- Pa kako se možeš radovati, glupane jedan?
- A kako ne bih mogao? Drugi nisu ništa dobili!

Sport OFK TITOGRAD SAVLADAO JEZERO I UPISAO ČETVRTI PRVENSTVENI TRIJUMF
Škrijelj za slavlje romantičara Škrijelj pogodio za tri boda
Fudbaleri OFK Titograda stigli su do četvrte prvenstvene pobjede. Tim trenera Nikole Rakojevića savladao je kao domaćin Jezero sa 1:0 i revanširao im se za poraz u prvom dijelu sezone. Tri boda u ovom duelu mnogo znače Podgoričanima, koji su sada napravili i pomak za jedno mjesto na tabeli.

-Mislim da smo potpuno zasluženo upisali nove bodove na svoj konto. Bili smo mnogo bolji od rivala i na kraju nam se to vratilo trijumfom, što nije bio slučaj u nekim ranijim utakmicama. Dakle, pobjeda je najbitnija, idemo dalje, već u srijedu nas čeka novo prvenstveno kolo - rekao je nakon meča Žarko Popović, vezista OFK Titograda.

„Romantičari” su mnogo bolje ušli u ovu utakmicu i u prvih dvadesetak minuta imali tri situacije iz kojih su mogli do gola. Igrao se deveti minut kada je Alden Škrijelj počeo akciju svog tima, dao je loptu za Marka Mrvaljevića, koji je potom odigrao za Popovića. Međutim, u poslednjem trenutku su odbrambeni igrači Jezera uspjeli da otklone opasnost. Četiri minuta kasnije, nakon ubacivanja Ognjena Gaševića, Mrvaljević je sa sedam-osam metara prebacio okvir gola. I u 18. minutu Mrvaljević je ponovo bio u prilici. Ovoga puta je Brnović nabacio loptu, a mladi napadač slabo reagovao i prebacio prečku gola Kastratovića. Mogli su izabranici Nikole Rakojevića i u 32. minutu do pogotka, ali je Popović sa ivice kaznenog prostora loptu poslao pored lijeve stative gola gostiju.

Nešto angažovanije su u polju u nastavku krenuli gosti, ali nisu uspjeli ozbiljnije da priprijete. Tako je bilo sve do 63. minuta, kada je nakon kornera sa desne strane, Drešković loptu glavom poslao iznad prečke. A onda, svega 120 sekundi kasnije, desio se i trenutak odluke. Gašević je na lijevoj strani primio loptu, ušao unutar kaznenog prostora i onda sjajnom asistencijom omogućio Škrijelju da pogodi mrežu za 1:0. Uspjeli su nakon toga Rakojevićevi igrači da čuvaju stečeno, a u nadoknadi vremena su imali i malo sreće. Radoš Dedić je imao veliku priliku da Plavljanima donese bod, međutim, mladi Sergej Joksimović je izvanrednom intervencijom spasio gol.

-Odigrali smo lošu utakmicu, ispod nivoa dosadašnjih partija. Mnogo grešaka smo napravili, a iz takve igre je rival morao da nas kazni. Istina, u drugom poluvremenu smo nešto i počeli da igramo, ali smo ponavljam nakon naše greške primili gol. U finišu smo propustilili dvije prilike, ali kada se sve sabere, OFK Titograd je zasluženo pobijedio - istakao je Milija Savović, strateg Jezera.

OFK Titograd – Jezero 1:0 (0:0)
Stadion: OFK Titograda. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica). Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje) i Marjan Paunović (Berane). Strijelac: Škrijelj u 65. minutu. Žuti kartoni: Popović, Škrijelj (OFK Titograd), Đurković, Dedić (Jezero).

OFK TITOGRAD: Joksimović, M. Roganović, Alić, Muzurović, B. Roganović, Brnović, Škrijelj (od 72. Vukčević), Popović, Gašević, Novović, Mrvaljević (od 78. Kalezić).

JEZERO: Kastratović, Drešković, Matanović, Pavlović (od 84. Redžepagić), Dedić, Radunović, Isljami (od 46. Osmajlić), Đurković, Vučićević (od 72. Tmušić), Muković (od 87 Lekić), Mujeci.