– Ma pusti bolan, nisi ti ništa kriv.

Sport - datum: 2020-11-30 DRUGA “AMPLITUDO” LIGA CRNE GORE – 18. KOLO
Radost fudbalera Igala Igalo uzelo mjeru i Arsenalu
Igalo – Arsenal 2:0 (0:0)

Stadion: “Solila”. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Ivan Šarac (Cetinje). Pomoćnici: Igor Tomašević (Nikšić) i Ivan Lješnjak (Bijelo Polje). Strijelci: M. Perović u 59. i Radunović u 87. minutu. Žuti kartoni: Grbić, Vučić, Li (Igalo), Muhović (Arsenal)

IGALO: J. Perović, Petrović, Đurković, Koprivica, Grbić, Radović (od 90+2. Bogdanović), Radunović, M. Perović (od 90. Dajević), Vučić, Bakraš Li (od 85. Vlahović).

ARSENAL: Lemajić, Delić (od 83. Krgović), Đorđević (od 61. V. Mršulja), S. Mršulja, Pajović, Todorović, Montenegro, Mirković (od 83. Kovačević), Asanović (od 61. Muhović), Radinović, Popović (od 63. Pepić).

Pred Igalom je nakon Koma poklekao i Arsenal. Po teškom terenu izabranici Marka Vidojevića su u drugom poluvremenu nadigrali lidera i slavili golovima Miloša Perovića i Miloša Radunovića, pa su sada samo na četiri boda zaostatatka od trećeplasiranog Mornara, koji je u zoni baraža.

D.K.

Ibar – Kom 1:1 (0:1)

Stadion: Bandžovo brdo. Igrano bez prisusustva gledalaca. Sudija: Nikola Cvijović (Budva). Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica) i Veselin Đuranović (Podgorica). Strijelci: Tahirović u 85. iz jedanaesterca za Ibar, a Vujačić u 21. minutu za Kom. Žuti kartoni: Juhović, Mučalica (Ibar), Radulović (Kom). Crveni karton: Gazivoda u 84. minutu (Kom.)

IBAR: Kuč, Šutković, Pepić, Tahirović, Hodžić (od 52. Murić) Juković, Šimokava, Anđelić, Mučalica, Orahovac, Kopitović.

KOM: Novović, Drašković, Lačević (od 90. Filipović), Bulatović, Vukčević, Radulović, Rjosuke, Đukić, Vujošević, Gazivoda, Vujačić.

Poraz Arsenala nije uspio da iskoristi Kom, koji je na gostovanju u Rožajama osvojio samo bod. Tim za Zlatice poveo je golom iskusnog Vula Vujačića u 21. minutu, da bi remi potpisao Tahirović, koji je pet minuta prije kraja bio siguran sa “kreča”.

K.D.

Mornar - Berane 0:0 (0:0)

Stadion. SRC „Topolica”. Igrano bez prisustva publike. Sudija. Vladimir Bjelica (Nikšić). Pomoćnici: Vladislav Radenović (Herceg Novi) i Radisav Obradović (Podgorica). Žuti kartoni: Mucević, Seratlić, Pajović (Mornar), Đeković, Šoškić, Vilotijević, Kriještorac (Berane).

MORNAR: Radović, Kažić, Kacić, Sekulović, Perišić, Martinović (Bulatović), Pajović, Škrijelj (Bugarin), Kajević, Mucević, Seratlić.

BERANE: Bećić, Đeković, Dulović, Globarević, Šoškić, Kriještorac (Pešić), Nedić, Vilotijević, Šunjević, Tomović (Milanović), Čujović (Damjanović).

U skromnoj fudbalskoj predstavi Mornar i Berane podijelili su bodove. Barani su imali nekoliko prilika u prvom poluvremenu, a najzreliju nije iskoristio Banjamin Kacić u 30. minutu, kada je udarcem iz slobodnog udarca pogodio prečku. U drugih 45. minuta nije se desilo ništa vrijedno pomena.

Ipak, po svemu viđenom na „Topolici” podjela bodova je najrealniji ishod.

D.S.

Drezga – Grbalj 0:2 (0:1)

Stadion: FK Zora u Spužu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Vojin Vojinović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Vujović (Bar) i Marko Bulatović (Podgorica). Strijelci: Vučeić u 20. I Stanišić u 90 + 3. minutu. Žuti kartoni: Knežević, Spahić (Drezga), Stanišić, Mićanović (Grbalj).

DREZGA: S. Vukčević, Božović (od 80. Spahić), Vujisić, P. Vukčević (od 80. Racković), Kovačević, Petrović-Njegoš, Burzanović, Nakazava, Knežević, Goranović, Kubo.

GRBALj: Popović, Vučetić, Stešević (od 90+1 Oetović), Obadović (od 50. Glavan), Carević, Penda, Stanišić, Vraneš, Rakočević, Vukčević, Kodia.

Odličnu formu fudbaleri Grblja potvrdili su i protiv Drezge, i slavili četvrtu uzastopnu pobjedu. Sa druge strane, Drezga nije uspjela da valorizuje bod osvojen u u minuloj rundi u Beranama, pa će zimovati na dnu tabele.

K.D.

Jedinstvo - Bokelj 1:1 (0:1)

Stadion gradski u Bijelom Polju. Gledalaca: 20. Sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica). Pomoćnici: Nenad Živković (Podgorica) i Vojin Ostojić (Podgorica). Strijelci: Krulanović u 72. za Jedinstvo a Guzina u 9. minutu za Bokelj. Žuti kartoni: Krulanović (Jedinstvo) a Jeknić, Bakić, Marković, Čađenović i Milačić (Bokelj).

JEDINSTVO: Džafić, Ajković, Ivanović, Vulević, Memčević (od 80. Mušović), Krulanović, Dacić (od 67. Nikolić), Banda, Cvijović, Kalačević, Šćepanović.

BOKELj: Karadžić, Banićević, Milačić (od 89. V. Čavor), Bakić, P. Čavor (od 84. Šušić), Horike (od 46. Mićunović), Guzina (od 46. Čađenović), Marković, Bošković, Jeknić (od 56. Zlatičanin), Peruničić.

Mogu da žale Bjelopoljci za cijelim plenom. Nakon što su gosti poveli, rano u devetom minutu golom Boška Guzine, dugo su domaćini lomili otpor Kotorana. Izjednačili su nakon prekida u 72 minutu. Sa desne strane korner je izveo Dražen Ajković, u srcu šesnaesterca skočio Radule Krulanović, i glavom snažno šutirao i pogodio mrežu.

Mladi reprezentativac Crne Gore Armin Mušović je mogao biti junak i donijeti tri boda Jedinstvu u suduijskoj nadoknadi. Dobio je loptu na sedam –osam i snažno šutirao, ali golman gostiju je efektnom paradom spasio svoju mrežu.

M.N.

boks

18. kolo: Jedinstvo – Bokelj 1:1, Mornar – Berane 0:0, Drezga – Grbalj 0:2, Ibar – Kom 1:1, Igalo – Arsenal 2:0.