Izostavljanje naknada za majke sa troje i više djece iz Predloga budžeta potvrda je da su predstavnici sadašnje parlamentarne većine davali lažna obećanja i krivicu prebacivali na bivšu vladu.

- Kako nije strašno! - reče unuk šmrcajući -Tata je rekao mami da je ćurka, a mama je rekla tati da je slon, a šta sam onda ja?

- Zašto plavuša puca u sat?
- Ubija vrijeme.

Sport ZETA NA GOSTOVANJU U DANILOVGRADU POBJEDU ISPUSTILA U NADOKNADI VREMENA
Strijelac za Danilovgrađane: Vladislav Rogošić - Foto: DAN Rogošić sa kreča Iskri donio bod
Iskra i Zeta igrali su na stadionu "Braće Velašević" neriješeno 1:1, a sa osvojenim bodom zadovoljniji su svakako domaćini, koji su do izjednačenja došli u četvrtom minutu nadoknade vremena. Tim Ratka Dostanića bio je bolji, imao je vođstvo i još nekoliko dobrih prilika, ali jedna nesmotrenost u finišu susreta koštala ih je osvajanja kompletnog plijena.

​-Nisam zadovoljan rezultatom, obzirom na broj izglednih prilika. Stvarali smo šanse, ali bez konkretne realizacije. Samo jedan nesmotren start u samom finišu utakmice koštao nas je čitavog plijena, jer smo se dobro branili do tog kritičnog trenutka, kada smo primili gol iz jedanaesterca - rekao je Aleksandar Kaluđerović, pomoćni trener Zete.

Gosti iz Golubovaca su u prvom dijelu bili bolji, a poveli su u 17. minutu. Mrežu Kordića pogodio je Kalezić nakon aistencije Janka Simovića. Samo par minuta kasnije isti igrač je mogao da udvostruči prednost svoje ekipe. Međutim, njegov udarac nije bio jak, ali je na nju je natrčao Burzanović. Međutim, u peterac se na vrijeme vratio Boričić i požrtvovani intervencijom sačuvao mrežu. I Burzanović je u finišu prvog dijela imao šansu, ali je Kordić odličnom intervencijom sačuvao gol.

I u nastavku je Zeta više atakovala, posebno u prvih dvadesetak minuta. Pokušavali su gosti prije svih preko Kalezića, ali promjene nije bilo. Činilo se kako je meč odmicao da će Zeta sačuvati prednost, međutim, nakon jednog nespotrenog starta Burzanovića nad Jamamotom u nadoknadi vremena, dosuđen je penal za domaćina. Sa 11 metara siguran je bio Rogošić.

-Ušli smo u meč sa dosta želje i htjenja da popravimo utisak iz minulih susreta. Opterećeni imperativom pobjede nismo dovoljno bili koncentrisani u protivničkom šesnaestercu što nam se u konačnom ishodu i osvetilo. Ipak, kada se saberu utisci rezultat je na kraju realan - rekao je Srđan Nikić, pomoćni trener Iskre.

Iskra – Zeta 1:1 (0:1)
Stadion: „Braće Velašević“. Igrano bez prisistva gledalaca. Sudija: Savo Vujović (Cetinje). Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) i Vladan Todorović (Nikšić). Strijelci: Rogošić u 90+4 iz jedanaesterca za Iskru, a Kalezić u 17. minutu za Zetu. Žuti kartoni: Šahman, Bakrač (Iskra), L. Lambulić, Milojko, Burzanović, Aković (Zeta).

ISKRA: Kordić, Malešević (od 60. Rogošić), Drinčić, Bakrač, Marković (od 46. Račić), Šahman (od 66. Milić), Luković (od 60. Jamamoto), Petrović, Šaletić, Boričić, Vuković (od 78. Stojanović).

ZETA: Radulović, Milić, Sopo, Ceklić, Simović, Milojko, Krstović, Burzanović, L. Lambulić (od 90+1. Orlandić), Kalezić, Mi. Lambulić (od 86. Ma. Lambulić).