Doskorašnja crnogorska pozicija „lidera u evropskim integracijama“ polako blijedi.

- Veličanstveno i božanstveno!, odgovori sin.
- Kako to?
- Pa veličanstveno jer smo i ja i profesor bili u odjelu, a božanstveno, kad je profesor postavljao pitanje ja se krstio, a kad sam ja odgovaro on se krstio!

Sport CRNA GORA SAVLADALA NJEMAČKU U KVALIFIKACIJAMA ZA EP
I Fedor Žugić dobio priliku Pobjeda za oproštaj Crna Gora - Njemačka 82:75 (24:22, 21:10, 17:22, 20:21)
Dvorana: Bemaks. Bez gledalaca. Sudije: Konde (Španija), Horozov (Bugarska), Liska (Poljska).
CRNA GORA: Kobs, Drobnjak 2, Šehović 3, D. Nikolić 6, Radončić 8, Simonović 8, Z. Nikolić 2, Ivanović 26, Popović 10, Đurišić 16, Žugić, Bjelica 2.
NjEMAČKA: Sajfert 12, Vimberg 7, Akpinar 19, Bencing 15, Holac 2, Ogbe, Hund, Cirbes 2, Džalou 4, Sengfelder 4.
Košarkaška reprezentacija Crne Gore trijumfom nad Njemačkom završila je učešće u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Nažalost, bila je to Pirova pobjeda, jer su Crveni već bili izgubili šanse za plasman na veliko takmičenje. Zbog toga su u utakmicu i ušli bez dovoljno energije. Bili su tromi na obje strane terena što su motivisaniji gosti znali da iskoriste i sa dvije vezane trojke Bencinga u četvrtom minutu povedu 12:4. Tek tada se upalio alarm u redovima domaćina. Zaigrali su agresivnije, sredili redove i pogotkom Ivanovića, uz dodatno bacanje i trojkom Simonovića do 10. minuta uhvatili priključak (22:22). Bacanjima Ivanovića prvu dionicu su dobili sa 24:22. Njihov nalet nastavljen je i u drugoj. Čvrstom odbranom zatvorili su sve prilaze svom košu, dok su u napadu igrali vrlo pametno. Dobru rolu imao je Danilo Nikolić, iz kontre je poentirao Radončić, da bi Ivanović u 17. minutu zaključio seriju 20:0 (39:22)!. Kada je Zoran Nikolić minut kasnije pogodio za 43:24 činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. To su pomislili i Radovićevi izabranici, koji su se malo opustili i omogućili Njemcima da na poluvrijeme odu sa prihvatljivim minusom od 13 poena (32:45). Ni u nastavku Crveni nisu uspijevali da se vrate u pravi ritam, što su Panceri koristili i polako smanjivali razliku. U 28. minutu su trojkom Akpinara ozbiljno zaprijetili. Tada je Đurišić imao dobru rolu i Radončić pogodio trojku, pa su domaćini pred odlučujućih 10 minuta imali plus osam (62:54). Činilo se da su Crveni definitivno slomili otpor Njemaca poslije trojki Ivanovića i Đurišića (68:56), ali borbeni gosti su odbijali da se predaju. Džalou ih je u 36. minutu vratio u život (66:71). Međutim, Crna Gora je imala raspoloženog Nikolu Ivanovića, koji je sa dvije trojke raspršio nade Pancera da mogu do preokreta (77:69). Radončić je još jednom trojkom samo stavio tačku na ovu utakmicu. Crna Gora je tako takmičenje u grupi G završila sa skorom 3-3, što nije bilo dovoljno za plasman na Evrobasket.
N.Z.

Tužni što ne idu na EP
Dino Radončić: ​Veoma smo tužni što ne idemo na Evrobasket, htjeli smo da nastupimo na trećem velikom takmičenju zaredom, nakon Evropskog prvenstva 2017. i Mundobasketa 2019. Za utjehu nam je što smo pokazali da smo bolji smo od tima koji će biti na šampionatu. Nadam se da u budućnosti, sa novim mladim igračima i novim generacijama, možemo da se vratimo i igramo dobro.