od 70. Krivokapić), Jovanović, Sentoku (od 82. Maraš), Kordić (od 82. Sekulić).

ZETA: Aković, Tuzović, Ceklić, Simović, Milić, Milojko, Krstović, Vukčević (od 63. Nijaveđi), L. Lambulić (od 63. Burzanović), Kalezić (od 88. Đinović), Mi. Lambulić (od 63. Ma. Lambulić).