Zaustavlja policajac mladog vozača BMV-a. Dobar dan, saobraćajnu i vozačku, molim.

Mujo odgovori:
- Ne bi ja pustio zečića da pjeva, ja bih ga pojeo!

Sport NAKON 16. KOLA NEMA NEPORAŽENIH EKIPA U PRVOJ TELEKOM CRNOGORSKOJ LIGI
Lješkopoljci skinuli skalp Tuzanima - Foto: Dan Podgorica srušila Dečić
Više nema neporaženih ekipa u Prvoj Telekom crnogorskoj ligi. Fudbaleri Dečića su tek u 18. utakmici, računajući i Kup, pretrpjeli prvi poraz u sezoni. Da su „skinuli skalp” Tuzanima mogu se pohvaliti igrači Podgorice. „Žuti” su na „Tuškom polju” ujedno prekinuli negativni niz od sedam utakmica bez trijumfa.
Sinoć su izabranici Milorada Pekovića bili bolji rival. Odlično su zatvarali sve prilaze svom golu i čekali svoju šansu iz kontranapada. Dočekali su je već u 14. minutu. Nikola Čelebić i drugovi su se odbranili nakon slobodnog udarca protivnika, Arihiro Sentoku je kao brzi voz prošpartao po desnoj strani, predriblao Džonatana Drešaja, šutirao, Danilo Marković se ispriječio na gol liniji, ali je dotrčao Anđelko Jovanović i sproveo loptu u mrežu. Deset minuta kasnije je Sentoku pokušao sa 17 metara da lobuje Pavla Velimirovića. Let lopte se završio tik pored stative. Šaleta Kordić je u 40. minutu svojim drugovima izborio dobru poziciju za direktan udarac sa 18 metara. Marko Vukčević je međutim tukao visoko preko prečke. Momci Edisa Mulalića su činili sve da izjednače rezultat. Ipak, odsustvo Anđela Rudovića, povreda Marija Đoljaja na zagrijavanju pred sam početak meča, pa izlazak iz igre Iljira Camaja iz istog razloga u 26. minutu, bili su preveliki hendikep za navalu povratnika u elitni rang crnogorskog fudbala. Bez trojice standardnih prvotimaca teško su fudbaleri iz najmlađe crnogorske opštine stvarili šanse. Najbolju u prvom poluvremenu su imali kada je Danilo Pešukić iz prekida centrirao u srce šesnaesterca, Kristijan Vuljaj uhvatio volej koji je izblokirao Andrija Kaluđerović. Na isteku pola sata igre Pjeter Ljuljđuraj je probio po lijevom boku, centrirao a udarac Ognjena Rolovića glavom sa osam metara mladi golman Nikola Ivezić primirio uz dosta muke. Tuzani su u drugom poluvremenu imali samo jednu priliku, kada je Marković iskosa sa desetak metara šutirao pored gola. „Žuta podmornica” je sa druge strane bila spremna da torpeduje tvrđavu Dečića, koja je u prvih 15. kola kapitulirala samo sedam puta, od čega samo dva puta u sedam utakmica na domaćem terenu. Jovanović je u 48. minutu poslao dugu loptu, Kordić se odlično pozicionirao pored Adrijana Rudovića i „bocnuo” je tik pored stative. Napadač Podgorice je u 63. minutu iznenadio Rudovića na centru terena, stuštio se ka golu, ali je Velimirović odbranio njegov udarac. Potom je Sentoku sa ivice šesnaesterca šutirao tik pored stative. Kordić je namjestio nišanske sprave u 69. minutu. Vukčević je poslao loptu po zemlji sa lijeve strane, a najbolji strijelac lige je sa sedam metara proslijedio Velimiroviću kroz noge i udvostručio prednost svog tima. Strijelce prva dva gola, Jovanovića i Kordića su u 85. minutu zamijenili Luka Maraš i Balša Sekulić, koji su samo tri minuta i četiri sekunde kasnije bili režiseri trećeg gola Podgorice. Maraš je u kontranapadu po desnoj strani uposlio Sekulića, a ovaj je sa osam metara po zemlji pogodio suprotni ugao i postavio konačan rezultat.

N.J.

Dečić – Podgorica 0:3 (0:1)
Stadion: „Tuško polje”. Sudija: Miloš Savović (Podgorica). Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica), Dragan Vujović (Cetinje). Strijelci: Jovanović u 14, Kordić u 69. i Sekulić u 88. minutu. Žuti kartoni: Marković, Pešukić, Rudović, Tući (Dečić), Jovanović, Ukšanović, Đajić, Bajović (Podgorica).

DEČIĆ: Velimirović, Drešaj, Tući, Ad. Rudović, Ljuljđuraj, Marković (od 80. Ture), Božanović, Pešukić (od 78. Adžović), Rolović, Vuljaj, Camaj (od 26. Pepić).

PODGORICA: Ivezić, Vukčević, Ukšanović (od 79. Bajović), Đajić, Čelebić, Nikolić, Kaluđerović, Jovanović (od 85. Maraš), Suziki (od 67. Živković), Sentoku (od 79. Muharemović), Kordić (od 85. Sekulić).

Pobjednici bez primljenog gola
Rezultati: Rudar – Sutjeska 0:4, Jezero – Petrovac 2:0, Iskra – Budućnost 0:2, Zeta – OFK Titograd 1:0, Dečić – Podgorica 0:3.